Kalendarium, 20-08-2017

Poradnik zdrowia

Szczęście - nieuchwytny motyl?

Eros i Psyche

06-08-2017 02:33

Kiedy zaczniesz osiągać zrozumienie i nie będziesz pozwalać na to, aby manipulacje stosowane przez Ego uchodziły mu na sucho, podejmiesz pierwsze kroki prowadzące do prawdziwego szczęścia. Takie uczucie nie zależy od występowania jakichkolwiek zewnętrznych czynników czy okoliczności. Ono po prostu istnieje i znajduje się w Twoim wnętrzu.

więcej

Antykoncepcyjny niezbędnik wakacyjny

Eros i Psyche

15-07-2017 03:33

Wakacje w pełni! Słońce i wolny czas mają na nas znaczący wpływ – często stajemy się bardziej beztroskie i skłonne do szaleństwa. Nie ma w tym nic złego, jeśli zachowamy odrobinę rozsądku. Zwłaszcza, jeśli chodzi o kwestie antykoncepcji.

więcej

Skąd ten lęk?

Eros i Psyche

05-07-2017 08:17

Czynniki biologiczne warunkują nasze samopoczucie i zachowanie w takim samym stopniu, jak emocje i cechy charakteru. W przypadku skrajnych przejawów lęku społecznego do procesów biologicznych uznawanych za czynniki wpływające na powstawanie lęku zaliczają się: dobór naturalny lub procesy ewolucji, aspekty genetyczne oraz wahania poziomu określonych neuroprzekaźników w mózgu.

więcej

Czego neuroplastyczność uczy nas o pociągu seksualnym i miłości. Nabywanie gustów i zamiłowań

Eros i Psyche

13-06-2017 11:21

Ludzie wykazują niezwykły stopień seksualnej plastyczności w porównaniu do innych stworzeń. Różnimy się tym, co chcemy robić z naszymi partnerami podczas aktów seksualnych. Różnimy się tym, gdzie w naszych ciałach doświadczamy podniecenia seksualnego i spełnienia. Ale przede wszystkim różnimy się tym, kto lub co nas pociąga. Ludzie często mówią, że konkretny „typ” jest dla nich atrakcyjny lub ich „podnieca” i te typy są zupełnie różne w przypadku różnych osób.

więcej

Masturbacja - temat tabu

Eros i Psyche

21-05-2017 11:00

Masturbacja (onanizm), która jest sposobem rozładowywania potrzeb seksualnych bez udziału osób trzecich, od zawsze była tematem tabu. Mimo to przyznaje się do niej około 95% mężczyzn i 70% kobiet.

więcej

Pozwolenie na odkrywanie siebie i swojej seksualności

Eros i Psyche

26-04-2017 10:20

Dyskusje o seksualności są niemożliwe w rodzinach, w których codzienna komunikacja jest silnie ograniczona. Jeżeli trudno jest porozmawiać z rodzicami o czymkolwiek, to z całą pewnością nie ułatwi to rozmowy o seksie. W innych rodzinach z kolei komunikacja nie jest utrudniona, ale kwestie seksualne czy cielesne są tematami tabu.

więcej

Co mówi o nas zdjęcie na profilu Facebooka?

Eros i Psyche

31-03-2017 09:25

Z uwagi na to, że dość szybko, w ułamku sekundy właściwie, wyrabiamy sobie zdanie na temat drugiej osoby, powinniśmy bardzo uważać na to, jak prezentujemy się na zdjęciu, które umieszczamy na Facebooku lub portalu randkowym. I tak na Facebooku – co tak bardzo nie dziwi – akceptuje się zapytania o to, czy mamy chłopaka lub dziewczynę, jeśli osoba ze zdjęcia posiada atrakcyjne zdjęcie na swoim profilu. Dziwi jednak to, że lepiej w ogóle nie mieć żadnego zdjęcia, niż załączyć takie, na którym nie wygląda się dobrze! Jak to naukowcy wszystko potrafią zbadać...

więcej

Zasady w związku. Nie upokarzaj swojego partnera

Eros i Psyche

07-03-2017 01:10

Niezwykle to przygnębiające i założę się, że znasz ludzi, którzy postępują w ten sposób. Również i ja znam osoby, które czerpią jakąś dziwną przyjemność z publicznego poniżania swojego partnera, deprecjonowania jego osiągnięć, tłamszenia go. Nierzadko zastanawiamy się, co jeszcze trzyma te osoby przy ich partnerach, skoro mają o nich tak niskie mniemanie?

więcej

Współczesna mowa ciała

Eros i Psyche

11-02-2017 12:08

Ludzie porozumiewają się ze sobą na różne sposoby. Najbardziej oczywistym jest, rzecz jasna, mówienie. Niezwykle ważne są tutaj słowa – zarówno pisane, jak i mówione. Interpretacji można także poddać ton głosu. Komunikacja może jednak przebiegać bezgłośnie – na podstawie ekspresji ciała, w tym także twarzy. Interpretacji poddaje się sposób stania, poruszania, siedzenia oraz gestykulowania – w ten sposób robimy pierwsze wrażenie.

więcej

Przeobraź swój strach

Eros i Psyche

13-01-2017 10:10

Strach jest czymś, czego doświadczamy w ciągu całego naszego życia, zwłaszcza kiedy dążymy w nim do większej autentyczności. Bycie kimś, kim naprawdę jesteśmy, wyrażanie siebie w autentyczny sposób, bycie odważnym oraz sięganie w życiu po to, czego chcemy, może wywoływać w nas silny strach. Nasze obawy dotyczące porażki, osiągania sukcesów, odrzucenia, rozczarowania, oceny innych często mają wpływ na naszą zdolność do bycia sobą i w wielu przypadkach mogą powstrzymywać nas od wyrażania własnego zdania oraz od tego, czego naprawdę pragniemy. Wielu z nas ucieka lub kryje się przed obawami, ponieważ wydają się one czymś przerażającym, niewygodnym lub kłopotliwym. Jednakże rzeczom, które mają dla nas w życiu duże znaczenie, często towarzyszy strach. Próbując żyć autentycznie, nieuchronnie spotykamy na swojej drodze wiele obaw.

więcej