Kalendarium, 17-12-2017

O sztuce miłości

Czy to obsesja, czy to jest kochanie?

centrum wiedzy

19-10-2017 09:24

Wybuchy zazdrości, potrzeba kontrolowania partnera, a wszystko – w imię wielkiego uczucia. Czy tak postępuje kobieta, która naprawdę kocha swojego mężczyznę? O obsesyjnej miłości rozmawiamy z psycholog Anną Kossak.

Zasady w związku. Nie upokarzaj swojego partnera

centrum wiedzy

11-03-2017 21:43

Niezwykle to przygnębiające i założę się, że znasz ludzi, którzy postępują w ten sposób. Również i ja znam osoby, które czerpią jakąś dziwną przyjemność z publicznego poniżania swojego partnera, deprecjonowania jego osiągnięć, tłamszenia go. Nierzadko zastanawiamy się, co jeszcze trzyma te osoby przy ich partnerach, skoro mają o nich tak niskie mniemanie?

Model rozwojowy długotrwałych związków miłosnych

centrum wiedzy

18-12-2016 16:58

Długotrwałe związki miłosne rosną i rozwijają się w czasie, zupełnie tak jak ludzie. I tak jak oni, DZM przechodzą przez zdefiniowane, przewidywalne stadia wzrostu, zaznaczone początkami oraz końcami i cechujące się określonymi zachowaniami.

Kobieca ejakulacja - fontanna rozkoszy

centrum wiedzy

29-11-2016 11:10

Czasem chciałybyśmy przeżyć w seksie coś wyjątkowego, co wychodziłoby poza znany schemat pieszczot, pobudzenia, penetracji i orgazmu. Marzymy o tym czymś, co przeniesie nas w inny wymiar seksu. Możemy tego zaznać, jeśli zaczniemy odkrywać tajemnice żeńskiej ejakulacji i punktu G…

Czy jesteś dobrym kochankiem? Test

centrum wiedzy

04-10-2016 19:11

Ponieważ gusty i apetyty seksualne każdej kobiety są odmienne, nie istnieje stuprocentowo niezawodna metoda ustalenia, czy jesteś najlepszym spośród jej kochanków. Jednak na podstawie rozesłanego do kobiet w wieku od 18 do 38 lat kwestionariusza badającego ich wyobrażenia o cechach kochanka doskonałego zdołałem sformułować dwadzieścia pytań, które – przy założeniu absolutnej szczerości odpowiedzi – dadzą ci dość dokładne pojęcie o twoich notowaniach. Pytania nie są ułożone według ich ważności; istotne jest to, abyś odpowiedział na wszystkie i był przy tym całkowicie uczciwy.

Zasady w związku. Nie zrzucaj odpowiedzialności na partnera

centrum wiedzy

29-07-2016 01:00

W życiu nie wszystko układa się po naszej myśli i czasem zdarza się nam „narozrabiać”. W takich chwilach bardzo często poszukujemy „kozła ofiarnego”, na którego moglibyśmy zrzucić odpowiedzialność za zaistniałą sytuację. Któż nadaje się do tego lepiej, jeśli nie partner?

Intymność — tworzenie i przywracanie w miłości głębokiej więzi

centrum wiedzy

11-02-2016 00:15

Nie można mylić intymności z seksem, nawet jeżeli prawdą jest, że nasze najbardziej intymne relacje emocjonalne dotyczą osób, z którymi dzielimy naszą seksualność. Intymne relacje oznaczają, że jesteśmy całkowicie autentyczni i otwarci w stosunku do drugiej osoby. Jesteśmy sobą i nasz partner również jest sobą. W chwilach intymności rzadko decydujemy się ukrywać jakieś sekrety albo tajemnice. My powiemy tylko o tej intymności, która charakteryzuje romantyczne związki oraz małżeństwa.

Czy jesteś uzależniony od seksu? Test.

centrum wiedzy

07-10-2015 00:20

Pierwszą oznaką kłopotów jest chwila, gdy seks zaczyna dominować nad innymi zainteresowaniami. Życie pozbawione równowagi wymaga zastanowienia się. Takie rozchwianie zwykle prowadzi do strat zarówno dla osoby tracącej kontrolę, jak i dla ludzi wokół niej. Czy seks zachwiał Twoim życiem? Sprawdź, co wiesz o sobie, korzystając z poniższego testu.

Zasady w związku. Nie przestawajcie się wzajemnie uwodzić.

centrum wiedzy

07-10-2015 00:16

Po kilku latach związku, gdy Twoja uwaga najczęściej zaprzątnięta jest dziećmi i pracą, może to być trudne. To jednak okres, kiedy najbardziej łakniecie choćby odrobiny romantyczności — im mniej macie na nią czasu, tym bardziej jej potrzebujecie.

Polacy w sypialni – rutyna czy fantazja?

centrum wiedzy

07-07-2015 00:34

Sukces książek spod znaku „Pięćdziesiąt twarzy Greya” pokazał, że Polacy chętnie dodaliby swojemu życiu seksualnemu pikanterii. Ale czy aby na pewno? Jak się okazuje, nasza codzienność bywa bowiem odmienna od tego, co deklarujemy w różnego rodzaju badaniach. Co naprawdę dzieje się za zamkniętymi drzwiami naszych sypialni. Dajemy się ponieść wyobraźni czy raczej wieje u nas nudą?

Mężczyźni i kobiety inaczej podchodzą do seksu

centrum wiedzy

01-06-2015 15:16

Męska strategia seksualna różni się od kobiecej. Jeśli ją zrozumiesz, będziesz bezpieczna i uchronisz się przed bólem i rozczarowaniem. Kobiety często mylnie uznają wstępne zainteresowanie seksualne mężczyzny za coś głębszego i trwalszego. Nie oznacza to bynajmniej, że faceci to seksualni drapieżcy zupełnie pozbawieni uczuć. Chodzi tylko o to, że powinnaś zachować pewne środki ostrożności i zrozumieć podstawy męskiego życia emocjonalnego, ponieważ są one zupełnie inne niż Twoje.

Radość z seksu oralnego. cz.1

centrum wiedzy

05-02-2015 00:19

Seks oralny to seks wykonywany za pomocą ust, włącznie z językiem, wargami i zębami, którego celem jest dostarczenie partnerowi satysfakcji seksualnej. Jeszcze nie tak dawno temu wiele osób uznawało to za perwersję. Dziś coraz więcej par uprawia seks oralny. Wielu młodych ludzi traktuje go nawet jak przygotowanie do stosunku płciowego i nie uważa go za prawdziwy seks.

Radość z seksu oralnego. cz.2

centrum wiedzy

05-02-2015 00:17

Niektórzy ludzie bez wahania decydują się na ten rodzaj współżycia,a inni wzdragają się na samą myśl. Ze względu na tę dużą rozbieżność poglądów uznałam, że temat ten wymaga szczegółowego omówienia, i postanowiłam poświęcić mu cały rozdział. Znajdziesz tu wskazówki, jak zadowolić ustami kobietę i mężczyznę, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i kilka słów przestrogi na temat chorób przenoszonych drogą płciową.

Języki miłości według Chapmana

centrum wiedzy

20-10-2014 02:15

Gary Chapman, psychoterapeuta, przez ponad 30 lat zajmował się uzdrawianiem związków. Jego ogromne doświadczenie zaowocowało książką o „językach miłości”. Ponoć każdy z nas okazuje uczucia na 5 sposobów. W miłosnej relacji najważniejsze jest, by komunikować się skutecznie z partnerem, nawet jeśli mówimy innym „językiem miłości.

Seks jako wyrażanie siebie - psychologia seksualności

centrum wiedzy

15-10-2013 07:40

Jesteś pełnią, której częścią jest seks. Seks nigdy nie był niczym negatywnym - to jedynie myśli o nim mogą uczynić jego obraz czymś złym. Znajdź dojrzały stosunek do seksu.

Dojrzały seks

centrum wiedzy

01-08-2013 22:45

Seks starszych osób jest tematem tabu. Wielu z nas ciężko może wyobrazić sobie, że nasi rodzice czy dziadkowie uprawiali kiedyś seks, a do tego, że mogą robić to nadal!

Wzbogać swoje orgazmy. cz.1

centrum wiedzy

05-05-2013 04:14

Istnieją orgazmy oraz orgazmy. Wiele osób jest całkowicie zadowolonych ze swoich zwykłych, regularnych orgazmów. Nie mają potrzeby dociekania, czy istnieją doznania jeszcze bardziej intensywne. Niektórzy pionierzy życia erotycznego odkryli jednak stany pobudzenia erotycznego wykraczające poza doznania, których ludzie normalnie doświadczają podczas uprawiania seksu i szczytowania. Te nowe możliwości stoją przed Tobą otworem i możesz się w nie zanurzyć i je badać, jeśli tylko zechcesz.

Wzbogać swoje orgazmy. cz.2

centrum wiedzy

05-05-2013 04:12

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się pomyśleć, że w seksie można osiągnąć jeszcze więcej, to prawdopodobnie masz rację. To, co nazywamy tu orgazmem totalnym, jest doznaniem, podczas którego czujesz, że właśnie osiągasz pełnię swoich możliwości rozkoszy orgazmicznej. Takie orgazmy są w Twoim zasięgu, ale żeby je osiągnąć, trzeba wykonać pewną pracę u podstaw i otworzyć w sobie odpowiednie kanały.

Zasady w związku. Bądź miła/Bądź miły

centrum wiedzy

03-12-2012 12:44

Miałaś długi i męczący dzień. Cały mijający tydzień dał Ci się mocno we znaki. Wracasz do domu zła i rozdrażniona jak osa, szukając kogoś, na kim mogłabyś wyładować swoją wściekłość. Nietrudno odgadnąć, że wszystko skupi się na Twoim partnerze. Jest zawsze pod ręką, nic więc dziwnego, że to wymarzona wręcz ofiara. A czegóż oczekiwał?

Białe małżeństwa

centrum wiedzy

14-04-2012 12:19

W łóżku wszystko jest możliwe, nawet cisza. Białe małżeństwa pokazują, że związek może trwać bez seksu. Warto jednak szczerze zapytać siebie i partnera (!), czy dobrze się z tym czujemy. Czy brak współżycia bierze się stąd, że obie strony rzeczywiście nie mają takich potrzeb? A może chodzi o problemy z seksem? Albo ze związkiem?