Kalendarium, 17-12-2017

O nas

LINEMED.PL - WSZYSTKO O ZDROWIU W JEDNYM MIEJSCU!

Linemed.pl to nowa, zdrowa strona internetu. Miejsce gdzie każdy zainteresowany medycyną, zdrowiem, czy urodą znajdzie to czego szuka... A nawet jeszcze więcej!

Zapraszamy do skorzystania z naszej wyspecjalizowanej wyszukiwarki usług medycznych i SPA. Znaleźć tam można o wiele więcej niż proste dane teleadresowe – informacje na temat konkretnych lekarzy, godzin przyjęć, promocji. Naszym użytkownikom chcemy dostarczyć aktualną i wyczerpującą informację na temat oferty danej placówki dlatego stale współpracujemy z dostawcami usług związanych ze zdrowiem i prezentowane dane pochodzą bezpośrednio od nich.

Linemed.pl to także internetowe kompendium wiedzy na temat zdrowego trybu życia: począwszy od lekarstw, poprzez atlas anatomiczny i praktyczny poradnik pacjenta, po kurs pierwszej pomocy, skończywszy na informacjach o medycynie naturalnej.

Dodatkowo przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny serwis poświęcony ubezpieczeniom zdrowotnym prezentujący pełną ofertę tego typu usług dostępnych na polskim rynku.

W serwisie porady dietetyczne znajdziesz tabele wartości kalorycznych, kalkulatory BMI i BMR i szereg innych wskazówek na temat zdrowej diety i przepisów.

Nasz serwis może być również źródłem newsów ze świata medycyny, zdrowia i urody. W każdym tygodniu skupiamy się na wybranym, aktualnym temacie. Dla tych, którym zależy, aby „być na czasie”, przygotowujemy specjalnie sprofilowany newsletter, jedyny taki w polskim internecie.

Dodatkowym źródłem wiedzy mogą być eksperckie blogi linemed.pl, które prowadzą lekarze podstawowych specjalności, oraz pasjonaci poszczególnych dziedzin związanych ze zdrowym trybem życia, medycyną, kosmetyką.

MISJA

Linemed.pl za jeden z głównych celów stawia sobie aktywne propagowanie zdrowego stylu życia. Chcemy zmieniać sposób myślenia o zdrowiu i wpływać na kształtowanie świadomości prozdrowotnej. Dlatego też planujemy aktywnie włączać się w wartościowe kampanie społeczne, popularyzować informacje na temat profilaktyki prozdrowotnej, a także inicjować własne akcje edukacyjne.

Internet jest specyficznym medium, które z jednej strony daje możliwość powszechnego dostępu do specjalistycznej wiedzy, ale z drugiej charakteryzuje się brakiem jakiejkolwiek selekcji dostępnych informacji. Materiały wartościowe mieszają się z wiadomościami przestarzałymi, o niskiej jakości merytorycznej. Planując nasze akcje edukacyjne mamy świadomość możliwości siły oddziaływania, ale również zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności za jakość prezentowanych materiałów.

Internet jest nie tylko prostym źródłem pozyskiwania informacji. Ostatnie lata pokazują, że zwłaszcza wśród ludzi młodych, wirtualny świat staje się przestrzenią społeczną – która może być źródłem wydarzeń i procesów mających przełożenie na świat poza Internetem. Chcemy to wykorzystać w kampaniach społecznych. Niektóre z nich będą stricte informacyjne (z wykorzystaniem wszystkich ww. możliwości internetu) co do innych – takich jak rozpoczynająca się w styczniu 2008 roku kampania protransplantacyjna, informacja to tylko wstęp do aktywizacji.

RADA NAUKOWA LINEMED

Rozwój internetu umożliwia ludziom powszechny dostęp do wiedzy do niedawna zarezerwowanej wyłącznie dla specjalistów. Z jednej strony nowe media dają olbrzymie możliwości edukacyjne i popularyzatorskie – również w zakresie zdrowia i medycyny – z drugiej, niosą szereg zagrożeń. Jednym z nich jest tworzenie wrażenia, jakoby samodzielnie nabyta, często uproszczona, wiedza mogła zastąpić lekarską poradę, czy diagnozę.

Przygotowując nasz portal zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa i przykładamy największą wagę do konsultacji i współpracy z autorytetami i specjalistami ze świata medycyny. Dlatego niezmiernie ważna wydaje nam się obecność Rady Naukowej. Zgromadziliśmy w niej wybitych specjalistów poszczególnych dziedzin:

 • Prof. Dr hab. med. Wojciech ROWIŃSKI (Przewodniczący)
 • Prof. Dr hab. med. Ryszard ANDRZEJAK
 • Prof. Dr hab. Marian FILAR
 • Prof. Dr hab. med. Tomasz GRODZICKI
 • Prof. Wiesław Wiktor JĘDRZEJCZAK
 • Prof. Dr hab. med. Andrzej KAŃSKI
 • Prof. Dr hab. med. Piotr KALICIŃSKI
 • Prof. Dr hab. med. Michał MYŚLIWIEC
 • Prof. Dr hab. med. Krzysztof NARKIEWICZ
 • Prof. Dr hab. med. Tomasz PASIERSKI
 • Prof. Dr hab. med. Krzysztof STROJEK
 • Prof. Dr hab. med. Jerzy SZAFLIK
 • Prof. Dr hab. med. Hanna SZAJEWSKA
 • Prof. Dr hab. med. Andrzej WOJTOWICZ
 • Prof. Dr hab. med. Piotr ZABOROWSKI