Kalendarium, 20-11-2017

WiadomościJak stracić zbędne kilogramy na wiosnę?

Dieta

- Odchudzanie

11-03-2017 08:07


Skuteczne odchudzanie nie jest łatwe, ale możliwe. Jak stracić zbędne kilogramy na wiosnę?

więcej

Żywność jest jak moda, też podlega trendom

Dieta

- Dietetyczne trendy 2017

22-02-2017 10:50

Każdy rok przynosi ze sobą zupełnie nowe trendy – w modzie, makijażu czy nawet kierunkach naszych podróży. Nie inaczej sprawa wygląda z jedzeniem. Jakie dietetyczne trendy tym razem opanują świat? Czym będziemy się inspirować w 2017 roku, by być pięknymi i tryskać witalnością?

więcej

Dietetyczne eksperymenty tylko z głową!

Dieta

- Dietetyczne eksperymenty

12-02-2017 11:33

Moda na bycie fit opanowała cały świat. Coraz częściej podąża za nią również młodzież, która obserwując styl życia swoich idoli, zaczyna eksperymentować ze swoim sposobem odżywienia. Trend ten jest pożądany dopóki opiera się na wzroście popularności aktywności fizycznej, promuje zbilansowaną dietę i co ogromnie istotne - nie zaleca nieodpowiedzialnego stosowania diet.

więcej

Blue Monday nam nie straszny! Co jeść by tryskać optymizmem?

Dieta

- Co jeść by tryskać optymizmem?

20-01-2017 09:11

Za nami jeden z najbardziej depresyjnych dni w roku, czyli Blue Monday. Niestety złe samopoczucie dopada nas nieco częściej niż tylko w trzeci poniedziałek stycznia. Co zrobić, żeby tryskać optymizmem przez cały rok? Jaki wpływ na nastrój mają nasze nawyki żywieniowe? Co jeść, by uśmiech towarzyszył nam nawet w szary zimowy dzień?

więcej

Przygotuj się do Sylwestra – by było smacznie i zdrowo

Dieta

- Przygotuj się do Sylwestra

29-12-2016 11:26

Koreczki? Zawijane śledzie? Coś na ciepło czy lepiej na zimno? Sylwestrowe menu wcale nie musi spędzać snu z powiek ani tym bardziej trącać nudą! Jak smacznie przeżyć ostatnią noc w 2016 roku? Czas na nietypowe przystawki i przekąski, które sprawią, że ten Sylwester przejdzie do historii pod względem smaku. Rozpocznij 2017 rok hasłem „Żyj smacznie i zdrowo”!

więcej

Jak zdrowo świętować Boże Narodzenie?

Dieta

- Jak zdrowo świętować Boże Narodzenie?

14-12-2016 21:31

Czas Bożego Narodzenia to czas magicznej atmosfery, prezentów, spotkań z najbliższymi i... suto zastawionego stołu. Większość z nas w Święta je dużo więcej niż zwykle, borykając się jednocześnie z problemami żołądkowymi lub wyrzutami sumienia. Jak tego uniknąć? Sprawmy, by świąteczne menu było lżejsze, ale bez uszczerbku dla jego wyjątkowego charakteru.

więcej

Gdzie jesienią i zimą szukać pełnowartościowych warzyw i owoców?

Dieta

- Zdrowa dieta

28-11-2016 17:41

Jesień nieuchronnie zapowiada nadejście zimy. Rozpoczął się czas, kiedy ze straganów znikają świeże warzywa i owoce. Często w okresie tym z góry zakładamy, że nasza dieta pozbawiona będzie cennych substancji odżywczych i witamin. Ale czy rzeczywiście późną jesienią i zimą skazani jesteśmy na produkty o niższej wartości? O podpowiedź, gdzie w tym okresie szukać pełnowartościowych warzyw i owoców, marka Łowicz poprosiła dr Katarzynę Stoś, prof. nadzw. Instytutu Żywności i Żywienia.

więcej

Co można wyczytać z etykiety produktu spożywczego?

Dieta

- Etykiety produktu spożywczego

21-11-2016 09:29

Współczesny rynek jest bogaty w produkty spożywcze o bardzo różnej wartości odżywczej, jakości i w różnej cenie. Do tego producenci na wiele sposobów zachęcają nas do zakupu określonego produktu. Jak zatem wybierać właściwie i świadomie? Podstawowym źródłem informacji, które pozwalają ocenić produkt, zarówno pod kątem jakości handlowej, jak i wartości odżywczej, jest etykieta. Dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, co dokładnie można z niej wyczytać.

więcej

Na optymizm - warzywa i owoce

Dieta

- Zdrowa dieta

15-11-2016 10:42

Badania Harvard School of Public Health opierały się na zbadaniu we krwi tysiąca Amerykanów w wieku od 25 do 74 lat poziomu dziewięciu różnych antyoksydantów, w tym karotenoidów, oraz, za pomocą specjalnej ankiety, tego, jaki jest poziom ich optymizmu.

więcej

Spożywanie jabłek oraz produktów z nich powstałych, w tym 100% soków jabłkowych, może pomóc redukować zagrożenie otyłością u dzieci.

Dieta

- Otyłość

10-11-2016 17:40

W Polsce jabłka są najbardziej popularnym owocem. Według danych GUS za rok 20151 średnio, na miesiąc, przeciętny Polak spożywał 3,6 kg owoców i ich przetworów. Najchętniej jedliśmy właśnie jabłka – 1,10 kg/osobę miesięcznie. Warto zachęcać do sięgania po nie zwłaszcza dzieci, bo jak pokazują badania, spożycie jabłek oraz produktów z nich powstałych, może przyczynić się do obniżenia ryzyka wystąpienia otyłości.

więcej