Kalendarium, 21-01-2018

WiadomościWyciągi roślinne dla zniszczonych włosów

Uroda

- Zniszczone włosy

27-12-2015 21:40

Częste mycie, suszenie suszarką, szczotkowanie i zabiegi fryzjerskie, powodują, iż włosy stają się suche, łamliwe i cienkie. W takim wypadku stosować należy kosmetyki, które zawierają olej arganowy, wyciąg z korzenia żeń-szenia i pantenol. Dzięki nim odbudowana zostaje struktura włosów, a także poprawia się ich wilgotność i sprężystość.

więcej

Jesienne skutki wakacyjnej beztroski, czyli jak pielęgnować skórę po słonecznym lecie

Uroda

- Pielęgnacja skóry

11-09-2015 00:03

Jeszcze 100 lat temu żadna szanująca się kobieta nie wyszłaby z domu bez parasolki, kapelusza, długiej sukni i rękawiczek chroniących skórę przed słońcem. Opalenizna była zarezerwowana tylko dla osób pracujących w polu. Modę na opaleniznę wykreowała w latach 20-tych XX wieku Coco Chanel - zaprojektowała nie tak odległe współczesnym kostiumy kąpielowe i ta moda trwa.

więcej

Zabiegi upiększające gwiazd

Uroda

- Zabiegi upiększające

24-04-2015 00:10

Metody na olśniewający wygląd gwiazd, takich jak Madonna czy Eva Longoria, nie stanowią dziś żadnej tajemnicy – wiadomo, że są zasługą profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Już 4. maja w Poznaniu będzie można je wypróbować na wielkim otwarciu Good Time Day Spa.

więcej

Jak zadbać o skórę latem?

Uroda

- Pielęgnacja skóry

18-07-2014 00:04

Wiatr, słona woda, promienie słoneczne – choć tak przez nas lubiane podczas wakacyjnego wypoczynku mogą dać w kość naszej skórze i spowodować przyspieszenie procesu jej starzenia. Jak rozpoznać oznaki negatywnego oddziaływania promieniowania UV i jak się przed nimi zabezpieczyć?

więcej

Jak relaksują się współczesne kobiety?

Uroda

- Relaks

27-06-2014 10:47

Już nie matka-Polka, ale też nie wojująca singielka. Dzisiejsza kobieta jest przede wszystkim wszechstronna – dobrze zorganizowana i działająca na najwyższych obrotach na wielu polach – zarówno tym zawodowym, jak i rodzinnym. Jednocześnie w tym całym chaosie świadoma, jak ważny jest odpoczynek i odreagowanie codziennego stresu.

więcej

Jak przygotować skórę do lata?

Uroda

- Skóra

11-06-2014 00:11

Aby skóra była zdrowa i dobrze prezentowała się podczas lata należy zadbać o nią zarówno od wewnątrz (nawadnianie i odpowiednia dieta), jak i na zewnątrz (kremy i balsamy w domu, a także peeling i maseczki). O ile czynności domowe możemy wykonać w każdej, wolnej chwili o tyle trudniej jest znaleźć dobrą kosmetyczkę, która oferuje interesujący nas zakres usług w pasującym nam terminie.

więcej

Jak zadbać o stopy przed latem?

Uroda

- Stopy

18-05-2014 11:20

Słoneczny maj to zwykle moment, gdy z szaf wyjmujemy lekkie, odkryte obuwie. Zanim jednak odsłonimy nasze pięty i palce, należy poświęcić im nieco więcej uwagi. Musimy pamiętać o tym, że zima nie rozpieszczała naszych stóp, dlatego ich skóra wymaga regeneracji.

więcej

Solaria groźne dla oczu

Uroda

- Solaria

18-03-2014 11:47

Osoby, które nie korzystają w solarium z ochronnych okularów, ryzykują swoim wzrokiem - ostrzega serwis BBC News/Health.

więcej

TOP 5 pytań: komórki macierzyste

Uroda

- Komórki macierzyste

01-12-2013 10:53

Komórki macierzyste to przyszłość naturalnej regeneracji i pielęgnacji. Chcesz wiedzieć o nich więcej? Poznaj odpowiedzi na 5 najczęstszych pytań. O unikalnych właściwościach, bezpieczeństwie stosowania i najnowszych odkryciach mówią specjaliści marki Revitacell – pierwszych biodermokosmetyków bazujących na opatentowanym odkryciu polskich naukowców.

więcej

5 rzeczy, o które warto zadbać po wakacjach

Uroda

- Regeneracja skóry

27-09-2013 12:27

Słońce i morska woda to nieodłączne elementy wakacji. Niestety potrafią też poważnie zaszkodzić kondycji naszej skóry i włosów. Jak zadbać o urodę po urlopie? Poznaj 5 kroków do powakacyjnej regeneracji.

więcej