Kalendarium, 23-07-2017

Poradnik zdrowia

Dojrzała pielęgnacja twarzy

Skóra

11-11-2016 11:11

Chcesz jak najdłużej zachować zdrowy i młody wygląd swojej skóry? Spowolnić procesy starzenia i wspomóc naturalną zdolność odnawiania się jej komórek? Rozwiązaniem jest pielęgnacja. Odpowiednia pielęgnacja.

więcej

Modelowanie ust

Skóra

14-10-2016 20:04

Starzenie się powoduje utratę jędrności ust. Usta odwadniają się, skóra na nich staje się cienka i ulega wysuszeniu, co nadaje im starszy wygląd. Połączenie działania enzymatycznego oraz mechanicznego zwiększa zużycie kwasu hialuronowego w tkance ust. Zawartość kwasu hialuronowego jest więc mniejsza w wardze czerwonej niż w bruzdach nosowo – wargowych.

więcej

Jak wzmocnić włosy

Skóra

16-09-2016 09:27

Twoje włosy są cienkie, przesuszone, rozdwajają się? Przyczyn może być wiele – negatywny wpływ czynników zewnętrznych, nieodpowiednia dieta, stres. Co powinnaś zrobić, by zadbać o zdrowie i piękny wygląd swoich kosmyków?

więcej

10 składników dla skóry

Skóra

16-08-2016 00:01

Skóra to największy ludzki narząd. Ochrania organizm przed szkodliwymi czynnikami, a jej wygląd świadczy o stanie zdrowia. Aby dobrze spełniała swoje funkcje, należy jej dostarczać odpowiednich składników.

więcej

Opryszczka atakuje

Skóra

16-07-2016 13:33

Szpeci i powoduje ból, ale nie to jest najważniejsze. To choroba zakaźna wywoływana przez groźny wirus – ten sam, który powoduje zapalenie mózgu. Przyczajony, pozostaje w organizmie na zawsze i atakuje z zaskoczenia, w momentach słabości ofiary.

więcej

Skuteczna ochrona przed słońcem

Skóra

12-06-2016 10:40

Na szczęście kilka lat temu skończyła się moda na czekoladową skórę. Obecnie dużo się mówi o szkodliwości promieniowania słonecznego oraz powtarza, że nierozsądne opalanie sprzyja powstawaniu nowotworów. Dlatego coraz więcej osób sięga po kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi. Przyjrzyjmy się tym preparatom i sprawdźmy, jak dobrać odpowiedni.

więcej

Mgiełki do włosów

Skóra

14-05-2016 13:26

Mgiełki do włosów to chyba najprostszy kosmetyk, który możemy przygotować sami w domu. Nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu ani szczególnych umiejętności. Wystarczy kilka podstawowych produktów, butelka z atomizerem, odrobina wolnego czasu, chęci i pomysł. Możliwości przy tworzeniu mgiełek są tak naprawdę nieograniczone (chyba że naszym własnym budżetem), bo możemy do nich użyć mnóstwa różnych półproduktów. Jedynie od nas zależy, co i jak ze sobą połączymy.

więcej

Skóra wrażliwa

Skóra

05-04-2016 00:37

Początek wiosny to fatalna pora dla skóry. Po zimie, przesuszona, podrażniona, a może nieustannie napięta i sucha  przypomina wiór... Spokojnie. Wrażliwość cery, tak typową o tej porze roku, można pokonać.

więcej

Blaski i cienie sztucznego opalania

Skóra

19-02-2016 00:08

Mimo powszechnej wiedzy o szkodliwości nadmiernego opalania, każdej wiosny wystawiamy się na pierwsze promienie słońca, by jeszcze przed urlopem naskórek nabrał złotego odcienia. A ponieważ  opalenizna modna jest przez okrągły rok, dlatego chętnie korzystamy także ze sztucznych metod przyciemniania skóry.

więcej

Pieprzyk – przyjaciel czy wróg naszej skóry?

Skóra

25-01-2016 00:11

Przez francuzów zwane ziarenkami piękna. Jedni są ich fanami, innych złości pojawienie się każdego kolejnego. Pieprzyki, bo o nich mowa, potrafią zdobić nasze ciało i dodawać mu uroku, jednak czasami mogą być początkiem poważnych problemów zdrowotnych, którym możemy spokojnie zapobiec.

więcej