Kalendarium, 23-06-2017

Poradnik zdrowia

Nieznośna nadwrażliwość zębów

Zdrowie

21-06-2017 00:03

Odczuwanie bólu w kontakcie z zimnymi i gorącymi posiłkami, kwaśnymi napojami i jedzeniem to sygnał alarmowy. Oznacza, że mamy problem z nadwrażliwością zębów, tak jak średnio co czwarty dorosły człowiek.

więcej

Bóle kręgosłupa i zniesiona lordoza szyjna

Zdrowie

08-06-2017 13:35

Coraz więcej siedzimy, intensywnie korzystamy z komputerów, nie tylko w pracy, ale również w czasie wolnym. Ruszamy się znacznie mniej niż powinniśmy. To prosta droga do problemów zdrowotnych. Jedną z ofiar naszych zaniedbań jest kręgosłup szyjny, a jednym z coraz częściej występujących problemów – zniesiona lordoza szyjna.

więcej

Czerniak złośliwy – objawy, ryzyka, predyspozycje genetyczne, diagnostyka i profilaktyka

Zdrowie

02-06-2017 01:38

Czerniak to wyjątkowo złośliwy nowotwór. Na taką opinię czerniak zasłużył ze względu na to, że szybko się rozwija, daje wczesne przerzuty i charakteryzuje się niską wrażliwością na leki. Daje to w konsekwencji małą skuteczność leczenia i wysoką śmiertelność. Najwyższą zachorowalność na czerniaka skóry odnotowuje się w Australii, Nowej Zelandii, USA oraz w bogatych krajach europejskich takich jak Szwajcaria, Norwegia, Szwecja.

więcej

Kamica układu moczowego

Zdrowie

29-05-2017 11:06

Z kamicą układu moczowego mamy do czynienia wtedy, gdy w układzie moczowym powstają nierozpuszczalne złogi (tzw. kamienie moczowe) powstałe na skutek wytrącania się związków chemicznych obecnych w moczu.

więcej

Kto ponosi odpowiedzialność za nasze zdrowie?

Zdrowie

19-05-2017 02:47

Skąd biorą się choroby, jak z nimi walczyć, co je determinuje i kto za to wszystko odpowiada? Często do głowy przychodzą nam takie pytania, gdy zaczynamy chorować. Szukamy przyczyn choroby i odpowiedzialność chętnie zrzucamy na innych. Tymczasem, jak się okazuje sami sobie jesteśmy winni i jak podkreślają specjaliści zaniedbujemy swoje zdrowie, a później jesteśmy zaskoczeni, że chorujemy.

więcej

Serce – mięsień do zadań specjalnych

Zdrowie

08-05-2017 11:01

Chwytać za serce. Mieć serce na dłoni. Kamień z serca. Serce nie sługa. Wkładać w coś całe serce… Każdy z nas potrafi wymienić przynajmniej kilka powiedzeń i frazeologizmów właśnie z sercem w roli głównej. Nic w tym dziwnego – to przecież jeden z najważniejszych organów w naszym ciele. Warto pamiętać, że jest bardzo wytrzymały, ale nie niezniszczalny. W dodatku często szkodzimy mu na własne życzenie – nałogami, nieprawidłową dietą czy innymi większymi i mniejszymi grzeszkami.

więcej

Alergia pokarmowa - może dotyczyć każdego z nas

Zdrowie

04-05-2017 10:31

W Europie liczba osób z alergią pokarmową sięga już 58 milionów. Wyniki badań epidemiologicznych na całym świecie, pokazują dynamiczny wzrost występowania tego typu alergii. Co roku liczba osób umierających na skutek powikłań alergii pokarmowych wzrasta. Eksperci ostrzegają, że alergikiem może stać się każdy z nas, praktycznie z dnia na dzień.

więcej

Choroby zza biurka

Zdrowie

22-04-2017 11:29

Bóle pleców, głowy i ramion, dyskopatia, zespół cieśni kanału nadgarstka, kłopoty z krążeniem i żylaki – to wcale nie przypadkowa lista dolegliwości. Właśnie na tego rodzaju problemy zdrowotne narażasz się, jeśli dzień w dzień spędzasz wiele godzin siedząc za biurkiem. Sprawdź, co dokładnie ci grozi i jak możesz ustrzec się przed najpowszechniejszymi schorzeniami.

więcej

Toksyczny dom

Zdrowie

10-04-2017 11:02

Na rynku znaleźć można imponującą różnorodność produktów związanych z budową i remontami, sprzątaniem i upiększaniem naszych domów. Pierwsze, jakie przychodzą na myśl, to dywany, kanapy, pościele, produkty czyszczące i odświeżacze powietrza. Zrozumienie, które z tych produktów zawierają dodatki, bezpieczne lub groźne, jest istotne podczas tworzenia zdrowego i nietoksycznego domu.

więcej

Zdrowie ciała opiera się na trzech filarach: odżywianiu, ruchu i odpoczynku

Zdrowie

02-04-2017 01:05


Zdrowie ciała opiera się na trzech filarach: odżywianiu, ruchu i odpoczynku.

więcej