Kalendarium, 21-01-2018

WiadomościWyhoduj w sobie zdrowe nawyki z aplikacją BeFit!

Fitness i sport

- BeFit - mobilny trener

09-02-2014 15:38

Ponad połowa dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała, a jak pokazują ostatnie wyniki badań Instytutu Żywności i Żywienia, zastraszająco rośnie także grupa otyłych dzieci. Tempo w jakim przybywa otyłych dzieci i nastolatków w Polsce jest wyższe, niż przewidywano jeszcze 10 lat temu. Jak pokazują najnowsze wyniki badań Instytutu Żywności i Żywienia już co czwarty uczeń szkoły podstawowej ma nadwagę lub jest otyły. Według specjalistów dzieci tyją, ponieważ źle się odżywiają i są coraz mniej aktywne.

więcej

Biegaj na zdrowie z Rehabilitacją św. Łukasza!

Fitness i sport

- Biegaj na zdrowie

11-11-2013 10:18

Bieganie- popularny sport, wspaniała pasja. Ta aktywność potrafi zaangażować nawet tych najbardziej leniwych. Jak przygotować  się do biegania, by w efekcie jego uprawiania nie ponieść skutków ubocznych w postaci niespodziewanych urazów? Sprawa nie jest taka prosta.

więcej

Przygotowanie do sezonu narciarskiego czas zacząć!

Fitness i sport

- Sezon narciarski

04-12-2012 07:40

Przed zimowym wypadem w góry nie zapomnij o odpowiednim przygotowaniu. Wzmocnienie odporności i sprawności fizycznej to podstawa . Specjaliści podkreślają, że takie przygotowania najlepiej zacząć już 2-3 miesiące przed planowanym wyjazdem.

więcej

Jazda na rowerze grozi zaburzeniami seksualnymi

Fitness i sport

- Przegląd prasy

04-05-2012 00:04


Częsta jazda na rowerze sprzyja impotencji u mężczyzn. Ale u kobiet może również powodować zaburzenia, np. mniejsze odczuwania bodźców seksualnych w narządach płciowych – sugerują badania opublikowane przez „The Journal of Sexual Medicine”.

więcej

Sport to zdrowie pod warunkiem, że ma się zdrowe serce

Fitness i sport

- Zdrowie a sport

20-02-2009 09:45


Silni, atletyczni wydawałoby się okazy zdrowia. Nic jednak bardziej mylnego. Sportowcy najczęściej umierają z powodu wrodzonych wad serca.

więcej

Gimnastyka nie pomaga schudnąć?

Fitness i sport

- Ćwiczenia a waga

09-01-2009 10:15

Szczupła sylwetka wcale nie musi wiązać się z morderczym treningiem. Ćwiczenia fizyczne, choć korzystne dla naszego zdrowia, nie pomagają w zgubieniu zbędnych kilogramów - do takich zaskakujących wniosków doszli amerykańscy naukowcy, podaje Dziennik.

więcej

Energiczne ćwiczenia hamują apetyt

Fitness i sport

- Sport dla Ciebie

17-12-2008 09:42


Energiczny 1-godzinny trening na ruchomej bieżni hamuje uczucie głodu, gdyż wpływa na wydzielanie hormonów regulujących apetyt - zaobserwowali naukowcy brytyjscy.

więcej

System ćwiczeń na dysfunkcję mięśni dna miednicy

Fitness i sport

24-11-2008 10:24


Jak poprawić życie seksualne i pozbyć się przykrej dolegliwości nietrzymania moczu? Rozwiązać problem prawie trzech milionów Polek mogą pomóc ćwiczenia prezentowane przez prof. Kari Bo.

więcej

Pigułka zamiast siłowni

Fitness i sport

- Przegląd prasy

04-08-2008 10:09

Po co się męczyć i pocić, skoro można uzyskać piękną sylwetkę połykając pastylkę? – Mamy ćwiczenia w pigułce – chwali się prof. Ronald Evans z Howard Hughes Medical Institute w Stanach Zjednoczonych. Pracujący pod jego kierunkiem zespół dowiódł, że wysiłek można zastąpić odpowiednim środkiem - informuje "Rzeczpospolita".

więcej

Fitness i wellness. Kondycja, sprawność, zdrowie

Fitness i sport

Nowość na rynku

27-02-2008 12:29

Linemed.pl poleca: Fitness i wellness. Kondycja, sprawność, zdrowie - podręcznik stanowiący absolutny przełom w myśleniu o zdrowym trybie życia.

więcej