Kalendarium, 23-01-2018

WiadomościZ biegiem czasu jest z nami coraz lepiej

Fitness i sport

- Bieganie

01-09-2016 00:10

Silnie uzależnia. Według naukowców podobnie do substancji psychoaktywnych. Bez obaw, bieganie to wciąż jeden z najzdrowszych nałogów na świecie. Dodatkowo, jak wynika z najnowszego badania dla 97% respondentów bieganie sprawia, że ich dzień jest po prostu lepszy. Ponad połowa zaś przyznaje, że w czasie takiego treningu rodzą się najlepsze pomysły, a blisko 60% osób z dumą dzieli się swoimi wynikami w social media.

więcej

Badania dla uprawiających sport

Fitness i sport

- Badania dla uprawiających sport

02-08-2016 00:29

Aktywność fizyczna musi być podejmowana „z głową” tzn. w poszanowaniu indywidualnych możliwości i ze zwróceniem uwagi na to, jak zmieniają się potrzeby organizmu, z każdym mililitrem wyprodukowanego potu. Dla aspirujących sportowców istotne może być oznaczenie, we krwi, poziomu jonów sodu, potasu, magnezu i wapnia.

więcej

Aktywność fizyczna - 60 minut dziennie

Fitness i sport

- Aktywność fizyczna

02-07-2016 11:40

Kobiety, które nie chcą przytyć, a jednocześnie nie stosują diet o obniżonej podaży kalorii, powinny każdego dnia poświęcać około godziny na umiarkowaną aktywność fizyczną.

więcej

Ćwicz z głową, czyli jak uniknąć kontuzji na siłowni

Fitness i sport

- Kontuzje

11-12-2015 11:17

Wraz ze wzrostem zainteresowania zdrowym stylem życia i sportem, rośnie liczba osób regularnie odwiedzających siłownię. Zwłaszcza w dużych miastach amatorzy treningu siłowego mogą przebierać w ofercie nowoczesnych klubów fitness. Siłownia wydaje się często najprzystępniejszym miejscem do rozpoczęcia przygody ze sportem. Moda na szczupłą i umięśnioną sylwetkę przyciąga na siłownię nawet tych, którzy do tej pory mieli niewiele wspólnego ze sportem. To właśnie te osoby powinny szczególnie uważać rozpoczynając swoje ćwiczenia na przyrządach, aby nie ulec na wstępie poważnej kontuzji.

więcej

Wakacyjny sport – o czym pamiętać, żeby uniknąć kontuzji?

Fitness i sport

- Kontuzje

22-08-2015 00:01

Rodzinne wycieczki rowerowe, bieganie brzegiem morza, piesze wędrówki – czas wakacji sprzyja wszelkiej aktywności fizycznej, a co za tym idzie – również kontuzjom. Pojawiają się one wszędzie tam, gdzie intensywnemu wysiłkowi nie towarzyszy właściwe przygotowanie. O co zadbać, by naszą „pamiątką” z urlopu nie była zwichnięta kostka czy naderwany mięsień? Podpowiada Robert Korzeniowski, Menedżer Programu „Medycyna dla Sportu i Aktywnych”.

więcej

Jak Polacy uprawiają sport?

Fitness i sport

- Najnowsze wyniki badania opinii na temat aktywności fizycznej Polaków

10-08-2015 00:02

Jak wynika z najnowszych badań opinii aż 40% Polaków uprawia sport co najmniej raz w tygodniu, a ok. 8% ankietowanych co najmniej raz w miesiącu. Mimo iż stajemy się społeczeństwem coraz bardziej aktywnym i dbamy o zachowanie dobrej formy, zapominamy o odpowiednim przygotowaniu do wybranej dyscypliny, również pod względem zdrowia. Wyniki badania „Jak Polacy uprawiają sport” przeprowadzonego na zlecenie LUX MED, pokazują, że 4 na 10 Polaków nie wykonało żadnych działań, aby przygotować się do uprawiania aktywności fizycznej.

więcej

Jak bezpiecznie wrócić do aktywności fizycznej na wiosnę?

Fitness i sport

- Aktywność fizyczna

03-06-2015 08:44

Miłośników sportów przybywa w Polsce z roku na rok. Aktywność fizyczna to nie tylko moda, ale dla wielu osób również styl życia. Amatorów sportów przybywa zwłaszcza na wiosnę, kiedy po zimowej przerwie chcą zrzucić dodatkowe kilogramy, nacieszyć się słońcem lub spędzić aktywnie czas z przyjaciółmi na świeżym powietrzu.

więcej

Sterydy anaboliczne niszczą organizm

Fitness i sport

- Sterydy anaboliczne

21-04-2015 00:02

Czeka nas epidemia zawałów u młodych, wysportowanych mężczyzn - ostrzegają brytyjscy lekarze. Przyszli pacjenci poradni kardiologicznych mają dziś średnio po dwadzieścia kilka lat. Przyczyną zagrożenia nie jest wysiłek związany z podnoszeniem ciężarów. Coraz więcej młodych ludzi sięga po preparaty przyspieszające wzrost mięśni.

więcej

Ćwicz i żyj dłużej!

Fitness i sport

- Zdrowy tryb życia

24-12-2014 13:20

Z pracy naukowców z Tajwanu wynika, źe ćwicząc nawet 15 minut dziennie możemy żyć o ok. 3 lata dłużej od osób całkowicie nieaktywnych.

więcej

Biegaj rozsądnie

Fitness i sport

- Bieganie

26-02-2014 13:03

Uprawianie sportu wymaga odpowiedniego przygotowania. Kobiety, które chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, powinny wziąć sobie do serca kilka rad. Ich stosowanie pozwoli szybciej osiągnąć zamierzony efekt.

więcej