Kalendarium, 17-12-2017

Poradnik zdrowia

powrót do listy

Erotyczny masaż stóp

Eros i Psyche

04-09-2008 08:50

Erotyczny masaż stóp
Erotyczny masaż stóp


Twoje stopy wpływają na całe Twoje ciało. Kiedy Twoje stopy są zmęczone, reszta Twojego ciała też czuje się zmęczona. Kiedy Twoje stopy są wymasowane, całe Twoje ciało czuje się wymasowane. Kiedy Twoje stopy są dotykane w sposób erotyczny, reszta ciała też odczuwa tę erotyczną miłość.


Masaż stóp może być stałym elementem Twojej seksualnej gry. Za pomocą masażu stóp możesz pomóc partnerowi odprężyć się i otworzyć. Twój partner będzie mógł poczuć Twoją miłość, jak również poznać Twoje umiejętności jako kochanka, kiedy będziesz masował jego stopy. Jeśli uściśniesz stopę jak kawałek mięsa, Twój partner poczuje Twoją nieczułość. Ale jeżeli będziesz dotykał jego stóp tak, jakby były bezpośrednio połączone z jego sercem i genitaliami, Twój partner, czując seksualną energię, pozna też Twoje umiejętności. Będzie mógł się odprężyć, ufając Twojej uwadze, którą mu poświęcasz, i zmysłowej ekspertyzie.


W celu wykonania podstawowego masażu stóp umieść kciuki na podeszwach stóp partnera. Najpierw masuj łagodnie całą podeszwę stopy, jak również palce u nogi. Później zwiększ nacisk i masuj dość mocno. Masuj również obszary dookoła kostek i między palcami u nogi. Twój partner może udzielić Ci wskazówek, mówiąc, co sprawia mu przyjemność.

Kiedy będziesz masował stopy partnera, możesz zaobserwować odprężenie się reszty jego ciała. Zwróć uwagę na to, jak porusza się ono w odpowiedzi na Twoje zabiegi. Poczuj strukturę, rytm i głębokość oddechu Twojego partnera. Czy możesz powoli doprowadzać go do orgazmu tylko za pomocą masażu stóp? Czy przynajmniej możesz go tak pobudzić, że zaczyna drżeć i błagać o bardziej intensywne doznania? To samo może za pomocą masażu stóp zrobić dla Ciebie Twój parter.

Stopy są bardzo wrażliwe, obie działają jak receptory i jak nadajniki. Możesz użyć swoich stóp tak jak warg albo genitaliów, by puścić w obieg energię miłości seksualnej, aby krążyła pomiędzy tobą i Twoim partnerem.

Spróbuj potraktować stopy jako równoprawne organy seksualne. Ssij palce u nogi, liż miejsca pomiędzy nimi. Delikatnie kąsaj i gryź całą stopę. Dotknij brodawek sutkowych partnera swoimi stopami. Niech Twój partner masturbuje się Twoją stopą, dotykając nią łechtaczki albo swojego penisa, albo wsuwając Twoje palce nóg do swojej pochwy czy umieszczając swojego penisa pomiędzy Twoimi stopami. Możesz też aktywnie masturbować swojego partnera w ten sposób, wykorzystując jedną albo obie stopy.

Zawsze obserwuj efekty Twojej zabawy stopami. Nie narzucaj jakiejś niesamowitej seksualnej gry swojemu partnerowi tylko dlatego, że wydaje Ci się to dobrym pomysłem. Stopy mogą w pełni posiadać prawo uczestniczenia w Twojej seksualnej grze, ale tylko wtedy, gdy pozostajesz wrażliwy na skutki, jakie wywiera ona na Ciebie i Twojego partnera. Celem jest uwolnienie strumienia energii w ciele, od końców palców u nóg, wzdłuż ciała, aż do czubka głowy. Nawet podczas normalnego stosunku seksualnego Twoje stopy powinny być ożywione, giętkie i odprężone, od czasu do czasu przekazując miłość bezpośrednio Twojemu partnerowi, stopy stopom.

Tylko w sytuacji, gdy całe ciało jest otwarte na strumień energii, miłość może ogarnąć serce tak bardzo, że seks stanie się drogą ku kontemplacyjnej błogości. Utrzymaj pełny przepływ energii i świadomości przez całe ciało, począwszy od palców u stóp, w każdym momencie stosunku seksualnego. Tak często nasze życie skupia się na obszarze naszego ciała powyżej talii, a nawet powyżej szyi, pomijając dolne partie ciała. Mimo tego właśnie ta część łączy nas z ziemią. Siły życia mogą popłynąć w górę naszych ciał i pomóc nam otworzyć się w zjednoczeniu się z siłą miłości. Zacznij uprawiać miłość, poczynając od swoich stóp, a następnie posuwaj się ku górze, aż Twoje genitalia zaczną przewodzić energię, Twój brzuch się wypełni, Twoje serce się rozszerzy, a Twoja głowa otworzy się w pełni jak kwitnący kwiat.

Okrążający Twoje ciało strumień przesuwający się w górę kręgosłupa i w dół przodem ciała w końcu nabierze takiej szybkości albo intensywności, którą bardziej odczuwa się jako kolumnę światła, jasny, centralny kanał energii i otwartości. Skieruj wraz z oddechem energię w górę kręgosłupa i w dół przodem ciała przez swój wewnętrzny zespół obwodów, aż poczujesz się jak wydrążona łodyga bambusa świecąca od palców stóp do czubka głowy. Kiedy Twój oddech i energia stają się bardziej spójne, nieruchoma wertykalna moc świeci jak jasne światło, sięgając nieskończenie wyżej i nieskończenie niżej. Kiedy Twoje serce pozbywa się wszelkich ograniczeń, ta intensywność rozprzestrzenia się, zawierając w sobie wszystko, tak że wszystko wydaje się takie jak zawsze, z wyjątkiem Ciebie, bo jesteś intensywnością w jej własnej postaci, nieruchomą wibracją błogości tańczącej w jasności jak wszystkie rzeczy.

Źródło: D. Deida „Podręcznik oświeconego seksu, czyli mapa słodkich zakamarków”; wyd. Sensus

Czytaj też:
Jak uczynić seks bardziej przyjemnym?
Seks oralny

Gimnastyka seksualna
powrót do listy
Komentarze [4] zobacz wszystkie »
Komentarze do: Erotyczny masaż stóp
Gość: igo | 15:07 02.11.2008 | odpowiedz »
uwielbiam masowac stopy mojej zonie jest to dla mnie bardzo podniecajace przezycie,gdyz uwielbiam kobiece stopy i nie widze w tym nic zlego. moja zona twierdzi ze sprawia jej to wielka przyjemnosc.
Gość: loret | 21:27 05.01.2009 | odpowiedz »
Mój ukochany pokazał mi taki sposób miłości. Myślę, że jednak jest to również dobry pomysł, jeżeli komuś takowych brakuje - serdecznie polecam.
Gość: pastor | 17:16 08.09.2009 | odpowiedz »
ten tekst to NLP w czystej postaci
Gość: mała | 19:31 27.07.2010 | odpowiedz »
Ja uwielbiam stopy mojego partnera. Jemu również sprawia przyjemność, kiedy może mnie nimi pieścić. Często dotyka stopami mojej łechtaczki, lubi ją masować dużym palcem stopy lub piętą. Jest to dla niego przyjemne i relaksujące, a mnie doprowadza do rozkoszy.


zobacz także:

Czy to obsesja, czy to jest kochanie?

19-10-2017 09:21

Wybuchy zazdrości, potrzeba kontrolowania partnera, a wszystko – w imię wielkiego uczucia. Czy tak postępuje kobieta, która naprawdę kocha swojego...

więcej

Zapomniałam zażyć pigułkę antykoncepcyjną, co teraz?

13-09-2017 00:13

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej to duży stres dla kobiet, które korzystają z tej metody antykoncepcji. Nadmiar obowiązków, tempo życia lub zmiana...

więcej

15 Technik wiarygodnych komplementów

04-11-2017 01:50

Nawet jeśli komplement jest naprawdę szczery, można będzie go nazwać udanym dopiero wtedy, gdy ktoś w niego uwierzy. Badania przeprowadzone w latach 50.ubiegłego wieku...

więcej