Kalendarium, 28-02-2017

Poradnik zdrowia

Pielęgnacja skóry chorych

Skóra

25-07-2014 13:19

Osoby przewlekle chore, walczące z nowotworem lub niepełnosprawne ruchowo wymagają nie tylko leczenia. W ich przypadku potrzebna jest także odpowiednia pielęgnacja, przede wszystkim systematyczne codzienne zabiegi z wykorzystaniem specjalnych preparatów.

więcej

Skąd się biorą zmiany na skórze?

Skóra

17-06-2014 00:28

Hormony, bakterie czy leki, to tylko niektóre z czynników mogących mieć wpływ na pojawianie się krost, wyprysków czy choroby skóry. Nie ma osoby, która z taką dolegliwością się nie zetknęła. Najczęściej pojawiają się na twarzy, rękach, nogach i plecach. Jakie są tego główne przyczyny?

więcej

Skąd bierze się cellulit i jak można z nim walczyć?

Skóra

28-04-2014 00:15

O cellulicie, zwanym też skórką pomarańczową, słyszymy bardzo często. Problem ten dotyka wiele kobiet, bo tu waga nie ma żadnego znaczenia – pojawia się on zarówno u pań szczupłych (cellulit wodny), jak i u tych przy kości (cellulit lipidowy).

więcej

Emocjonalne problemy skóry

Skóra

25-03-2014 12:54

Wystarczy kilka stresujących dni w pracy, sesja egzaminacyjna lub rozstanie z partnerem, by zaobserwować znaczne pogorszenie kondycji skóry. Stres naprawdę jej nie służy.

więcej

Microlipofiling - lifting bez skalpela

Skóra

20-02-2014 00:02

Estetyka skóry od wieków odgrywa istotną rolę w życiu człowieka. Dotąd najbardziej popularnymi metodami pielęgnacji twarzy były: peelingi medyczne, fotoodmładzanie i mezoterapia. Od niedawna dostępny jest również lifting bez skalpela, tj. microlipofiling.

więcej

Wysypka na skórze

Skóra

16-01-2014 00:39

Nie można panikować z powodu każdej plamki czy krostki, która pojawi się na skórze, ale swędzące, sączące się, piekące lub bolące zmiany skórne wymagają konsultacji lekarskiej. Wysypki skórne mogą być spowodowane różnymi zaburzeniami – od błahych po poważne.

więcej

Suche stopy

Skóra

16-12-2013 18:13

Skóra na podeszwach stóp jest o wiele grubsza niż skóra w innych partiach ciała. Grubsza skóra spełnia ochronną funkcję. Jednak kiedy z powodu nadmiernie przesuszonej skóry zaczynają się pojawiać brzydkie zgrubienia zaczynamy się zastanawiać co może być przyczyną takiego wyglądu stóp.

więcej

Czynniki przyspieszające starzenie się skóry

Skóra

15-11-2013 00:29

Starzenie się skóry to proces postępujący, na który składa się kilka czynników: uwarunkowania genetyczne (początek już po 25 r.ż.), uwarunkowania hormonalne (po 50 r.ż.) oraz czynniki zewnętrzne, zależne od naszego stylu życia, czyli takie, na które to my mamy wpływ.

więcej

Włosy: na dobre i na złe

Skóra

08-10-2013 07:24

Nie wszystkie codzienne zabiegi wokół włosów przynoszą im korzyść. Niektóre rutynowe czynności wykonywane na dłuższą metę niszczą je. Inne, stosowane regularnie, dodają urody i blasku. Oto krótki przewodnik.

więcej

Usuwanie zmarszczek

Skóra

10-09-2013 07:29

Zmarszczki to efekt upływu czasu oraz działania wielu czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Zmarszczki to wgłębienia powstałe w skórze z powodu zmian zachodzących w jej "rusztowaniu", utworzonym przez włókna kolagenowe i elastynowe. Występowanie niektórych zmarszczek jest w pewnym stopniu zależne od nas, na inne z kolei nie mamy wpływu - możemy kierować swoim stylem życia, nie mamy jednak wpływu na genetykę.

więcej