Kalendarium, 16-01-2018

WiadomościŻycie jest piękne kiedy czujesz zapach obieranej mandarynki!

Medycyna Alternatywna

- Zmysł węchu

13-04-2016 00:01

Zmysł węchu to jeden z najważniejszych, a zarazem najbardziej niedocenianych zmysłów. To dzięki niemu jesteśmy w stanie zauważyć płynące z otoczenia sygnały informujące o zagrożeniu – zapach spalenizny, drapieżnych zwierząt czy po prostu nieświeżego jedzenia mówi nam, że powinniśmy oddalić się od źródła zapachu, gdyż może być dla nas potencjalnie niebezpieczne.

więcej

Test na energię życiową

Medycyna Alternatywna

- Energia życiowa

11-03-2016 11:13

W jakim stopniu wypełnia cię dzisiaj energia życiowa? Podejdź do poniższego testu i dowiedz się! Pamiętaj, proszę, że w tym teście nie chodzi o to, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Jeśli zdobędziesz ich mało, oznaczać to będzie, że w ciągu kolejnych 21 dni dotknie cię radykalna transformacja i że powinnaś się z tego powodu cieszyć! Rozwiąż  poniższy  test,  sprawdź,  ile  zdobyłaś  punktów.

więcej

Masaż na co dzień

Medycyna Alternatywna

- Masaż

24-02-2016 10:18

Formułujemy opinie i podejmujemy decyzje dotyczące nas samych, a także innych ludzi właśnie na podstawie wstępnego kontaktu. Dla dorosłego człowieka pełen miłości dotyk jest niezbędny dla jego emocjonalnego i fizycznego rozwoju. Wszyscy używamy dotyku jako skutecznego środka uśmierzającego ból i dającego pocieszenie — choć wcale nie myślimy o nim w kategoriach masażu. W rzeczywistości masaż jest najstarszą sztuką uzdrawiania. Pomagając nam zrelaksować się, w cudowny sposób likwiduje w naszym organizmie spustoszenia spowodowane przez stres, którego doświadczamy na co dzień.

więcej

Znaczenie zielonych soków dla naszego zdrowia

Medycyna Alternatywna

- Trawy zbożowe

03-02-2016 00:01

Żyto, pszenica, jęczmień, kukurydza, owies i trzcina cukrowa – wszystkie należą do rodziny traw. To zdumiewające, że człowiek już od tysiącleci spożywa ziarna i nasiona traw, ale wciąż nie dostrzega pożywienia, jakie oferują mu same trawy.

więcej

Jak parzyć herbatę

Medycyna Alternatywna

- Jak parzyć herbatę

08-01-2016 00:52

We współczesnych zachodnich społeczeństwach większość ludzi nie ma czasu, aby przygotować dzban herbaty i rozkoszować się jej smakiem w wolnym czasie. Wolą zaparzyć sobie jedną filiżankę herbaty albo raczej kubek herbaty. Poniżej opisuję, w jaki sposób przygotować sobie wyśmienitą herbatę.

więcej

Szaleństwo zakupów powoduje energetycznego kaca: siedem energetycznych zasad konsumpcji

Medycyna Alternatywna

- Siedem energetycznych zasad konsumpcji

18-12-2015 00:24

Na pewno także ty znasz taki godny pożałowania typ człowieka, który zdaje się być bardzo pociągający dla niektórych osób- przedstawicieli ubezpieczeniowych, natrętnych sprzedawców abonentów czy przedstawicieli sekt. Wszyscy oni bezbłędnie potrafią wyłowić wśród tłumu odpowiednich ludzi, podobnie jak komary wyłapują swoje ofiary ze „słodką krwią”.  Jak to możliwe? Jak można wyjaśnić fakt, że niektórzy ludzie są jakby predestynowani do bycia ofiarą (jak określa to współczesna psychologia)?

więcej

Sztuka i praktyka hatha jogi

Medycyna Alternatywna

- Hatha Joga

01-12-2015 12:26

Joga jest ludzkim dążeniem do pamiętania o naszej prawdziwej naturze, najgłębszym własnym ja. Od zapisanego świtu czasu istoty ludzkie poszukiwały sposobu, jak przewyższyć ludzką formę i wykroczyć poza zwykłą świadomość. Podstawowe pytania, takie jak Kim jestem? i Dlaczego tu jestem? napędzały duchowe dążenie ludzkości przez milenium. W sercu każdego człowieka znajduje się tęsknota do połączenia się z czymś większym niż on sam, by odnaleźć poczucie przynależności i sens życia. W istocie tej tęsknoty leży podstawowe ludzkie pragnienie szczęścia, które przekracza kulturę i czas. Każda istota ludzka chce je odnaleźć.

więcej

Czarna herbata

Medycyna Alternatywna

- Czarna herbata

21-10-2015 09:18

Czarna herbata wyróżnia się wieloma właściwościami zdrowotnymi. Może stymulować komórki nerwowe mózgu do wytwarzania konkretnej proteiny, która opóźnia rozwój demencji i choroby Alzheimera, poprawiać pamięć i koncentrację. Oprócz tego czarna herbata zawiera także flawonoidy – antyoksydanty, które zmniejszają prawdopodobieństwo zachorowania na raka przełyku.

więcej

Malina nie tylko na przeziębienia

Medycyna Alternatywna

- Malina

30-08-2015 14:08

Surowcem leczniczym i dietetycznym są owoce maliny, zbierane wiosną i latem. Owoce malin zawierają dużo cukrów (m.in. glukozę, sacharozę i fruktozę), kwasy organiczne (m.in. salicylowy, jabłkowy i cytrynowy), pektyny, antocyjany (nadające rubinową barwę, olejek eteryczny, pochodne cyjanidyny, inozytol, lecytynę, sole mineralne oraz witaminy A, B1, B2, C, E, K i PP.

więcej

Domowe leki z cynamonu

Medycyna Alternatywna

- Cynamon

06-08-2015 00:13

Ajurweda to najstarszy holistyczny system medyczny. Jest kompleksowym i bogatym źródłem mądrości aktualnym do dziś. Książka dr Partapa Chauhana to cenny podręcznik dla lekarzy, terapeutów i osób ćwiczących jogę a także kopalnia wiedzy dla wszystkich poszukujących naturalnych sposobów dbania o zdrowie.

więcej