ZRÓB DOBRZE SWOIM DŁONIOM

28 sty

Stara prawda mówi, że ręcę są wizytówką kobiety. Na ile się sprawdza?
Możesz mieć piękną twarz (bo jesteś młoda, lub miałaś już do czynienia ze skalpelem), ale zaniedbane dłonie pierwsze zdradzą Twój wiek.
Pierwszy bliski kontakt z obcą osobą to podanie jej ręki, niby nic wielkiego, ale stan i wygląd dłoni zdradzi całą prawdę o Tobie.

Osoba z poobgryzanymi paznokciami i skórkami momentalnie uważana jest za kogoś nerwowego, zestresowanego, walczącego z problemami, nie wspominając oczywiście o bardzo nieestetycznym wyglądzie. Niewypięlegnowane, zniszczone dłonie świadczą o ciężkiej pracy fizycznej, lub niechlujstwie. Natomiast kobieta z wypielęgnowanymi dłońmi, paznokciami, skórkami, momentalnie (i podświadomie) odbierana jest pozytywnie.

Dłonie – wizytówka kobiety

Dłonie są wizytówką kobiety, mówią o niej wszystko, a zwłaszcza ujawniają wiek. Powinny więc być traktowane z równą troską jak reszta ciała. Codzienne zabiegi pielęgnacyjne nie mogą pomijać tych części ciała, jakimi są dłonie. Kobiety, które chcą być atrakcyjne powinny więc poświęcać więcej uwagi dłoniom i paznokciom. Chirurgia plastyczna twarzy nic nie pomoże, gdy ręce będą pomarszczone i poplamione, tak więc równolegle należy prowadzić pielęgnację skóry dłoni, która pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych wysusza się, wiotczeje i zmienia koloryt.
Kondycję skóry rąk poprawić możemy masażem. Masaż dłoni wykonuje się uciskami, są to lekkie uciski które poprawiają ukrwienie i krążenie limfatyczne, to z kolei usprawnia procesy regeneracji naskórka dłoni. Aby wykonać masaż olejkami eterycznymi potrzeba 10-15 min. Podczas takiego zabiegu zadbajmy o spokój w miejscu jego wykonania. Włączmy relaksującą muzykę i odetnijmy się od świata. Wyłącz telefon komórkowy, świat się nie zawali, gdy nie będzie Cię dla niego przez te parę minut. Po masażu można wykonać zabieg parafinowy na dłonie który poprawia kondycje skóry, regeneruje i przede wszystkim doskonale nawilża.

Zadbaj o dłonie

Dłonie są częścią ciała najbardziej narażoną na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak chlorowana woda, detergenty, substancje chemiczne, czynniki atmosferyczne itp. Skóra dłoni jest pozbawiona gruczołów łojowych i ma bardzo cienką tkankę tłuszczową, co przyczynia się do szybkiego jej starzenia. Częste prace domowe, niekiedy praca zawodowa powoduje niszczenie rąk. Dlatego pamiętaj, aby po każdym myciu rąk smarować je kremem pielęgnującym.
Dzisiejsza kosmetyka oferuje nam całą masę odżywek, kremów i innych kosmetyków pielęgnujących do rąk. Tak naprawdę, nie musimy wkładać wiele pracy w to, aby nasze ręce wyglądały ładnie. Po prostu o nich nie zapominajmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *