Kalendarium, 22-11-2017

WiadomościOddychanie w jodze

Medycyna Alternatywna

- Oddychanie

09-11-2017 00:55

Oddychanie jest synonimem życia. Jest tak naturalne i automatyczne, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że oddycha, dopóki nie jest ono zaburzone lub wzmocnione w jakiś sposób. Życie wchodzi w nas z naszym pierwszym oddechem, a opuszcza nas z ostatnim, oddech jest jednością z naszą siłą życiową. Życiodajny oddech można uznać za zabawę bogini zwanej Shakti. Shakti jest twórczą energią niebios, która ożywia wszystko we wszechświecie. Tak naprawdę cały czas oddychamy tą energią. Gdy wdychamy, Shakti wydycha ją do nas, a gdy wydychamy, ona ją wdycha.

więcej

Aronia – same witaminy!

Medycyna Alternatywna

- Aronia

21-10-2017 02:18

Pierwsze doniesienia o leczniczych właściwościach jakie posiada aronia pochodzą z II poł. XX w. z ówczesnego Związku Radzieckiego, jednak to pierwotni mieszkańcy Ameryki Północnej, z której wywodzi się aronia jako pierwsi docenili bogactwo witamin i cennych pierwiastków w niej zawartych. Obecnie w Rosji aronia jest uznawana za roślinę leczniczą, gdzie uprawiana jest na wielką skalę. Spore pola uprawne można również spotkać we wschodnich Niemczech, na Ukrainie oraz w Polsce. Fakt, że aronia bardzo korzystnie oddziałuje na nasze zdrowie, sprawia, że powinniśmy korzystać z niej jak najczęściej.

więcej

Cytryna jako lek

Medycyna Alternatywna

- Cytryna

28-08-2017 20:59

Cytryna ma różnorakie działanie i posiada także moc leczenia. Stosowana wewnętrznie hamuje zapalenia, działa moczopędnie i napotnie oraz wspomaga trawienie. Pobudza apetyt i wzmacnia siły obronne. Tym, co sprawia, że jest ona tak cenna, są zawarte w niej witamina C i wapń, żelazo oraz pektyna.

więcej

Lekarstwo zwane energią

Medycyna Alternatywna

- Energia

07-08-2017 11:20

Jesteśmy świadkami najbardziej radykalnego i zasadniczego przewrotu w zachodnim modelu medycznym... Zmiana naszych przekonań na temat opieki zdrowotnej jest konieczna, byśmy mogli wziąć pod uwagę energię subtelną i medycynę energetyczną. – dr n. med. Judith Orloff Positive energy

więcej

Pozytywne wibracje

Medycyna Alternatywna

- Masaż andullacyjny

20-07-2017 02:42

Regeneracja, profilaktyka i terapia dzięki wibracji o odpowiedniej częstotliwości - to najkrótszy opis masażu andullacyjnego. Skuteczność tej technologii, od kilku lat wykorzystywanej m.in. przez profesjonalnych sportowców, polega na wprowadzeniu komórek i płynów w organizmie w mikrodrgania. Stymulowane w ten sposób naturalne mechanizmy fizjologiczne wspierają przemianę materii, stabilizują ciśnienie krwi, redukują ból oraz inne dolegliwości mięśniowe.

więcej

Kwiaty promieniują energią, która podkręca nasze ciało

Medycyna Alternatywna

- Energia roślin

06-07-2017 10:08

Fakt, że brakuje nam umiejętności komunikowania się z naturą nie kwestionuje koncepcji, że natura jest inteligentna. Wskazuje na niedostateczność naszych zdolności do nawiązywania komunikacji. PAUL STAMETS

więcej

Rośliny, które zapewnią ci zdrowie

Medycyna Alternatywna

- Domowa apteka

11-06-2017 10:32

Doniczka na balkonie albo grządka w ogródku może stać się Twoją własną domową apteką. Posadź rośliny lecznicze i wykorzystaj potencjał natury. Są stosowane od setek a nawet tysięcy lat. Współczesna nauka tylko potwierdziła to, o czym od dawna wiedzieli zielarze, znachorzy i szamani. Rośliny lecznicze to doskonały sposób, aby zatroszczyć się o swoje zdrowie, kondycję i dobry wygląd.

więcej

Czy Ajurweda jest użyteczna dla współczesnego człowieka zachodu?

Medycyna Alternatywna

- Ajurweda

15-05-2017 02:04

Niektórzy być może zastanawiają się‚ czy starożytna indyjska nauka może im coś zaoferować. Czy to, że powstawała ponad 2000 lat temu, nie stanowi przeszkody w stosowaniu jej współcześnie? Czy nie będzie nam obca kulturowo?

więcej

Zioła dla ludzi i pszczół

Medycyna Alternatywna

- Zioła

17-04-2017 10:33

Zdobią, smakują a także pomagają przetrwać pszczołom - sadźmy jak najwięcej ziół w ogrodach i na balkonach.

więcej

Młody jęczmień

Medycyna Alternatywna

- Właściwości młodego jęczmienia

20-03-2017 12:28

Jęczmień jest zbożem z rodziny wiechlinowatych, zalicza się do niej około 20 gatunków, z których najbardziej rozpowszechnionym jest jęczmień zwyczajny (Hordeum vulgare). Jest on jedną z najstarszych roślin hodowanych przez człowieka. Był znany już w VII w. p.n.e.- tak datowane są, pochodzące z bliskiego wschodu, najstarsze dowody uprawy tej rośliny. Wzmianki o ogromnym szacunku, z jakim podchodzono do zbiorów jęczmienia, można również znaleźć w Starym Testamencie. Zboże to wykorzystywano głównie do wypieku chleba. Prozdrowotne właściwości tej rośliny znano już w starożytności. Stanowi ona również popularny składnik dań kuchni azjatyckiej - na bazie jęczmienia powstają zupy, wypieki oraz napoje.

więcej