Kalendarium, 20-11-2017

WiadomościWłaściwości zdrowotne ziół

Medycyna Alternatywna

- Zioła

29-08-2016 00:04

Już w starożytności znano właściwości zdrowotne niektórych roślin. Dziś także z powodzeniem stosuje się leki oparte na naturalnych właściwościach ziół, drzew czy kwiatów. 2000 lat p.n.e. w Babilonii oraz Asyrii znano i z powodzeniem używano rumianek, szafran, piołun, nagietek czy babkę. W starożytnym Egipcie korzystano natomiast z właściwości mięty pieprzowej, jałowca, maku i aloesu. Dzisiaj z powodzeniem stosuje się w leczeniu te same zioła oraz wiele, wiele innych, odkrytych w czasach późniejszych. Bardzo często lekarze przepisują pacjentom leki ziołowe, ponieważ przy niektórych schorzeniach są wystarczającym lekarstwem.

więcej

Zacznij wyciskać soki!

Medycyna Alternatywna

- Soki

18-08-2016 00:41

Jest oczywiste, że potrzebujemy błonnika, ale musisz zrozumieć, że to nie błonnik Cię karmi, ale sok tego błonnika. Błonnik potrzebny jest do tego, aby wszystko mogło się poruszać (jeśli wiesz, o czym mówię) i jest również dobrym narzędziem pomagającym  transportować paliwo płynne w stałej formie. Kluczową rzeczą jest znaleźć jakiś sposób, który pomógłby naszemu zapchanemu, wyniszczonemu i osłabionemu układowi trawiennemu wyciągać tyle życiodajnych soków, ile tylko się da. No bo w końcu jaki jest sens najadać się warzywami i owocami, jeśli tylko niewielki procent ich pożywnych płynów dociera tam, gdzie jest najbardziej potrzebny?

więcej

Historia pH – kwasowa śmierć kontra alkaliczne życie

Medycyna Alternatywna

- Kwasowa śmierć kontra alkaliczne życie

18-07-2016 00:01

Białka mogą zostać zmodyfikowane zarówno in vivo, jak i in vitro, przez wzrost kwasowości. Tak naprawdę pH stanowi ośrodek władzy, która steruje większością procesów komórkowych. Równowaga pH ludzkiego krwiobiegu została uznana w wielu opracowaniach dotyczących fizjologii człowieka za najważniejszą chemiczną równowagę w ludzkim ciele. pH stanowi skrót od „Potential Hydrogen”. Według definicji, jest to stopień koncentracji jonów wodorowych w substancji albo roztworze. Jest on wyrażany na skali logarytmicznej od 0 do 14. Wyższe liczby oznaczają, że substancja jest z natury bardziej zasadowa, a co za tym idzie ma większe możliwości absorbowania jonów hydroniowych. Niższe liczby wskazują na większą kwasowość, a co za tym idzie, mniejsze możliwości wchłaniania jonów hydroniowych.

więcej

Człowiek jest częścią wszechświata

Medycyna Alternatywna

- Człowiek jest częścią wszechświata

20-06-2016 01:35

Poobserwujmy naturę, a dostrzeżemy wszędzie jeden rytm dnia i nocy, lata i zimy, istnienia i przemijania, życia i śmierci. W naturze nie ma żadnego procesu, który miałby początek i koniec. Ten pozorny koniec jest równocześnie zawsze porządkiem czegoś nowego. Po każdym upadku natychmiast następuje wzlot. Bez wdechu niemożliwy byłby wydech. To wymienianie się przeciwstawnych biegunów odzwierciedla żywotność. W przyrodzie nic nie ginie. Coś, co miałoby początek i definitywny koniec, nie byłoby możliwe w kosmicznym porządku. Cykle takie jak dzień i noc, a także pory roku, przyjmujemy jako zrozumiałe same przez się. Przeżywamy je ciągle od nowa i kierujemy się według nich, kiedy planujemy nasze osobiste życie. Człowiek nie jest autonomiczną istotą na tym świecie. Wszyscy jesteśmy częścią większej całości, jej procesów i przemian.

więcej

Czy Twój bałagan kontroluje Ciebie?

Medycyna Alternatywna

- Feng shui

31-05-2016 00:08

Albert Einstein być może nie wiedział wszystkiego o feng shui, jednak to, co powiedział na temat bałaganu, świadczy o tym, że dobrze rozumiał jego podstawy: „Pozbądź się bałaganu, znajdź prostotę. Z niezgody przejdź do harmonii. W środku trudności leżą nowe możliwości”. Feng shui w dużej mierze opiera się na symbolicznych skojarzeniach. Fizyczne warunki w naszym otoczeniu symbolizują nasze problemy emocjonalne i wyznawane przez nas postawy. Połamane meble na przykład mogą oznaczać złamane marzenia, ewentualnie fizyczne urazy lub załamanie komunikacji pomiędzy członkami rodziny. Brudne okna utrudniają jasne postrzeganie sytuacji. Drzwi lub szuflady, które się zacinają, mogą reprezentować zablokowane aspekty Twojego życia.

więcej

Dlaczego ludzie medytują?

Medycyna Alternatywna

- Medytacja

08-05-2016 12:11

Zawsze zdumiewa mnie, gdy ludzie pytają: „Dlaczego medytujesz?”. To tak, jakby pytali: „Dlaczego oddychasz?”.

więcej

Życie jest piękne kiedy czujesz zapach obieranej mandarynki!

Medycyna Alternatywna

- Zmysł węchu

13-04-2016 00:01

Zmysł węchu to jeden z najważniejszych, a zarazem najbardziej niedocenianych zmysłów. To dzięki niemu jesteśmy w stanie zauważyć płynące z otoczenia sygnały informujące o zagrożeniu – zapach spalenizny, drapieżnych zwierząt czy po prostu nieświeżego jedzenia mówi nam, że powinniśmy oddalić się od źródła zapachu, gdyż może być dla nas potencjalnie niebezpieczne.

więcej

Test na energię życiową

Medycyna Alternatywna

- Energia życiowa

11-03-2016 11:13

W jakim stopniu wypełnia cię dzisiaj energia życiowa? Podejdź do poniższego testu i dowiedz się! Pamiętaj, proszę, że w tym teście nie chodzi o to, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Jeśli zdobędziesz ich mało, oznaczać to będzie, że w ciągu kolejnych 21 dni dotknie cię radykalna transformacja i że powinnaś się z tego powodu cieszyć! Rozwiąż  poniższy  test,  sprawdź,  ile  zdobyłaś  punktów.

więcej

Masaż na co dzień

Medycyna Alternatywna

- Masaż

24-02-2016 10:18

Formułujemy opinie i podejmujemy decyzje dotyczące nas samych, a także innych ludzi właśnie na podstawie wstępnego kontaktu. Dla dorosłego człowieka pełen miłości dotyk jest niezbędny dla jego emocjonalnego i fizycznego rozwoju. Wszyscy używamy dotyku jako skutecznego środka uśmierzającego ból i dającego pocieszenie — choć wcale nie myślimy o nim w kategoriach masażu. W rzeczywistości masaż jest najstarszą sztuką uzdrawiania. Pomagając nam zrelaksować się, w cudowny sposób likwiduje w naszym organizmie spustoszenia spowodowane przez stres, którego doświadczamy na co dzień.

więcej

Znaczenie zielonych soków dla naszego zdrowia

Medycyna Alternatywna

- Trawy zbożowe

03-02-2016 00:01

Żyto, pszenica, jęczmień, kukurydza, owies i trzcina cukrowa – wszystkie należą do rodziny traw. To zdumiewające, że człowiek już od tysiącleci spożywa ziarna i nasiona traw, ale wciąż nie dostrzega pożywienia, jakie oferują mu same trawy.

więcej