Kalendarium, 24-09-2017

WiadomościCo zrobić, aby wyglądać dziesięć lat młodziej?

Eros i Psyche

- Seks trzy razy w tygodniu

21-08-2017 00:01

Co zrobić, aby wyglądać dziesięć lat młodziej? Neuropsycholog z Edynburga radzi, by uprawiać seks trzy razy w tygodniu.

więcej

Jak dobrać najlepsze dla Ciebie tabletki antykoncepcyjne?

Eros i Psyche

- Antykoncepcja na miarę Twoich potrzeb

02-07-2017 00:09

Kobiety są przekonane, że tabletki antykoncepcyjne to najlepsza dla nich metoda antykoncepcji i chcą mieć wpływ na wybór tej konkretnej wspólnie z ginekologiem. A jednocześnie – nie do końca wiedzą, jakie czynniki powinny lub mogą być brane pod uwagę przy dobieraniu tabletek antykoncepcyjnych. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez NEUROHM na potrzeby kampanii edukacyjno-informacyjnej „Antykoncepcja szyta na miarę”. Jak więc dobrać najlepsze dla nas tabletki antykoncepcyjne?

więcej

Antykoncepcja szyta na miarę - co to właściwie oznacza?

Eros i Psyche

- Antykoncepcja

05-06-2017 00:09

Tabletki antykoncepcyjne to jedna z najpopularniejszych metod zabezpieczenia przed zajściem w nieplanowaną w danym momencie ciążę, od lat dostępna na rynku. Jednak, choć są powszechnie stosowane, to ich dobór wciąż pozostawia wiele do życzenia. Jak pokazują badania przeprowadzone przez NEUROHM, mimo że znaczna większość ich użytkowniczek deklaruje, iż przy przepisywaniu tabletek antykoncepcyjnych ginekolog powinien wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów, to w głębi duszy nie mają takiego przekonania. Najwyraźniej nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest dobór odpowiedniej tabletki.

więcej

Skończ z rutyną w łóżku!

Eros i Psyche

- Rutyna w sypialni

28-05-2017 10:37

Kiedy seks staje się tylko jedną z rzeczy na Waszej tygodniowej liście spraw do zrobienia - przewidywalną i nudną, musisz zacząć działać. Satysfakcja obojga partnerów w sypialni przekłada się pozytywnie na inne sfery związku oraz ogólne zadowolenie z życia. Jak zatem na nowo rozpalić między Wami ogień?

więcej

Co to jest dobry seks?

Eros i Psyche

- Dobry seks

07-05-2017 20:14

Dobry seks - czyli jaki? Na temat sztuki miłosnej powstało wiele książek i poradników. Tymczasem to, co sprawia nam największą przyjemność podczas zbliżeń, jest kwestią indywidualną. Jak zatem dopasować się z partnerem? Co to znaczy być dobrym w łóżku i czy da się mieć dobry seks za każdym razem?

więcej

Duchowe doświadczenia wpływają na mózg

Eros i Psyche

- Neuroteologia

24-03-2017 08:32

Co dzieje się w mózgu człowieka, kiedy modli się lub medytuje? Odpowiedzi na to pytanie szuka neuroteologia.

więcej

Depresja i otyłość idą w parze

Eros i Psyche

- Depresja

26-02-2017 08:43

Depresja i otyłość często idą w parze, choć trudno określić, co pojawia się pierwsze. Co ciekawe, zrzucanie kilogramów poprawia nastrój, a pozbycie się depresji pomaga w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.

więcej

Czy afrodyzjaki naprawdę działają?

Eros i Psyche

- Afrodyzjaki

14-02-2017 15:25


Naukowcy z Kanady sprawdzili – szafran i żeń-szeń naprawdę poprawiają nasze życie seksualne.

więcej

Zaraźliwy pesymizm

Eros i Psyche

- Pesymizm

02-02-2017 11:23

Branżowe pismo „Clinical Psychological Science” poinformowało o odkryciu prawdopodobnej zaraźliwości pesymizmu. Obecność w naszym otoczeniu osób odczuwających smutek po jakimś niepowodzeniu może sprawić, że poddamy się temu nastrojowi. Ryzyko rośnie, jeśli znajdujemy się w stanie tzw. podatności poznawczej. Takie wnioski zostały wyciągnięte z eksperymentu, w którym udział wzięło 103 studentów, mieszkających w uniwersyteckim akademiku.

więcej

Polek o antykoncepcji hormonalnej wiedza (nie)oczywista

Eros i Psyche

- Antykoncepcja hormonalna

18-01-2017 12:10

Choć wydawać mogłoby się, że tabletki antykoncepcyjne są środkiem powszechnie znanym, a Internet i gabinety lekarskie dostarczają wiedzy na temat ich poprawnego stosowania, wielu Polkom nadal brakuje podstawowych informacji o ich użytkowaniu. Z badań przeprowadzonych przy współpracy lekarzy-ginekologów wynika, że co piąta użytkowniczka nie potrafi stwierdzić, czy tabletki zabezpieczają ją przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

więcej