Kalendarium, 21-01-2018

Poradnik zdrowia

Dekalog urody nastolatki

Skóra

04-01-2018 01:23

Cera nastolatki jest kapryśna, jak ona sama. Obie przechodzą burzę hormonów. Mają lepsze i gorsze dni, często są nieznośne i - wydawać by się mogło - nie do opanowania. Na szczęście ze skórą można sobie łatwo poradzić. A wtedy poprawi się też nastrój młodej damy. Co powinna robić nastolatka dla urody?

więcej

Okres jesienno-zimowy to idealny czas na rozpoczęcie depilacji laserowej

Skóra

10-12-2017 00:42

Często planujesz pierwszą wizytę w salonie kosmetycznym aby pozbyć się zbędnego owłosienia i zazwyczaj kończy się to jedynie na planach? Właśnie teraz masz najlepszy moment na to, żeby zrealizować w końcu swoje postanowienie i poddać się zabiegowi depilacji laserowej.

więcej

Znamiona skórne

Skóra

24-11-2017 01:51

Znamiona skórne (z łac. naevus) to bardzo popularne, występujące niemal u wszystkich osób zmiany wśród których można wyróżnić znamiona barwnikowe, pieprzyki, znamiona błękitne, znamiona brodawkowate, znamiona dysplastyczne czy znamiona Spitz. Znamiona skórne przyjmują różne postacie, mogą być płaskie lub wypukłe, niewielkie lub rozległe. Występują na różnych obszarach głowy, twarzy i ciała. Pojawiają się m.in. na skórze głowy, pomiędzy palcami stóp i rąk, na twarzy, szyi, plecach czy brzuchu. W większości przypadków znamiona te są niegroźne, jednak każdą niepokojącą, większą, ciemniejszą czy wypukłą zmianę należy skonsultować ze specjalistą. Istnieją bowiem znamiona, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pacjenta (np. niosące ryzyko zachorowania na czerniaka skóry).

więcej

7 błędów powiększania ust

Skóra

10-11-2017 00:26

Z jednej strony powiększanie ust kwasem hialuronowym to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej. Z drugiej wzbudza on wiele kontrowersji, a nawet lęków. Oto 7 błędów, przez które powiększanie ust nie zawsze ma dobrą prasę. Poznaj tajniki dobrej i złej wolumetrii zdradza dr Magdalena Szymańska-Bueno, ekspert medycyny estetycznej i specjalista dermatolog Centrum WellDerm w Warszawie.

więcej

Trądzik u dorosłych – fakty i mity

Skóra

29-10-2017 02:15

Okres bycia nastolatkiem masz już za sobą a trądzik pozostał? Nie jesteś sama! Niemal połowa dorosłych kobiet zmaga się z trądzikiem u dorosłych.

więcej

Jesienne peelingi. Sprawdź, który jest dla ciebie

Skóra

12-10-2017 00:02

„Jakieś tam kwasy, złuszczanie, ale czym dokładnie, nie pamiętam” – tak o wizytach w salonach kosmetycznych mówi wiele kobiet. I nie do końca wie, co jest dobre dla nich. Ale ty nie musisz być ignorantką w świecie peelingów. Sprawdź, co potrafią peelingi i pomyśl, który byłby dobry dla ciebie.

więcej

Dlaczego skóra swędzi?

Skóra

20-09-2017 08:32

Ajjjj, swędzi! Zaczynasz się drapać. Powinno przestać, ale uczucie swędzenia się wzmaga. Skóra nie swędzi bez powodu, a powodów może być kilka. Zanim zaczniesz działać na oślep, zobacz, jaka może być przyczyna problemu.

więcej

Gdy lato dało plamę! Powakacyjne przebarwienia

Skóra

30-08-2017 00:19

To z nimi po lecie zgłasza się do gabinetów najwięcej pacjentek. Przebarwienia powstają bezpośrednio pod wpływem słońca, jednak to, czy skóra wyprodukuje plamy pod wpływem promieni UV, zależy też od innych czynników, m.in. od hormonów, genów, przyjmowanych leków, pielęgnacji. To dlatego niektóre z nas beztrosko korzystają ze słońca, podczas gdy inne reagują przebarwieniami na najmniejsze jego dawki. Co robić, by uniknąć przebarwień? Jak reagować na pierwsze cętki na skórze? I jak prowadzić wojnę, gdy się nasilą?

więcej

Zabiegi redukujące cellulit

Skóra

20-08-2017 16:56

Odwieczny wróg kobiet, czyli cellulit, doskwiera głównie latem. Spowodowany jest czynnikami genetycznymi, wysokowęglowodanową dietą, wahaniami masy ciała czy siedzącym trybem życia. Redukować można go za pomocą dwutlenku węgla (karboksyterapia), niskiej temperatury (kriolipoliza), ultradźwięków, a także masażu.

więcej

Ostuda

Skóra

29-07-2017 04:15

Latem każda kobieta pragnie pięknej opalenizny. Niekiedy jednak kontakt skóry ze słońcem skutkuje ostudą – nieestetycznymi przebarwieniami wynikającymi z nierównomiernego rozłożenia melaniny. Problem ten dotyczy najczęściej kobiet w ciąży, stosujących pigułki antykoncepcyjne lub przechodzących menopauzę. Melanodermię (inna nazwa ostudy) mogą wywoływać również zaburzenia miesiączkowania, przewlekła choroba wątroby albo niektóre leki.

więcej