Kalendarium, 21-01-2018

Poradnik zdrowia

Trudni ludzie

Eros i Psyche

16-01-2018 01:16

Praca jest sprawdzianem charakterów. To tu wychodzą na jaw wszystkie słabości i negatywne cechy. Bywa jednak, że chodzi o coś więcej niż zwykłe wady: gadatliwość, nieobowiązkowość lub lenistwo. Czasami jest ktoś, kto ma zaburzoną osobowość. Jak sobie wtedy radzić?

więcej

Nie dziś kochanie

Eros i Psyche

21-12-2017 00:01

Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz. Ale czym innym jest kilkudniowy brak ochoty na seks, krótki celibat, a czym innym trwała niechęć do zbliżeń w związku.

więcej

Zasady w związku. Odczytuj znaki

Eros i Psyche

26-11-2017 03:56

W jaki sposób okazujesz partnerowi swoją miłość? Czy wręczasz mu bez okazji kwiaty lub czekoladki? Zabierasz go do Waszej ulubionej restauracji? A może przyrządzasz mu jego ulubione danie? Czy każdego dnia mówisz mu tuzin razy „kocham cię”? I czy słyszysz to samo w odpowiedzi?

więcej

15 Technik wiarygodnych komplementów

Eros i Psyche

04-11-2017 01:50

Nawet jeśli komplement jest naprawdę szczery, można będzie go nazwać udanym dopiero wtedy, gdy ktoś w niego uwierzy. Badania przeprowadzone w latach 50.ubiegłego wieku wykazały, że 71 procent respondentów uważało daną treść (o ile odpowiadała ich wyobrażeniom) za prawdziwą, gdy rozmówca był z ich punktu widzenia „wiarygodny”. Tylko 36 procent uznawało wypowiedź za prawdziwą w sytuacji, gdy rozmówca został uznany za „niewiarygodnego”. Możemy przy tym dalej różnicować: prawdopodobieństwo odnosi się do wypowiedzi, zaś wiarygodność do rozmówcy. Wynika z tego, że komplement musi być prawdopodobny, a rozmówca wiarygodny. Tylko jak to osiągnąć?

więcej

Czy to obsesja, czy to jest kochanie?

Eros i Psyche

19-10-2017 09:21

Wybuchy zazdrości, potrzeba kontrolowania partnera, a wszystko – w imię wielkiego uczucia. Czy tak postępuje kobieta, która naprawdę kocha swojego mężczyznę? O obsesyjnej miłości rozmawiamy z psycholog Anną Kossak.

więcej

Wydajność - drobne zmiany

Eros i Psyche

30-09-2017 00:06

Wydajność jest po prostu miarą efektywności pracy wykonywanej danego dnia. I choć istnieje wiele czasochłonnych nawyków, które mogą pomóc Ci zrobić to, co masz do zrobienia, to można też dokonać drobnych zmian, które pozytywnie wpłyną na efektywność Twojego działania. Przyznaję, że niektóre z poniższych czynności mogą się wydawać zupełnie zwyczajne, ale jeśli włączysz je do solidnego piętnasto – trzydziestominutowego programu, to przekonasz się, że dokona się radykalny przełom zarówno w ilości, jak i w jakości wykonywanej pracy. Porozmawiajmy więc o tym, w jaki sposób drobnymi krokami zmienić Twoją wydajność.

więcej

Zapomniałam zażyć pigułkę antykoncepcyjną, co teraz?

Eros i Psyche

13-09-2017 00:13

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej to duży stres dla kobiet, które korzystają z tej metody antykoncepcji. Nadmiar obowiązków, tempo życia lub zmiana standardowego rozkładu dnia (np. w czasie urlopu) sprawia, że czasem zapominamy o podstawowych rzeczach, jak przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej. Zanim jednak zaczniemy panikować, warto poznać kilka podstawowych zasad, które wyznaczą nasze dalsze postępowanie.

więcej

Przyczyny naszych problemów

Eros i Psyche

27-08-2017 13:26

Jeśli w miłości brakuje głębokiego wzajemnego respektu, to trudno jest prowadzić wspólne szczęśliwe życie, jak tylko przeminie pierwszy urok nowości.
- Dalajlama XIV

więcej

Szczęście - nieuchwytny motyl?

Eros i Psyche

06-08-2017 02:33

Kiedy zaczniesz osiągać zrozumienie i nie będziesz pozwalać na to, aby manipulacje stosowane przez Ego uchodziły mu na sucho, podejmiesz pierwsze kroki prowadzące do prawdziwego szczęścia. Takie uczucie nie zależy od występowania jakichkolwiek zewnętrznych czynników czy okoliczności. Ono po prostu istnieje i znajduje się w Twoim wnętrzu.

więcej

Antykoncepcyjny niezbędnik wakacyjny

Eros i Psyche

15-07-2017 03:33

Wakacje w pełni! Słońce i wolny czas mają na nas znaczący wpływ – często stajemy się bardziej beztroskie i skłonne do szaleństwa. Nie ma w tym nic złego, jeśli zachowamy odrobinę rozsądku. Zwłaszcza, jeśli chodzi o kwestie antykoncepcji.

więcej