Kalendarium, 01-05-2017

WiadomościDuchowe doświadczenia wpływają na mózg

Eros i Psyche

- Neuroteologia

24-03-2017 08:32

Co dzieje się w mózgu człowieka, kiedy modli się lub medytuje? Odpowiedzi na to pytanie szuka neuroteologia.

więcej

Depresja i otyłość idą w parze

Eros i Psyche

- Depresja

26-02-2017 08:43

Depresja i otyłość często idą w parze, choć trudno określić, co pojawia się pierwsze. Co ciekawe, zrzucanie kilogramów poprawia nastrój, a pozbycie się depresji pomaga w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.

więcej

Czy afrodyzjaki naprawdę działają?

Eros i Psyche

- Afrodyzjaki

14-02-2017 15:25


Naukowcy z Kanady sprawdzili – szafran i żeń-szeń naprawdę poprawiają nasze życie seksualne.

więcej

Zaraźliwy pesymizm

Eros i Psyche

- Pesymizm

02-02-2017 11:23

Branżowe pismo „Clinical Psychological Science” poinformowało o odkryciu prawdopodobnej zaraźliwości pesymizmu. Obecność w naszym otoczeniu osób odczuwających smutek po jakimś niepowodzeniu może sprawić, że poddamy się temu nastrojowi. Ryzyko rośnie, jeśli znajdujemy się w stanie tzw. podatności poznawczej. Takie wnioski zostały wyciągnięte z eksperymentu, w którym udział wzięło 103 studentów, mieszkających w uniwersyteckim akademiku.

więcej

Polek o antykoncepcji hormonalnej wiedza (nie)oczywista

Eros i Psyche

- Antykoncepcja hormonalna

18-01-2017 12:10

Choć wydawać mogłoby się, że tabletki antykoncepcyjne są środkiem powszechnie znanym, a Internet i gabinety lekarskie dostarczają wiedzy na temat ich poprawnego stosowania, wielu Polkom nadal brakuje podstawowych informacji o ich użytkowaniu. Z badań przeprowadzonych przy współpracy lekarzy-ginekologów wynika, że co piąta użytkowniczka nie potrafi stwierdzić, czy tabletki zabezpieczają ją przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

więcej

Poszukiwanie właściwego wyglądu

Eros i Psyche

- Właściwy wygląd

06-01-2017 13:20

Jeżeli uważasz, że Twój wygląd lub styl (albo jego brak) potrzebuje pewnej poprawy, aktywnie szukaj wyglądu, który mógłby Ci pasować.

więcej

Rozstania naprawdę bolą

Eros i Psyche

- Rozstania

31-12-2016 11:20

Trauma fizyczna i silne poczucie odrzucenia społecznego wywołują w mózgu człowieka jednakowe reakcje - donosi magazyn "Proceedings of the National Academy of Sciences".

więcej

Polskie ars amandi − co Polki pragną zmienić w swoim życiu seksualnym? − czyli o trudnej sztuce kochania

Eros i Psyche

- Polskie ars amandi − co Polki pragną zmienić w swoim życiu seksualnym?

04-11-2016 20:31

69 proc. badanych kobiet chce zmian w swoim życiu seksualnym. Jakich? Najchętniej widziane przez kobiety są: częstsze kontakty seksualne, więcej eksperymentów oraz wydłużenie i ulepszenie gry wstępnej – takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez TNS Polska w ramach kampanii „Nie łykam, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o antykoncepcji”.

więcej

Od połykania kijanek do nowoczesnych plastrów, czyli historia antykoncepcji

Eros i Psyche

- Historia antykoncepcji

25-09-2016 05:03

Zaczynało się niewinnie - stosowanie pasty z odchodów krokodyla z kwaśnym mlekiem, połykanie kijanek i żywych os, okłady z pająków… brzmi to nieprawdopodobnie, ale to są właśnie metody antykoncepcji stosowane już w starożytności.

więcej

Robert Lewandowski czy Adam Nawałka? Od kogo polscy mężczyźni powinni brać lekcje zaspokajania kobiecych potrzeb w sypialni?

Eros i Psyche

- Robert Lewandowski czy Adam Nawałka? Kto jest seksualnym guru kobiet?

22-06-2016 18:49

Badanie opinii przeprowadzone przez TNS Polska na rzecz kampanii „Nie łykam, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o antykoncepcji” pokazało wyraźnie: 87% kobiet uważa, że ich partner mógłby być lepszym kochankiem, gdyby poprosił o wskazówki znanych celebrytów.

więcej