Kalendarium, 20-09-2017

Poradnik zdrowia

Podkład to podstawa

Skóra

13-06-2015 00:01


Piękna gładka cera to najlepsze tło każdego makijażu. Nie przejmuj się jednak, jeśli Twoja cera odbiega od ideału. Odkąd wymyślono nowoczesne podkłady i korektory, zawsze możesz mieć promienną twarz o wyrównanym kolorycie.

więcej

Fakty i mity o usuwaniu znamion

Skóra

08-05-2015 00:01

Na ciele większości z nas można zwykle naliczyć od kilku do nawet kilkudziesięciu różnego rodzaju zmian skórnych. Niestety nie zawsze są one atrakcyjną „kropką nad i” jak u Marilyn Monroe czy Cindy Crawford. Zdarza się, że nie tylko nie dodają uroku, lecz są źródłem kompleksów, a nawet zagrożeniem dla zdrowia. Przed ich usunięciem niektórych powstrzymują jednak krążące o znamionach i likwidujących je zabiegach nie zawsze prawdziwe informacje. Sprawdzamy, które z tych najczęściej powtarzanych stwierdzeń są faktami, a które mitami.

więcej

Dlaczego chorują włosy

Skóra

11-04-2015 00:11


Kondycja włosów jest odbiciem stanu zdrowia całego organizmu. Gdy zaczynamy mieć kłopoty zdrowotne, włosy w widoczny sposób zaczynają słabnąć, matowieć, łamać się i wypadać.

więcej

Usta pod ochroną

Skóra

04-03-2015 00:11

Zima nie jest łaskawa dla skóry. Najbardziej cierpi delikatny naskórek ust, który sam nie potrafi wytworzyć warstwy ochronnej. Ale od czego armia wyspecjalizowanych pomadek, balsamów i szminek?

więcej

Co jeść aby Twoja skóra wyglądała perfekcyjnie i młodo?

Skóra

25-01-2015 00:33

Czy nie jesteś już zmęczona używaniem różnych kosztownych i nieskutecznych kosmetyków? Nadszedł czas, aby wyrzucić wszystkie te nieefektywne produkty i zacząć jeść pokarmy, które sprawią, że Twoja skóra będzie wyglądać idealnie.

więcej

Gdy zima jest nie-zła

Skóra

30-12-2014 09:23

Zima nie musi być mroźna, by dać w kość naszej skórze – chłodny wiatr i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach potrafią ją mocno wysuszyć, ale i naszemu organizmowi nie jest łatwo. Spadek nastroju spowodowany coraz większą tęsknotą za wiosną daje się we znaki zwłaszcza pod koniec tej pory roku. Aby temu zaradzić, warto postawić na kompleksową pielęgnację i rozpieszczanie nie tylko ciała, ale i zmysłów.

więcej

Łuszczyca - fakty

Skóra

10-12-2014 00:01

Łuszczyca to przewlekła, niezakaźna choroba autoimmunologiczna, będąca wynikiem nadaktywnego układu odpornościowego, która przyspiesza cykl produkcji komórek skóry. Objawia się w formie zgrubiałych, łuszczących się wykwitów na skórze. Szacuje się, że choroba ta dotyka 125 milionów ludzi na świecie.

więcej

Pełną piersią

Skóra

12-11-2014 00:44

Niełatwo jest znaleźć kobietę w stu procentach zadowoloną z własnego ciała – według statystyk na swój wygląd narzeka aż 9 na 10 Polek. Jednym z najczęściej wymienianych kompleksów jest za mały biust. Wiele pań marzy o tym, by go powiększyć i w ten sposób poprawić sobie samopoczucie. Zanim jednak zdecydujemy się na operację sprawdźmy, na co zwrócić uwagę, by mieć pewność, że będzie bezpieczna.

więcej

Jak skutecznie zmniejszyć zmarszczki?

Skóra

02-10-2014 12:12

Zmarszczki spędzają wielu kobietom sen z powiek – każda z nas chce zatrzymać młodość jak najdłużej. I choć bardziej liczy się to, na ile lat się czujemy, to wygląd potrafi nas zdradzić. Niestety, starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym. Ale nie wszystko stracone! W gabinetach kosmetycznych i SPA znajdziemy wiele nieinwazyjnych zabiegów, które pozwolą nam nieco zredukować zmarszczki.

więcej

Ginekologia estetyczna – fanaberia czy znak czasów?

Skóra

15-08-2014 18:09

Medycyna estetyczna to dziedzina, z którą się oswoiliśmy i korzystamy z niej coraz częściej. Jednak już ginekologia estetyczna traktowana jest cały czas jak temat tabu. Czy słusznie? Specjaliści zwracają uwagę, że tego typu zabiegów nie powinniśmy postrzegać jako urodowego kaprysu, bo wiele kobiet poddaje się im przede wszystkim ze względów zdrowotnych.

więcej