Kalendarium, 18-12-2017

Odchudzanie

Terapia postna

centrum wiedzy

15-09-2017 00:56

Najefektywniejszym sposobem na odtrucie organizmu jest poszczenie. W ten sposób natura pobudza i uzdrawia ciało. Chore zwierzęta poszczą instynktownie. Gdy opanuje nas choroba, również nie chce nam się jeść. W ten sposób zwalczające infekcję – lub inne zagrożenie – ciało oznajmia nam, że wolałoby nie zajmować się przy okazji przetwarzaniem pożywienia. Cała energia organizmu ma zostać przekierowana na proces leczniczy.

Odchudzanie - jak uniknąć efektu jo-jo?

centrum wiedzy

02-09-2017 01:17

O efekcie jo-jo mówimy wówczas, kiedy po celowej redukcji masy ciała następuje jej ponowny przyrost. Nierzadko przybywa wówczas więcej kilogramów niż udało się stracić podczas odchudzania.

19 błędów, przez które nie chudniesz

centrum wiedzy

21-03-2017 11:06

Pamiętasz jeszcze swoje noworoczne postanowienia? Minęło dopiero kilka miesięcy, a ty już zapomniałaś o tym, że w tym roku miałaś być naprawdę fit i wreszcie pozbyć się nadmiaru kilogramów. A może winny temu wcale nie jest słomiany zapał – być może masz na sumieniu któreś z najczęściej popełnianych podczas odchudzania błędów, na przykład…

Uzależnienie od jedzenia

centrum wiedzy

22-11-2016 12:01

Czy jesteś uzależniony od jedzenia? Jeśli trudno jest ci odpowiedzieć na to pytanie, wiedz, że uzależnienie wcale nie musi przyjmować formy ekstremalnej. Osobę, która pali dwa papierosy dziennie można uznać za nałogowego palacza. Uczciwość nakazuje przyznać, że jest to słabszy nałóg niż w przypadku osoby, która odpala jednego papierosa od drugiego, ale mamy tu do czynienia z tym samym procesem.

Tych dolegliwości dotąd nie kojarzyłeś z otyłością. A jednak!

centrum wiedzy

23-07-2016 00:04

Często dokucza ci zgaga? Od pewnego czasu gorzej widzisz? Mocno się pocisz i nie ma to nic wspólnego z upałami? A może bliscy narzekają, że chrapiesz? Wszystkie te nieprzyjemne dolegliwości mogą mieć jeden wspólny mianownik – nadmiar kilogramów. Razem z lekarzem sprawdziliśmy, jakie mniej oczywiste problemy ze zdrowiem może powodować otyłość.

Ekstremalne metody utraty masy ciała

centrum wiedzy

06-05-2016 00:59

To uderzające, jak wiele osób w celu zredukowania masy ciała sięgnęło przynajmniej raz po niebezpieczne albo wyniszczające metody. Potępiamy je i ból, który powodują, jednak za każdym razem, gdy słyszymy o kimś, kto dzięki nim znacząco się odchudził, wpadamy w ekscytację, ignorując najbardziej podstawowe środki ostrożności. Perspektywa znaczącej utraty masy ciała, nawet jeśli wiąże się z sięgnięciem po ryzykowne lub cudaczne środki, nadal nęci.

Poradnik prawidłowego żywienia

centrum wiedzy

13-09-2015 11:20

Poradnik prawidłowego żywienia to nie zalecenia przeznaczone na krótki czas odchudzania, a zbiór zasad, które powinny towarzyszyć Ci do końca życia. Jedynie stała zmiana nawyków pozwoli uniknąć efektu jo-jo, uczucia głodu oraz pozwoli zredukować masę ciała bez szkody dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Co zrobić aby jeszcze przed wakacjami zgubić zbędne kilogramy?

centrum wiedzy

25-06-2015 00:16

Lato w pełni. Ale u niektórych dobry humor psuje poczucie, że mają trochę za dużo w pasie. I chociaż do wakacji zostało tylko kilka tygodni, to ciągle jest czas aby pożegnać ciążące kilogramy. Wystarczą drobne zmiany, bo tak naprawdę najważniejsza jest konsekwencja.

Dieta idealna? Masz ją w genach!

centrum wiedzy

08-03-2015 11:48

Z zazdrością patrzysz na koleżankę, która pochłania frytki, chipsy i popija je colą, a ma figurę modelki, podczas gdy ty stosujesz niskokaloryczną dietę i ćwiczysz, a i tak nie chudniesz, a w dodatku nadal masz za wysoki cholesterol? To wszystko przez geny! Kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia może być tak zwana genodieta. Sprawdzamy, na czym polega i jak się ją układa.

Sposoby na łatwiejsze odchudzanie

centrum wiedzy

28-01-2015 00:13

Żeby odchudzanie było prostsze, warto użyć kilku sztuczek. Umysł tylko na początku może dostrzegać podstęp. Może być i tak, że zaczną nam przychodzić do głowy myśli buntujące się przeciwko nowym zwyczajom. Warto jednak ignorować tego lubiącego stare metody drania.

Dieta 5 czynników

centrum wiedzy

03-01-2015 12:05

Dieta odchudzająca opracowana w 2009 roku przez trenera hollywoodzkich gwiazd z dyplomem nauk o żywieniu Harleya Pasternaka. Metoda jest oparta na tradycyjnych, podstawowych założeniach współczesnej dietetyki i zorganizowana wokół cyfry 5.

Dlaczego tyjemy - najczęstsze błędy żywieniowe

centrum wiedzy

30-12-2013 10:41

Z roku na rok otyłość staje się coraz większym problemem zdrowotnym. Trzy lata temu ponad połowa dorosłych Polaków miała kłopot z nadmierną masą ciała. Jeśli również Ciebie dotyczy ten problem warto abyś zastanowiła się, jakie mogą być jego źródła.

Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi. cz. 1

centrum wiedzy

24-10-2013 12:07

Każdy, kto próbował zrzucić zbędne kilogramy wie, że to niełatwa sprawa. Na każdym kroku czyhają jakieś pokusy, zmiana diety powoduje przykre efekty uboczne, a wskazówka wagi nie chce spektakularnie polecieć w dół. Mamy wówczas trzy wyjścia: : zrezygnować z odchudzania, katować się paskudną dietą i być wiecznie nieszczęśliwym albo zacząć wreszcie słuchać własnego organizmu i zaakceptować jego potrzeby.

Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi. cz. 2

centrum wiedzy

24-10-2013 12:05

Każdy, kto próbował zrzucić zbędne kilogramy wie, że to niełatwa sprawa. Na każdym kroku czyhają jakieś pokusy, zmiana diety powoduje przykre efekty uboczne, a wskazówka wagi nie chce spektakularnie polecieć w dół. Mamy wówczas trzy wyjścia: : zrezygnować z odchudzania, katować się paskudną dietą i być wiecznie nieszczęśliwym albo zacząć wreszcie słuchać własnego organizmu i zaakceptować jego potrzeby.

O odchudzaniu i efekcie jo-jo

centrum wiedzy

15-10-2013 07:36

Badania dowiodły, że przestrzeganie diety bogatej w białko i ubogiej w węglowodany może pomóc osobom z nadwagą uniknąć efektu jo-jo.

Liczenie kalorii to za mało by się odchudzić

centrum wiedzy

03-02-2013 13:07

Nie wystarczy liczyć kalorie żeby się odchudzić i uniknąć nadwagi lub otyłości. Trzeba przede wszystkim wybierać takie potrawy, które są mniej tuczące - sugerują badania na ten temat opublikowane na łamach "The New England Journal of Medicine".

Głodne emocje

centrum wiedzy

08-01-2013 07:36

Zajadanie emocji to jedna z głównych przyczyn nadwagi. Pomimo że wiedza ta jest dostępna od kilku lat, wiele publikacji pomija ten fakt.

Popularne suplementy diety nie pomagają w odchudzaniu

centrum wiedzy

19-12-2012 10:21

Popularne suplementy diety, m.in. L-karnityna, błonnik w tabletkach, poliglukozamina i inne nie pomagają w odchudzaniu bardziej od placebo - wynika z prac, o których informuje serwis internetowy EurekAlert.

Rzuć to!

centrum wiedzy

11-12-2012 20:33

Dobra. Spójrz na to rozsądnie. Aby zyskać szczupłą sylwetkę, musisz żyć zdrowo. Zdrowa = szczupła. Niezdrowa = gruba. Dlatego pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest pozbycie się wszystkich złych nawyków. Nie udawaj zdziwionej! Nie możesz oczekiwać, że schudniesz, jeśli ciągle będziesz jadła te same świństwa. Albo paliła papierosy.

5 kroków do sukcesu w odchudzaniu

centrum wiedzy

11-12-2012 20:30

Osoba mądrze zmotywowana wie, że za każdy sukces płaci się z góry. Sporo również zależy od tego, czy potraktujesz odchudzanie jako ciąg poświęceń, czy jako zdrowy sposób zatroszczenia się o siebie. W swojej pracy z klientkami zauważyłam, że warunkiem sukcesu wprowadzanych zmian jest autentyczna troska o siebie. Musisz chcieć schudnąć dla siebie.