Kalendarium, 18-01-2018

WiadomościEmocje i apetyt

Eros i Psyche

- Stres

05-12-2017 00:37

Wielu z nas objada się, gdy czuje zdenerwowanie. Badacze z Wydziału Medycznego Uniwersytetu Calgary postanowili zbadać ten mechanizm.

więcej

Antykoncepcja jest kobietą?

Eros i Psyche

- Światowy Dzień Kobiecości

29-10-2017 02:21

30 października obchodzimy Światowy Dzień Kobiecości, zwany czasem Światowym Dniem Spódnicy. W ramach uczczenia tego święta, oprócz założenia spódnicy, warto zastanowić się nad nieco bardziej nowoczesnym pojmowaniem kobiecości. Jego początek często wiążemy z wynalezieniem antykoncepcji hormonalnej, która dała kobietom możliwość kontrolowania własnej płodności i swobodnego planowania przyszłości, a także pozwoliła kształtować swoją kobiecość według różnych wzorców.

więcej

Magiczny krąg

Eros i Psyche

- Twoje zdrowie w twoich rękach

11-10-2017 09:53

Bądź czujny w stosunku do swojego otoczenia i powszechnych opinii. Z badań wynika, że pesymizm jest zaraźliwy. Nie zdając sobie z tego sprawy, możesz zostać zarażony negatywnymi i defetystycznymi myślami. Twój własny osąd ustąpi wówczas miejsca cudzemu.

więcej

Dobrze dobrana antykoncepcja, czyli jaka?

Eros i Psyche

- Światowy Dzień Antykoncepcji

26-09-2017 00:10

26 września obchodzimy Światowy Dzień Antykoncepcji, którego celem jest kształtowanie świadomości seksualnej, zwłaszcza wśród młodych ludzi oraz promowanie zwiększania dostępności do antykoncepcji. W tym dniu warto zapoznać się z jej historią – przez wieki sposoby zabezpieczenia się przed nieplanowaną ciążą zmieniały się radykalnie. Obecnie mamy do wyboru kilkanaście metod antykoncepcji , a naukowcy cały czas pracują nad nowymi środkami lub ulepszaniem istniejących. Każdy może znaleźć antykoncepcję szytą na miarę.

więcej

Co zrobić, aby wyglądać dziesięć lat młodziej?

Eros i Psyche

- Seks trzy razy w tygodniu

21-08-2017 00:01

Co zrobić, aby wyglądać dziesięć lat młodziej? Neuropsycholog z Edynburga radzi, by uprawiać seks trzy razy w tygodniu.

więcej

Jak dobrać najlepsze dla Ciebie tabletki antykoncepcyjne?

Eros i Psyche

- Antykoncepcja na miarę Twoich potrzeb

02-07-2017 00:09

Kobiety są przekonane, że tabletki antykoncepcyjne to najlepsza dla nich metoda antykoncepcji i chcą mieć wpływ na wybór tej konkretnej wspólnie z ginekologiem. A jednocześnie – nie do końca wiedzą, jakie czynniki powinny lub mogą być brane pod uwagę przy dobieraniu tabletek antykoncepcyjnych. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez NEUROHM na potrzeby kampanii edukacyjno-informacyjnej „Antykoncepcja szyta na miarę”. Jak więc dobrać najlepsze dla nas tabletki antykoncepcyjne?

więcej

Antykoncepcja szyta na miarę - co to właściwie oznacza?

Eros i Psyche

- Antykoncepcja

05-06-2017 00:09

Tabletki antykoncepcyjne to jedna z najpopularniejszych metod zabezpieczenia przed zajściem w nieplanowaną w danym momencie ciążę, od lat dostępna na rynku. Jednak, choć są powszechnie stosowane, to ich dobór wciąż pozostawia wiele do życzenia. Jak pokazują badania przeprowadzone przez NEUROHM, mimo że znaczna większość ich użytkowniczek deklaruje, iż przy przepisywaniu tabletek antykoncepcyjnych ginekolog powinien wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów, to w głębi duszy nie mają takiego przekonania. Najwyraźniej nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest dobór odpowiedniej tabletki.

więcej

Skończ z rutyną w łóżku!

Eros i Psyche

- Rutyna w sypialni

28-05-2017 10:37

Kiedy seks staje się tylko jedną z rzeczy na Waszej tygodniowej liście spraw do zrobienia - przewidywalną i nudną, musisz zacząć działać. Satysfakcja obojga partnerów w sypialni przekłada się pozytywnie na inne sfery związku oraz ogólne zadowolenie z życia. Jak zatem na nowo rozpalić między Wami ogień?

więcej

Co to jest dobry seks?

Eros i Psyche

- Dobry seks

07-05-2017 20:14

Dobry seks - czyli jaki? Na temat sztuki miłosnej powstało wiele książek i poradników. Tymczasem to, co sprawia nam największą przyjemność podczas zbliżeń, jest kwestią indywidualną. Jak zatem dopasować się z partnerem? Co to znaczy być dobrym w łóżku i czy da się mieć dobry seks za każdym razem?

więcej

Duchowe doświadczenia wpływają na mózg

Eros i Psyche

- Neuroteologia

24-03-2017 08:32

Co dzieje się w mózgu człowieka, kiedy modli się lub medytuje? Odpowiedzi na to pytanie szuka neuroteologia.

więcej