Kalendarium, 01-05-2017

Poradnik zdrowia

Pozwolenie na odkrywanie siebie i swojej seksualności

Eros i Psyche

26-04-2017 10:20

Dyskusje o seksualności są niemożliwe w rodzinach, w których codzienna komunikacja jest silnie ograniczona. Jeżeli trudno jest porozmawiać z rodzicami o czymkolwiek, to z całą pewnością nie ułatwi to rozmowy o seksie. W innych rodzinach z kolei komunikacja nie jest utrudniona, ale kwestie seksualne czy cielesne są tematami tabu.

więcej

Co mówi o nas zdjęcie na profilu Facebooka?

Eros i Psyche

31-03-2017 09:25

Z uwagi na to, że dość szybko, w ułamku sekundy właściwie, wyrabiamy sobie zdanie na temat drugiej osoby, powinniśmy bardzo uważać na to, jak prezentujemy się na zdjęciu, które umieszczamy na Facebooku lub portalu randkowym. I tak na Facebooku – co tak bardzo nie dziwi – akceptuje się zapytania o to, czy mamy chłopaka lub dziewczynę, jeśli osoba ze zdjęcia posiada atrakcyjne zdjęcie na swoim profilu. Dziwi jednak to, że lepiej w ogóle nie mieć żadnego zdjęcia, niż załączyć takie, na którym nie wygląda się dobrze! Jak to naukowcy wszystko potrafią zbadać...

więcej

Zasady w związku. Nie upokarzaj swojego partnera

Eros i Psyche

07-03-2017 01:10

Niezwykle to przygnębiające i założę się, że znasz ludzi, którzy postępują w ten sposób. Również i ja znam osoby, które czerpią jakąś dziwną przyjemność z publicznego poniżania swojego partnera, deprecjonowania jego osiągnięć, tłamszenia go. Nierzadko zastanawiamy się, co jeszcze trzyma te osoby przy ich partnerach, skoro mają o nich tak niskie mniemanie?

więcej

Współczesna mowa ciała

Eros i Psyche

11-02-2017 12:08

Ludzie porozumiewają się ze sobą na różne sposoby. Najbardziej oczywistym jest, rzecz jasna, mówienie. Niezwykle ważne są tutaj słowa – zarówno pisane, jak i mówione. Interpretacji można także poddać ton głosu. Komunikacja może jednak przebiegać bezgłośnie – na podstawie ekspresji ciała, w tym także twarzy. Interpretacji poddaje się sposób stania, poruszania, siedzenia oraz gestykulowania – w ten sposób robimy pierwsze wrażenie.

więcej

Przeobraź swój strach

Eros i Psyche

13-01-2017 10:10

Strach jest czymś, czego doświadczamy w ciągu całego naszego życia, zwłaszcza kiedy dążymy w nim do większej autentyczności. Bycie kimś, kim naprawdę jesteśmy, wyrażanie siebie w autentyczny sposób, bycie odważnym oraz sięganie w życiu po to, czego chcemy, może wywoływać w nas silny strach. Nasze obawy dotyczące porażki, osiągania sukcesów, odrzucenia, rozczarowania, oceny innych często mają wpływ na naszą zdolność do bycia sobą i w wielu przypadkach mogą powstrzymywać nas od wyrażania własnego zdania oraz od tego, czego naprawdę pragniemy. Wielu z nas ucieka lub kryje się przed obawami, ponieważ wydają się one czymś przerażającym, niewygodnym lub kłopotliwym. Jednakże rzeczom, które mają dla nas w życiu duże znaczenie, często towarzyszy strach. Próbując żyć autentycznie, nieuchronnie spotykamy na swojej drodze wiele obaw.

więcej

Model rozwojowy długotrwałych związków miłosnych

Eros i Psyche

18-12-2016 16:36

Długotrwałe związki miłosne rosną i rozwijają się w czasie, zupełnie tak jak ludzie. I tak jak oni, DZM przechodzą przez zdefiniowane, przewidywalne stadia wzrostu, zaznaczone początkami oraz końcami i cechujące się określonymi zachowaniami.

więcej

Kobieca ejakulacja - fontanna rozkoszy

Eros i Psyche

29-11-2016 10:14

Czasem chciałybyśmy przeżyć w seksie coś wyjątkowego, co wychodziłoby poza znany schemat pieszczot, pobudzenia, penetracji i orgazmu. Marzymy o tym czymś, co przeniesie nas w inny wymiar seksu. Możemy tego zaznać, jeśli zaczniemy odkrywać tajemnice żeńskiej ejakulacji i punktu G…

więcej

Autoiluzja a uzależnienie od partnera

Eros i Psyche

16-11-2016 10:29

Nie jest łatwo podtrzymywać uzależniający Cię związek w obliczu nieustannie doświadczanego przygnębienia, bólu i rozczarowań. Aby móc utrzymywać się w nim, musiałeś być może opanować sztukę oszukiwania samego siebie: przekonywania siebie, że jesteś szczęśliwy, uśmierzania bólu i tuszowania rozczarowań. To zrozumiałe, że w sytuacji, gdy nasz głód przywiązania trzyma nas mocno w okowach toksycznego związku, pragniemy za wszelką cenę odsunąć od siebie nieprzyjemną prawdę. Taka postawa jest jednak bardzo niebezpieczna — można porównać ją do przyjmowania silnych środków przeciwbólowych blokujących sygnały ostrzegawcze poważnej choroby. Przyjrzyjmy się zatem sztuczkom, których używamy, chcąc oszukać samego siebie — po to, by znaleźć uzasadnienie dla trwania w wyniszczającym związku.

więcej

6 pytań o antykoncepcję transdermalną

Eros i Psyche

23-10-2016 21:33

Plastry antykoncepcyjne to jedna z najbardziej popularnych metod antykoncepcyjnych, jednak wciąż wielu kobietom brakuje wiedzy na ich temat. Czym jest antykoncepcja transdermalna? Czy plastry są skuteczne? Jak prawidłowo przechowywać plaster? Gdzie należy go nakleić? Jak działa plaster antykoncepcyjny? Warto poznać odpowiedzi na te często zadawane pytania dotyczące antykoncepcji transdermalnej.

więcej

Czy jesteś dobrym kochankiem? Test

Eros i Psyche

04-10-2016 19:05

Ponieważ gusty i apetyty seksualne każdej kobiety są odmienne, nie istnieje stuprocentowo niezawodna metoda ustalenia, czy jesteś najlepszym spośród jej kochanków. Jednak na podstawie rozesłanego do kobiet w wieku od 18 do 38 lat kwestionariusza badającego ich wyobrażenia o cechach kochanka doskonałego zdołałem sformułować dwadzieścia pytań, które – przy założeniu absolutnej szczerości odpowiedzi – dadzą ci dość dokładne pojęcie o twoich notowaniach. Pytania nie są ułożone według ich ważności; istotne jest to, abyś odpowiedział na wszystkie i był przy tym całkowicie uczciwy.

więcej