Kalendarium, 21-01-2018

WiadomościMagiczne częstotliwości

Medycyna Alternatywna

- Moc dźwięku

15-01-2018 00:01

Ważne, abyśmy przez cały czas pamiętali, że wszyscy stanowimy unikalne źródło wibracji oraz że różne dźwięki będą wpływały na każdego z nas w odmienny sposób, pomimo że niektórzy twierdzą, że udało im się zidentyfikować coś, co uznali za swego rodzaju magiczną częstotliwość.

więcej

Ajurwedyjska roślina na przeziębienie

Medycyna Alternatywna

- Przeziębienie

05-01-2018 01:17

Andrographis to zioło medycyny ajurwedyjskiej, o potwierdzonych właściwościach w zakresie zmniejszania nasilenia i czasu trwania grypy. Udowodniono również, iż łagodzi objawy infekcji górnych dróg oddechowych, w tym zapalenia gardła. Na rynku dostępny jest wyciąg z jego liści, który zawiera min. 10% andrografolidów, czyli najważniejszej substancji aktywnej.

więcej

Pszczoły zadbają o nasze zdrowie

Medycyna Alternatywna

- Pierzga pszczela

28-12-2017 00:06

Pszczoły to jedne z najpracowitszych i najwartościowszych stworzeń w przyrodzie. Zawdzięczamy im tak naprawdę o wiele więcej, niż tylko miód czy zapylone kwiaty. „Tego, co one robią, nie może wyprodukować żadne najnowocześniejsze laboratorium, żaden syntetyk”, jak mówi prof. Ryszard Czarnecki. W trakcie wytwarzania przez pszczoły/robotnice miodu, powstaje oprócz pyłku kwiatowego, także mniej znana, ale bardziej odżywcza substancja, zwana pierzgą. Ma znacznie bogatszy skład i wysoką przyswajalność (na poziomie 80 %, podczas gdy pyłek pszczeli tylko ok. 20%). Pierzga pszczela posiada silne właściwości odżywcze, przeciwbakteryjne, neutralizujące wolne rodniki, immunostymulujące oraz przeciwnowotworowe.

więcej

Algi - zdrowie z morskich głębin Islandii

Medycyna Alternatywna

- Algi

09-12-2017 04:24

Algi morskie zawierają wszystkie znane rodzaje minerałów i substancji śladowych, w zbilansowanej dawce, dzięki czemu nasz organizm przyswaja je prawidłowo. Wzmacniają naszą odporność, pomagają w regeneracji np. po chemioterapii, oczyszczają, usuwają metale ciężkie, a także ułatwiają trawienie i odchudzanie. Cenionym źródłem alg są czyste wody Islandii.

więcej

Oddychanie w jodze

Medycyna Alternatywna

- Oddychanie

09-11-2017 00:55

Oddychanie jest synonimem życia. Jest tak naturalne i automatyczne, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że oddycha, dopóki nie jest ono zaburzone lub wzmocnione w jakiś sposób. Życie wchodzi w nas z naszym pierwszym oddechem, a opuszcza nas z ostatnim, oddech jest jednością z naszą siłą życiową. Życiodajny oddech można uznać za zabawę bogini zwanej Shakti. Shakti jest twórczą energią niebios, która ożywia wszystko we wszechświecie. Tak naprawdę cały czas oddychamy tą energią. Gdy wdychamy, Shakti wydycha ją do nas, a gdy wydychamy, ona ją wdycha.

więcej

Aronia – same witaminy!

Medycyna Alternatywna

- Aronia

21-10-2017 02:18

Pierwsze doniesienia o leczniczych właściwościach jakie posiada aronia pochodzą z II poł. XX w. z ówczesnego Związku Radzieckiego, jednak to pierwotni mieszkańcy Ameryki Północnej, z której wywodzi się aronia jako pierwsi docenili bogactwo witamin i cennych pierwiastków w niej zawartych. Obecnie w Rosji aronia jest uznawana za roślinę leczniczą, gdzie uprawiana jest na wielką skalę. Spore pola uprawne można również spotkać we wschodnich Niemczech, na Ukrainie oraz w Polsce. Fakt, że aronia bardzo korzystnie oddziałuje na nasze zdrowie, sprawia, że powinniśmy korzystać z niej jak najczęściej.

więcej

Cytryna jako lek

Medycyna Alternatywna

- Cytryna

28-08-2017 20:59

Cytryna ma różnorakie działanie i posiada także moc leczenia. Stosowana wewnętrznie hamuje zapalenia, działa moczopędnie i napotnie oraz wspomaga trawienie. Pobudza apetyt i wzmacnia siły obronne. Tym, co sprawia, że jest ona tak cenna, są zawarte w niej witamina C i wapń, żelazo oraz pektyna.

więcej

Lekarstwo zwane energią

Medycyna Alternatywna

- Energia

07-08-2017 11:20

Jesteśmy świadkami najbardziej radykalnego i zasadniczego przewrotu w zachodnim modelu medycznym... Zmiana naszych przekonań na temat opieki zdrowotnej jest konieczna, byśmy mogli wziąć pod uwagę energię subtelną i medycynę energetyczną. – dr n. med. Judith Orloff Positive energy

więcej

Pozytywne wibracje

Medycyna Alternatywna

- Masaż andullacyjny

20-07-2017 02:42

Regeneracja, profilaktyka i terapia dzięki wibracji o odpowiedniej częstotliwości - to najkrótszy opis masażu andullacyjnego. Skuteczność tej technologii, od kilku lat wykorzystywanej m.in. przez profesjonalnych sportowców, polega na wprowadzeniu komórek i płynów w organizmie w mikrodrgania. Stymulowane w ten sposób naturalne mechanizmy fizjologiczne wspierają przemianę materii, stabilizują ciśnienie krwi, redukują ból oraz inne dolegliwości mięśniowe.

więcej

Kwiaty promieniują energią, która podkręca nasze ciało

Medycyna Alternatywna

- Energia roślin

06-07-2017 10:08

Fakt, że brakuje nam umiejętności komunikowania się z naturą nie kwestionuje koncepcji, że natura jest inteligentna. Wskazuje na niedostateczność naszych zdolności do nawiązywania komunikacji. PAUL STAMETS

więcej