Kalendarium, 01-05-2017

WiadomościZadbaj o skórę

Zdrowie

- Wiosenne przebudzenie

27-04-2017 10:58

Czas obudzić się z zimowego snu i z energią przywitać wiosnę. Brak słońca, niedobór witamin w diecie oraz ograniczona aktywność fizyczna powodują, że brakuje nam energii i motywacji po zimie.  Popraw samopoczucie, dodaj sobie energii i wpłyń pozytywnie na zdrowie!

więcej

Z rąk do rąk - czyli losy pacjentów z chorobami serca

Zdrowie

- Choroby serca

25-04-2017 11:08

Pacjenci z chorobami serca wrócą w ręce lekarzy rodzinnych. Takie są skutki rozpoczętej z początkiem roku reformy służby zdrowia. Działanie to ma odciążyć oblegane gabinety specjalistów. Których pacjentów dotkną zmiany i co na to specjaliści?

więcej

Zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych - 5 rzeczy, o których warto wiedzieć

Zdrowie

- Zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych

23-04-2017 10:25

Wysoka gorączka, dotkliwy ból głowy, intensywne wymioty, narastająca sztywność w karku, światłowstręt – tak najczęściej objawia się rozwijające się zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych – które obok sepsy jest jedną z postaci choroby inwazyjnej. To bardzo poważna i podstępna choroba, która może doprowadzić do śmierci nawet w ciągu kilku godzin, szczególnie jeśli jest efektem zakażenia meningokokami. Światowy Dzień Zapalenia Opon Mózgowo – Rdzeniowych, obchodzony 24 kwietnia, to dobra okazja do tego, aby dowiedzieć się więcej na temat tej choroby i jej profilaktyki. A o tym, jak się przed nią uchronić warto mówić – badania pokazują bowiem, że wiedza na ten temat wciąż nie jest wystarczająca.

więcej

Słońce – witamina D

Zdrowie

- Wiosenne przebudzenie

05-04-2017 11:11

Czas obudzić się z zimowego snu i z energią przywitać wiosnę. Brak słońca, niedobór witamin w diecie oraz ograniczona aktywność fizyczna powodują, że brakuje nam energii i motywacji po zimie.  Popraw samopoczucie, dodaj sobie energii i wpłyń pozytywnie na zdrowie!

więcej

Komórki macierzyste w ortopedii

Zdrowie

- Komórki macierzyste

28-03-2017 11:03

Komórki macierzyste nazywane są medycyną XXI wieku, gdyż mogą przekształcać się w wyspecjalizowane komórki i leczyć chore organy. Pobrane z tkanki tłuszczowej, która jest ich najlepszym źródłem, podawane są do chorych stawów. Dzięki temu powodują ich regenerację i odżywienie, poprawiają ruchomość, a także zmniejszają ból.

więcej

Minimalizowanie objawów przesilenia wiosennego

Zdrowie

- Objawy przesilenia wiosennego

18-03-2017 10:23

Wydaje się, że lepsza pogoda i dłuższe dni sprawią, że będziemy mieć więcej energii i lepszy nastrój. Jednak przesilenie wiosenne powoduje osłabienie, zdenerwowanie, mniejszą odporność na stres czy brak motywacji do działania. Aby minimalizować jego objawy, należy zadbać o wyższy poziom serotoniny dzięki diecie, aktywności fizycznej, czy suplementom diety.

więcej

Sposoby na poprawę humoru

Zdrowie

- Poprawa humoru

02-03-2017 22:22

Kiedy aura za oknem nie nastaraja optymistycznie warto sięgnąć po sprawdzone i naturalne sposoby na poprawę samopoczucia.

więcej

Chrapanie – zagrożenie dla zdrowia i związku?

Zdrowie

- Chrapanie

24-02-2017 11:09

Wreszcie rozpoczął się twój wymarzony zimowy urlop. Po pierwszym dniu pełnym śnieżnych atrakcji szybko zasypiasz. Po chwili budzi cię jednak dźwięk przypominający rozpędzony motocykl, a przecież celowo wybrałaś hotel oddalony od głównych dróg. Co to więc za hałas? Może to… chrapanie twojego partnera? Jeśli nie chcesz, by tak wyglądał wasz wypoczynek, dowiedz się, jak uratować nie tylko wyjazd, ale i związek przed negatywnymi skutkami tego zaburzenia.

więcej

Lagom, Kaizen i 66 dni – czyli jak zmienić cel w działanie

Zdrowie

- Jak zmienić cel w działanie

18-02-2017 10:44

O tym, że jesteśmy wytrwali w wyznaczaniu sobie celów i w dużej mierze niekonsekwentni w osiąganiu tych założeń, już wiemy. Wskazują na to statystki. Jak wynika z badań CBOS, przeprowadzonych na koniec 2016 roku, tylko niespełna 10% Polaków realizuje wcześniej postawione zadania, pozostali rezygnują już na początku. Dlaczego? Zbyt ambitny cel nas paraliżuje, przez co często pozostaje tylko w sferze pragnień. A o czym marzymy najczęściej? Według najnowszych badań, o uprawianiu sportu (36%), redukcji masy ciała (25%) i zdrowszej diecie (19%). Chcemy poprawić wygląd i czuć się lepiej. W tym wszystkim brakuje nam jednak odpowiedniej równowagi, konsekwencji i sprawdzonej metody, która pomoże wypracować zdrowe nawyki, a następnie zamienić je w styl życia.

więcej

5 ciekawostek, których nie wiemy o naszych ustach

Zdrowie

- Usta

10-02-2017 08:47

Nasze usta kryją w sobie wiele ciekawostek, o których większość z nas nigdy nie miała okazji usłyszeć, oto 5 z nich:

więcej