Kalendarium, 23-07-2017

WiadomościLepszy wzrok to lepsze życie

Aktualności

- Rusza ogólnopolska kampania edukacyjna na temat zaćmy

14-07-2017 10:45

Nieleczona zaćma jest jedną z głównych przyczyn pogorszenia lub utraty widzenia u osób powyżej 55 roku życia. Mimo to w naszym społeczeństwie nadal brakuje wiedzy na temat tej choroby oraz  jej leczenia. Polacy, w porównaniu do obywateli innych krajów, częściej mają błędne przekonania na temat zaćmy – co drugi uważa, że można jej zapobiec, a co dziesiąty próbowałby wyleczyć ją witaminami. Zwiększenie świadomości na temat istoty wczesnego diagnozowania i leczenia zaćmy oraz jej negatywnego wpływu na jakość życia, to cele kampanii „Lepszy wzrok, lepsze życie”.

więcej

Wczesne diagnozowanie autyzmu będzie łatwiejsze

Aktualności

- Dzięki naukowcom z Wydziału Psychologii UW łatwiej zdiagnozujemy zaburzenia ze spektrum autyzmu

12-07-2017 10:45

ADOS-2, czyli wystandaryzowane narzędzie wykorzystywane w diagnozowaniu osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) i zarazem jedno z najpopularniejszych i najwyżej cenionych narzędzi diagnostycznych stosowanych w rozpoznawaniu ASD na świecie, jest już dostępne w Polsce.

więcej

Przełom w sprawie chorób rzadkich? - apel Grupy Ekspertów „Polska dla chorób rzadkich”

Aktualności

- „Polska dla chorób rzadkich”

26-06-2017 09:24

23 czerwca Grupa Ekspertów „Polska dla rzadkich chorób” przedstawiła wiceministrowi zdrowia Markowi Tombarkiewiczowi apel w sprawie podjęcia pilnych działań na rzecz poprawy sytuacji osób z chorobami rzadkimi. Spotkanie było reakcją na trwające od lat zaniechania w zakresie potrzeb i rozwiązań systemowych wobec chorych na choroby rzadkie w Polsce. Apel zostanie skierowany do Pani Premier Beaty Szydło oraz Pana Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła.

więcej

Mały szpital, który robi wielkie rzeczy

Aktualności

- Angioplastyka tętnic udowych balonem lekowym

23-06-2017 20:41

20 czerwca 2017 roku w Małopolskim Centrum Sercowo – Naczyniowym PAKS w Chrzanowie odbył się zabieg z wykorzystaniem innowacyjnej technologii angioplastyki tętnic udowych balonem lekowym. Operatorami byli dr Przemysław Nowakowski, ordynator oddziału chirurgii naczyniowej i doc. Piotr Buszman zastępca kierownika Centrum Badawczo – Rozwojowego American Heart of Poland.

więcej

I Międzynarodowy Dzień Raka Nerki: „Pytania i Odpowiedzi”

Aktualności

- Rak nerki

21-06-2017 09:19

Jakie czynniki zwiększają ryzyko zachorowania na raka nerki? Ile osób dowiaduje się o diagnozie każdego dnia? Na jakie objawy warto zwrócić uwagę? Poznaj najważniejsze fakty o raku nerki i upewnij się, że choroba nie dotyczy Ciebie. „Pytania i Odpowiedzi” – pod takim hasłem 22 czerwca 2017 r. odbędzie się I Międzynarodowy Dzień Raka Nerki.

więcej

Everest dla osób z rzadką chorobą Pompego

Aktualności

- Choroba Pompego

14-06-2017 12:23

Najmłodsza Polka zdobywająca Mount Everest– Sylwia Bajek oraz Szczepan Brzeski kończący tym szczytem swoją Koronę Ziemi, podczas swojej wyprawy wspierają budowanie świadomości o objawach choroby Pompego. W Polsce pacjenci z tym schorzeniem na diagnozę czekają nawet 8 lat. Akcja towarzyszy kampanii „Nasz Everest”.

więcej

‘Świadoma Mama’ w Warszawie

Aktualności

- Paulina Holtz zaprasza do szpitala specjalistycznego im. Św. Rodziny na bezpłatne warsztaty ‘CZAS DZIECKA’ oraz „RADOŚĆ W CIAŻY’

07-06-2017 09:57

W dniu 8 czerwca 2017 r. (czwartek) w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny odbędą się warsztaty dla rodziców – ŚWIADOMA MAMA. Warsztaty poprowadzi Paulina Holtz – aktorka, aktywna mama dwóch córek, certyfikowana instruktorka zajęć bezpiecznych dla mięśni dna miednicy. Spotkanie podzielone jest na dwa panele: ‘CZAS DZIECKA’ - warsztaty dla rodziców z dziećmi (godz. 11:00-15:00) oraz ‘ RADOŚĆ Z CIĄŻY’ – warsztaty dla przyszłych rodziców (godz. 15:30 – 20:00).

więcej

Z SM można żyć aktywnie

Aktualności

- Stwardnienie rozsiane

31-05-2017 10:16

Tegoroczny Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego przypada 31 maja. Dla wielu chorych to okazja, aby podzielić się z innymi swoimi przeżyciami i doświadczeniem. O tym, że choroba nie oznacza końca marzeń o zwyczajnym życiu, a może stać się inspiracją do działania, mówią osoby zaangażowane w kampanię P.S. Mam SM.

więcej

Pamiętaj o USG tarczycy!

Aktualności

- USG tarczycy

25-05-2017 13:41

Badasz piersi? Sprawdź tarczycę! Z okazji obchodzonego dziś Światowego Dnia Tarczycy (25 maja 2017 r.) Polskie Amazonki Ruch Społeczny zachęcają do wykonywania profilaktycznych badań USG tarczycy oraz samobadania gruczołu tarczowego.

więcej

Innowacyjna metoda w ortopedii regeneracyjnej już w Polsce!

Aktualności

- Komórki macierzyste skutecznie odbudują stawy, które uległy zwyrodnieniom. 1- szy taki zabieg w Polsce, 6sty na świecie!

20-05-2017 02:12

Klinika Perfect Medica z Gdańska jako pierwsza w Polsce i jedna z niewielu  w Europie  wprowadza do oferty innowacyjną w ortopedii metodę regeneracji stawów, dzięki podaniu odseparowanych w urządzeniu Q-graft® komórek macierzystych. Dzięki zastosowaniu tego wysokospecjalistycznego urządzenia, które współpracuje z przeznaczonym do liposukcji sprzętem Body Jet Evo®, uzyskiwane są z tkanki tłuszczowej wysokiej jakości komórki macierzyste o najwyższej funkcjonalności, co bezpośrednio wpływa na wysoką efektywność terapii.

więcej