Kawa czy herbata

30 lip

Jedna filiżanka kawy nie szkodzi naszemu organizmowi! Ważne jest to w jakich ilościach ją spożywamy i o której godzinie. Filiżanka tego napoju działa pobudzająco także na pracę umysłu.

Wiele osób pije kawę z tego względu, że pomaga ona usunąć oznaki zmęczenia, senność oraz „rozjaśnić” umysł dzięki pobudzeniu kory mózgowej, a przez to całego centralnego układu nerwowego. U większości ludzi kawa w rozsądnych ilościach pozwala osiągnąć ten efekt.

Choć lekarze ostrzegają przed nadużywaniem kawy, to przyznają, że jedna filiżanka tego aromatycznego napoju nikomu nie zaszkodzi. Zanim sięgniemy po kawę, pamiętajmy o tym, że nie pije się jej na czczo. Kawa najlepiej delektować się po pierwszym lub drugim posiłku. Unikajmy jej za to późnym popołudniem i wieczorem.

Właściwości orzeźwiające ma również zielona herbata. Sięgają po nią przede wszystkim osoby, które ze względu na dolegliwości sercowe czy żołądkowe muszą stronić od kawy. Komu nie odpowiada jej charakterystyczny smak, może sięgnąć po zielony napój z aromatycznymi dodatkami, takimi jak cytryna czy mięta. Każdy, kto chce zrzucić zbędne kilogramy wie, że odchudzanie wspomaga herbata czerwona. Osoby, które nie przepadają za aromatem zielonych naparów, mogą sięgnąć po wyciąg z czerwonej herbaty w tabletkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *