Kalendarium, 23-07-2017

Poradnik zdrowia

Co jeść aby Twoja skóra wyglądała perfekcyjnie i młodo?

Skóra

25-01-2015 00:33

Czy nie jesteś już zmęczona używaniem różnych kosztownych i nieskutecznych kosmetyków? Nadszedł czas, aby wyrzucić wszystkie te nieefektywne produkty i zacząć jeść pokarmy, które sprawią, że Twoja skóra będzie wyglądać idealnie.

więcej

Gdy zima jest nie-zła

Skóra

30-12-2014 09:23

Zima nie musi być mroźna, by dać w kość naszej skórze – chłodny wiatr i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach potrafią ją mocno wysuszyć, ale i naszemu organizmowi nie jest łatwo. Spadek nastroju spowodowany coraz większą tęsknotą za wiosną daje się we znaki zwłaszcza pod koniec tej pory roku. Aby temu zaradzić, warto postawić na kompleksową pielęgnację i rozpieszczanie nie tylko ciała, ale i zmysłów.

więcej

Łuszczyca - fakty

Skóra

10-12-2014 00:01

Łuszczyca to przewlekła, niezakaźna choroba autoimmunologiczna, będąca wynikiem nadaktywnego układu odpornościowego, która przyspiesza cykl produkcji komórek skóry. Objawia się w formie zgrubiałych, łuszczących się wykwitów na skórze. Szacuje się, że choroba ta dotyka 125 milionów ludzi na świecie.

więcej

Pełną piersią

Skóra

12-11-2014 00:44

Niełatwo jest znaleźć kobietę w stu procentach zadowoloną z własnego ciała – według statystyk na swój wygląd narzeka aż 9 na 10 Polek. Jednym z najczęściej wymienianych kompleksów jest za mały biust. Wiele pań marzy o tym, by go powiększyć i w ten sposób poprawić sobie samopoczucie. Zanim jednak zdecydujemy się na operację sprawdźmy, na co zwrócić uwagę, by mieć pewność, że będzie bezpieczna.

więcej

Jak skutecznie zmniejszyć zmarszczki?

Skóra

02-10-2014 12:12

Zmarszczki spędzają wielu kobietom sen z powiek – każda z nas chce zatrzymać młodość jak najdłużej. I choć bardziej liczy się to, na ile lat się czujemy, to wygląd potrafi nas zdradzić. Niestety, starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym. Ale nie wszystko stracone! W gabinetach kosmetycznych i SPA znajdziemy wiele nieinwazyjnych zabiegów, które pozwolą nam nieco zredukować zmarszczki.

więcej

Ginekologia estetyczna – fanaberia czy znak czasów?

Skóra

15-08-2014 18:09

Medycyna estetyczna to dziedzina, z którą się oswoiliśmy i korzystamy z niej coraz częściej. Jednak już ginekologia estetyczna traktowana jest cały czas jak temat tabu. Czy słusznie? Specjaliści zwracają uwagę, że tego typu zabiegów nie powinniśmy postrzegać jako urodowego kaprysu, bo wiele kobiet poddaje się im przede wszystkim ze względów zdrowotnych.

więcej

Pielęgnacja skóry chorych

Skóra

25-07-2014 13:19

Osoby przewlekle chore, walczące z nowotworem lub niepełnosprawne ruchowo wymagają nie tylko leczenia. W ich przypadku potrzebna jest także odpowiednia pielęgnacja, przede wszystkim systematyczne codzienne zabiegi z wykorzystaniem specjalnych preparatów.

więcej

Skąd się biorą zmiany na skórze?

Skóra

17-06-2014 00:28

Hormony, bakterie czy leki, to tylko niektóre z czynników mogących mieć wpływ na pojawianie się krost, wyprysków czy choroby skóry. Nie ma osoby, która z taką dolegliwością się nie zetknęła. Najczęściej pojawiają się na twarzy, rękach, nogach i plecach. Jakie są tego główne przyczyny?

więcej

Skąd bierze się cellulit i jak można z nim walczyć?

Skóra

28-04-2014 00:15

O cellulicie, zwanym też skórką pomarańczową, słyszymy bardzo często. Problem ten dotyka wiele kobiet, bo tu waga nie ma żadnego znaczenia – pojawia się on zarówno u pań szczupłych (cellulit wodny), jak i u tych przy kości (cellulit lipidowy).

więcej

Emocjonalne problemy skóry

Skóra

25-03-2014 12:54

Wystarczy kilka stresujących dni w pracy, sesja egzaminacyjna lub rozstanie z partnerem, by zaobserwować znaczne pogorszenie kondycji skóry. Stres naprawdę jej nie służy.

więcej