Kalendarium, 20-09-2017

Poradnik zdrowia

Laserowe i chemiczne usuwanie tatuażu

Skóra

15-02-2017 10:14

Ponad 3 miliony Polaków posiada przynajmniej 1 tatuaż, a 50% z nich, będzie chciało go kiedyś usunąć. Metoda laserowa lub chemiczna, dobierana jest w zależności od rodzaju i koloru barwnika, a także głębokości jego umiejscowienia. Czasami, aby uzyskać najlepszy z możliwych efektów, stosować można obydwie te metody jednocześnie.

więcej

Cellulit – jak się go nie pozbędziesz

Skóra

23-01-2017 09:20

Tak – cellulit to prawdziwa zmora. Tak – ma go ponad 80 proc. kobiet na całym świecie. Z uwagą śledzisz wszystkie doniesienia dotyczące tego, jak się pozbyć cellulitu? Poczytaj lepiej, jak się go nie pozbędziesz!

więcej

Specjalna zimowa ochrona

Skóra

01-01-2017 11:31

Na dworze poniżej zera. Na głowy zakładamy czapki, na ręce rękawiczki. Gołe szyje otulamy szalikami. A co mamy nałożyć na twarz? No cóż: kominiarkę lub... odpowiedni krem.

więcej

Gimnastyka mimiczna. Dobre to czy złe

Skóra

10-12-2016 18:17

Każdy wie, że zatrzymanie upływu czasu nie jest możliwe. To nie podlega dyskusji. Czy jednak chodzi o to, jaki wiek mamy wpisany w dowodzie osobistym lub w paszporcie? O wiele ważniejszy jest wiek biologiczny – na ile lat się czujesz i jak wyglądasz. Główną drogą prowadzącą ku starczemu i zwiotczałemu ciału jest hipodynamia. Nasze mięśnie starzeją się wraz z upływem lat (proces ten zaczyna się już od dwudziestego piątego roku życia); gdy osiągniemy pięćdziesiątkę, utrata masy mięśniowej wynosi 50–70%. Proces ten jest ważny nie tylko z punktu widzenia estetyki, lecz także ze względu na nadchodzącą starość fizjologiczną.

więcej

Dojrzała pielęgnacja twarzy

Skóra

11-11-2016 11:11

Chcesz jak najdłużej zachować zdrowy i młody wygląd swojej skóry? Spowolnić procesy starzenia i wspomóc naturalną zdolność odnawiania się jej komórek? Rozwiązaniem jest pielęgnacja. Odpowiednia pielęgnacja.

więcej

Modelowanie ust

Skóra

14-10-2016 20:04

Starzenie się powoduje utratę jędrności ust. Usta odwadniają się, skóra na nich staje się cienka i ulega wysuszeniu, co nadaje im starszy wygląd. Połączenie działania enzymatycznego oraz mechanicznego zwiększa zużycie kwasu hialuronowego w tkance ust. Zawartość kwasu hialuronowego jest więc mniejsza w wardze czerwonej niż w bruzdach nosowo – wargowych.

więcej

Jak wzmocnić włosy

Skóra

16-09-2016 09:27

Twoje włosy są cienkie, przesuszone, rozdwajają się? Przyczyn może być wiele – negatywny wpływ czynników zewnętrznych, nieodpowiednia dieta, stres. Co powinnaś zrobić, by zadbać o zdrowie i piękny wygląd swoich kosmyków?

więcej

10 składników dla skóry

Skóra

16-08-2016 00:01

Skóra to największy ludzki narząd. Ochrania organizm przed szkodliwymi czynnikami, a jej wygląd świadczy o stanie zdrowia. Aby dobrze spełniała swoje funkcje, należy jej dostarczać odpowiednich składników.

więcej

Opryszczka atakuje

Skóra

16-07-2016 13:33

Szpeci i powoduje ból, ale nie to jest najważniejsze. To choroba zakaźna wywoływana przez groźny wirus – ten sam, który powoduje zapalenie mózgu. Przyczajony, pozostaje w organizmie na zawsze i atakuje z zaskoczenia, w momentach słabości ofiary.

więcej

Skuteczna ochrona przed słońcem

Skóra

12-06-2016 10:40

Na szczęście kilka lat temu skończyła się moda na czekoladową skórę. Obecnie dużo się mówi o szkodliwości promieniowania słonecznego oraz powtarza, że nierozsądne opalanie sprzyja powstawaniu nowotworów. Dlatego coraz więcej osób sięga po kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi. Przyjrzyjmy się tym preparatom i sprawdźmy, jak dobrać odpowiedni.

więcej