Kalendarium, 23-06-2017

WiadomościI Międzynarodowy Dzień Raka Nerki: „Pytania i Odpowiedzi”

Aktualności

- Rak nerki

21-06-2017 09:19

Jakie czynniki zwiększają ryzyko zachorowania na raka nerki? Ile osób dowiaduje się o diagnozie każdego dnia? Na jakie objawy warto zwrócić uwagę? Poznaj najważniejsze fakty o raku nerki i upewnij się, że choroba nie dotyczy Ciebie. „Pytania i Odpowiedzi” – pod takim hasłem 22 czerwca 2017 r. odbędzie się I Międzynarodowy Dzień Raka Nerki.

więcej

Everest dla osób z rzadką chorobą Pompego

Aktualności

- Choroba Pompego

14-06-2017 12:23

Najmłodsza Polka zdobywająca Mount Everest– Sylwia Bajek oraz Szczepan Brzeski kończący tym szczytem swoją Koronę Ziemi, podczas swojej wyprawy wspierają budowanie świadomości o objawach choroby Pompego. W Polsce pacjenci z tym schorzeniem na diagnozę czekają nawet 8 lat. Akcja towarzyszy kampanii „Nasz Everest”.

więcej

‘Świadoma Mama’ w Warszawie

Aktualności

- Paulina Holtz zaprasza do szpitala specjalistycznego im. Św. Rodziny na bezpłatne warsztaty ‘CZAS DZIECKA’ oraz „RADOŚĆ W CIAŻY’

07-06-2017 09:57

W dniu 8 czerwca 2017 r. (czwartek) w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny odbędą się warsztaty dla rodziców – ŚWIADOMA MAMA. Warsztaty poprowadzi Paulina Holtz – aktorka, aktywna mama dwóch córek, certyfikowana instruktorka zajęć bezpiecznych dla mięśni dna miednicy. Spotkanie podzielone jest na dwa panele: ‘CZAS DZIECKA’ - warsztaty dla rodziców z dziećmi (godz. 11:00-15:00) oraz ‘ RADOŚĆ Z CIĄŻY’ – warsztaty dla przyszłych rodziców (godz. 15:30 – 20:00).

więcej

Z SM można żyć aktywnie

Aktualności

- Stwardnienie rozsiane

31-05-2017 10:16

Tegoroczny Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego przypada 31 maja. Dla wielu chorych to okazja, aby podzielić się z innymi swoimi przeżyciami i doświadczeniem. O tym, że choroba nie oznacza końca marzeń o zwyczajnym życiu, a może stać się inspiracją do działania, mówią osoby zaangażowane w kampanię P.S. Mam SM.

więcej

Pamiętaj o USG tarczycy!

Aktualności

- USG tarczycy

25-05-2017 13:41

Badasz piersi? Sprawdź tarczycę! Z okazji obchodzonego dziś Światowego Dnia Tarczycy (25 maja 2017 r.) Polskie Amazonki Ruch Społeczny zachęcają do wykonywania profilaktycznych badań USG tarczycy oraz samobadania gruczołu tarczowego.

więcej

Innowacyjna metoda w ortopedii regeneracyjnej już w Polsce!

Aktualności

- Komórki macierzyste skutecznie odbudują stawy, które uległy zwyrodnieniom. 1- szy taki zabieg w Polsce, 6sty na świecie!

20-05-2017 02:12

Klinika Perfect Medica z Gdańska jako pierwsza w Polsce i jedna z niewielu  w Europie  wprowadza do oferty innowacyjną w ortopedii metodę regeneracji stawów, dzięki podaniu odseparowanych w urządzeniu Q-graft® komórek macierzystych. Dzięki zastosowaniu tego wysokospecjalistycznego urządzenia, które współpracuje z przeznaczonym do liposukcji sprzętem Body Jet Evo®, uzyskiwane są z tkanki tłuszczowej wysokiej jakości komórki macierzyste o najwyższej funkcjonalności, co bezpośrednio wpływa na wysoką efektywność terapii.

więcej

Odwieczna walka z nawracającymi infekcjami dolnych dróg moczowych zakończona!

Aktualności

- Infekcje dolnych dróg moczowych

18-05-2017 10:28

Sezon wiosennej aury rozpoczął się na dobre, a latem atrakcji na świeżym powietrzu pojawi się jeszcze więcej: kąpiele w morzu czy leżenie na chłodnym piasku na plaży. Jak zatem w ten intensywny dla naszego organizmu czas nie stracić ani jednej chwili na kolejną walkę z nieprzyjemną infekcją dolnych dróg moczowych?

więcej

(NIE)widoczne zmiany, groźna choroba – sprawdź czy chorujesz na akromegalię!

Aktualności

- Akromegalia

16-05-2017 23:14

Powiększone dłonie, stopy czy zmienione rysy twarzy – to objawy, jakie mogą świadczyć o akromegalii. Mimo charakterystycznych symptomów, choroba wciąż pozostaje trudna do zdiagnozowania. Tymczasem im później rozpoznana, tym groźniejsze powikłania. Dlatego 17 maja 2017 roku w ramach Ogólnopolskiego Dnia Wiedzy o Akromegalii rusza kolejna odsłona akcji edukacyjnej budującej świadomość społeczną o tej rzadkiej chorobie.

więcej

10 lat budowania wiedzy o mukopolisacharydozie (MPS)

Aktualności

- Mukopolisacharydoza

15-05-2017 12:34

15 maja po raz dziesiąty obchodzony jest Światowy Dzień MPS. Został ustanowiony, by zwrócić uwagę na rzadką i trudną do zdiagnozowania chorobę – mukopolisacharydozę. Mukopolisacharydoza to jedna z około 7 tysięcy chorób rzadkich. Na świecie zarejestrowanych jest 7 typów tej choroby. Nazwa choroby pochodzi od mukopolisacharydów - łańcuchów cząstek cukru biorących udział w tworzeniu tkanki łącznej. Za pomocą odpowiednich enzymów są one w organizmie nieustannie rozkładane i ponownie tworzone. U osób chorych na mukopolisacharydozę ze względu na brak odpowiedniego enzymu proces ten jest zaburzony.

więcej

Tylko 30 minut marszu dziennie może wydłużyć życie!

Aktualności

- „Spaceru po zdrowie – zaproś swojego lekarza!”

01-05-2017 11:45

7 maja 2017 w okolicach Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbędzie się II edycja „Spaceru po zdrowie – zaproś swojego lekarza!”. To unikatowe wydarzenie sportowe organizowane przez Fundację Zaskoczeni Wiekiem działającej w ramach Exercise is Medicine w Polsce. Spacer integruje ludzi w każdym wieku, a pokazujące jednocześnie, że aktywność fizyczna jest dla wszystkich bez wyjątku.

więcej