Kalendarium, 22-11-2017

Poradnik zdrowia

O paznokcie zadbaj sama

Skóra

10-05-2017 12:09

Wiadomo nie od dziś, że dłonie, a więc estetyczne i zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Wypielęgnowane i pomalowane świadczą o naszej atrakcyjności i wierze w siebie. Ale czy dotyczy to jedynie przedstawicielek płci pięknej? Czy nie jest tak, że poznając nowego mężczyznę spoglądamy na jego uśmiech... i dłonie? Co więc zrobić, aby nasze paznokcie wzbudzały zachwyt? Jak wykonać domowy manicure? Co sprzyja, a co szkodzi naszym paznokciom?

więcej

Odnowa wiosną

Skóra

16-04-2017 10:21

Szara, zwiotczała, szorstka skóra, a włosy matowe i słabe? To spadek po zimie. Od zaraz potrzebują wielu składników odżywczych. Ale pamiętaj – nawet najlepsze preparaty pielęgnacyjne w jeden dzień nie zatuszują niekorzystnych zmian w wyglądzie. Piękno i zdrowie skóry twarzy odzyskasz, stosując regularnie odpowiednie zabiegi i kosmetyki dobrane do jej potrzeb. Oto twój plan odnowy.

więcej

Naturalne substancje wspierające skórę

Skóra

17-03-2017 11:12

Naturalne składniki, które pielęgmują skórę

więcej

Laserowe i chemiczne usuwanie tatuażu

Skóra

15-02-2017 10:14

Ponad 3 miliony Polaków posiada przynajmniej 1 tatuaż, a 50% z nich, będzie chciało go kiedyś usunąć. Metoda laserowa lub chemiczna, dobierana jest w zależności od rodzaju i koloru barwnika, a także głębokości jego umiejscowienia. Czasami, aby uzyskać najlepszy z możliwych efektów, stosować można obydwie te metody jednocześnie.

więcej

Cellulit – jak się go nie pozbędziesz

Skóra

23-01-2017 09:20

Tak – cellulit to prawdziwa zmora. Tak – ma go ponad 80 proc. kobiet na całym świecie. Z uwagą śledzisz wszystkie doniesienia dotyczące tego, jak się pozbyć cellulitu? Poczytaj lepiej, jak się go nie pozbędziesz!

więcej

Specjalna zimowa ochrona

Skóra

01-01-2017 11:31

Na dworze poniżej zera. Na głowy zakładamy czapki, na ręce rękawiczki. Gołe szyje otulamy szalikami. A co mamy nałożyć na twarz? No cóż: kominiarkę lub... odpowiedni krem.

więcej

Gimnastyka mimiczna. Dobre to czy złe

Skóra

10-12-2016 18:17

Każdy wie, że zatrzymanie upływu czasu nie jest możliwe. To nie podlega dyskusji. Czy jednak chodzi o to, jaki wiek mamy wpisany w dowodzie osobistym lub w paszporcie? O wiele ważniejszy jest wiek biologiczny – na ile lat się czujesz i jak wyglądasz. Główną drogą prowadzącą ku starczemu i zwiotczałemu ciału jest hipodynamia. Nasze mięśnie starzeją się wraz z upływem lat (proces ten zaczyna się już od dwudziestego piątego roku życia); gdy osiągniemy pięćdziesiątkę, utrata masy mięśniowej wynosi 50–70%. Proces ten jest ważny nie tylko z punktu widzenia estetyki, lecz także ze względu na nadchodzącą starość fizjologiczną.

więcej

Dojrzała pielęgnacja twarzy

Skóra

11-11-2016 11:11

Chcesz jak najdłużej zachować zdrowy i młody wygląd swojej skóry? Spowolnić procesy starzenia i wspomóc naturalną zdolność odnawiania się jej komórek? Rozwiązaniem jest pielęgnacja. Odpowiednia pielęgnacja.

więcej

Modelowanie ust

Skóra

14-10-2016 20:04

Starzenie się powoduje utratę jędrności ust. Usta odwadniają się, skóra na nich staje się cienka i ulega wysuszeniu, co nadaje im starszy wygląd. Połączenie działania enzymatycznego oraz mechanicznego zwiększa zużycie kwasu hialuronowego w tkance ust. Zawartość kwasu hialuronowego jest więc mniejsza w wardze czerwonej niż w bruzdach nosowo – wargowych.

więcej

Jak wzmocnić włosy

Skóra

16-09-2016 09:27

Twoje włosy są cienkie, przesuszone, rozdwajają się? Przyczyn może być wiele – negatywny wpływ czynników zewnętrznych, nieodpowiednia dieta, stres. Co powinnaś zrobić, by zadbać o zdrowie i piękny wygląd swoich kosmyków?

więcej