Kalendarium, 20-11-2017

WiadomościJak parzyć herbatę

Medycyna Alternatywna

- Jak parzyć herbatę

08-01-2016 00:52

We współczesnych zachodnich społeczeństwach większość ludzi nie ma czasu, aby przygotować dzban herbaty i rozkoszować się jej smakiem w wolnym czasie. Wolą zaparzyć sobie jedną filiżankę herbaty albo raczej kubek herbaty. Poniżej opisuję, w jaki sposób przygotować sobie wyśmienitą herbatę.

więcej

Szaleństwo zakupów powoduje energetycznego kaca: siedem energetycznych zasad konsumpcji

Medycyna Alternatywna

- Siedem energetycznych zasad konsumpcji

18-12-2015 00:24

Na pewno także ty znasz taki godny pożałowania typ człowieka, który zdaje się być bardzo pociągający dla niektórych osób- przedstawicieli ubezpieczeniowych, natrętnych sprzedawców abonentów czy przedstawicieli sekt. Wszyscy oni bezbłędnie potrafią wyłowić wśród tłumu odpowiednich ludzi, podobnie jak komary wyłapują swoje ofiary ze „słodką krwią”.  Jak to możliwe? Jak można wyjaśnić fakt, że niektórzy ludzie są jakby predestynowani do bycia ofiarą (jak określa to współczesna psychologia)?

więcej

Sztuka i praktyka hatha jogi

Medycyna Alternatywna

- Hatha Joga

01-12-2015 12:26

Joga jest ludzkim dążeniem do pamiętania o naszej prawdziwej naturze, najgłębszym własnym ja. Od zapisanego świtu czasu istoty ludzkie poszukiwały sposobu, jak przewyższyć ludzką formę i wykroczyć poza zwykłą świadomość. Podstawowe pytania, takie jak Kim jestem? i Dlaczego tu jestem? napędzały duchowe dążenie ludzkości przez milenium. W sercu każdego człowieka znajduje się tęsknota do połączenia się z czymś większym niż on sam, by odnaleźć poczucie przynależności i sens życia. W istocie tej tęsknoty leży podstawowe ludzkie pragnienie szczęścia, które przekracza kulturę i czas. Każda istota ludzka chce je odnaleźć.

więcej

Czarna herbata

Medycyna Alternatywna

- Czarna herbata

21-10-2015 09:18

Czarna herbata wyróżnia się wieloma właściwościami zdrowotnymi. Może stymulować komórki nerwowe mózgu do wytwarzania konkretnej proteiny, która opóźnia rozwój demencji i choroby Alzheimera, poprawiać pamięć i koncentrację. Oprócz tego czarna herbata zawiera także flawonoidy – antyoksydanty, które zmniejszają prawdopodobieństwo zachorowania na raka przełyku.

więcej

Malina nie tylko na przeziębienia

Medycyna Alternatywna

- Malina

30-08-2015 14:08

Surowcem leczniczym i dietetycznym są owoce maliny, zbierane wiosną i latem. Owoce malin zawierają dużo cukrów (m.in. glukozę, sacharozę i fruktozę), kwasy organiczne (m.in. salicylowy, jabłkowy i cytrynowy), pektyny, antocyjany (nadające rubinową barwę, olejek eteryczny, pochodne cyjanidyny, inozytol, lecytynę, sole mineralne oraz witaminy A, B1, B2, C, E, K i PP.

więcej

Domowe leki z cynamonu

Medycyna Alternatywna

- Cynamon

06-08-2015 00:13

Ajurweda to najstarszy holistyczny system medyczny. Jest kompleksowym i bogatym źródłem mądrości aktualnym do dziś. Książka dr Partapa Chauhana to cenny podręcznik dla lekarzy, terapeutów i osób ćwiczących jogę a także kopalnia wiedzy dla wszystkich poszukujących naturalnych sposobów dbania o zdrowie.

więcej

Poziomka pospolita

Medycyna Alternatywna

- Poziomka pospolita

25-07-2015 00:13

W okresie od czerwca do lipca roślina wydaje aromatyczne jagody. Można ich używać do robienia galaretek i past owocowych, lodów, twarożku owocowego i podobnych słodkich deserów. Po wyciśnięciu uzyskuje się wyborny sok owocowy, który można też przerabiać na wino i napoje alkoholowe. Z suszonych owoców można zaparzać herbatkę.

więcej

Zdrowe oddychanie

Medycyna Alternatywna

- Oddychanie

01-07-2015 00:06

Wszyscy oddychamy, ale rzadko zastanawiamy się jak wpływa na nas sposób oddychania. Prawidłowy oddech może poprawić samopoczucie, stan zdrowia i uchronić nas przed infekcjami. Szczególną rolę w oddychaniu pełni nos – genialnie skonstruowany i wspaniale wyposażony przedsionek do dróg oddechowych. Następnie powietrze pokonuje drogę przez krtań i tchawicę do oskrzeli, aby na końcu dotrzeć do płuc. U ich podstawy znajduje się z kolei przepona – mięsień, dzięki któremu oddychamy. Jak więc zdrowo oddychać w pełni wykorzystując tak przemyślą aparaturę?

więcej

Sposoby oczyszczania organizmu

Medycyna Alternatywna

- Oczyszczanie organizmu

07-06-2015 00:01

Nasza podświadomość lubi bardzo rzeczy fizyczne, namacalne dowody. Taką zachętą dla niej, by pokierowała tak twoim ciałem, byś uzyskała wymarzoną wagę jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Proces ten można przeprowadzić na różne sposoby.  Oczyszczanie organizmu przeprowadzamy nieparzystą ilość dni – 1 lub 3, lub 5, lub 7, lub 9, zawsze wtedy, gdy Księżyc maleje. Wspomoże on wtedy naturalny proces oczyszczania.

więcej

Zakażenie układu moczowego. Zdrowie i Ajurweda

Medycyna Alternatywna

- Domowe leki

06-05-2015 00:01

Zakażenie układu moczowego jest częstą dolegliwością spowodowaną obecnością bakterii w drogach moczowych. Stan zapalny zaczyna się zazwyczaj od cewki moczowej, przenosi się do pęcherza moczowego, a następnie do innych części układu moczowego. Występuje uczucie pieczenia w trakcie oddawania moczu oraz zwiększa się częstotliwość wizyt w toalecie.

więcej