Kalendarium, 20-08-2017

WiadomościPhilips Lumify – kompletne USG w smartfonie!

Aktualności

- USG w smartfonie

09-08-2017 11:08

Ofiara wypadku drogowego czeka na pomoc. Chore na grypę dziecko leży w łóżku w pokoju z bólem brzucha. Piłkarz doznaje fatalnej kontuzji w trakcie meczu. Wszystkie te sytuacje łączy jedno – potrzeba szybkiej diagnozy by móc niezwłocznie rozpocząć właściwe leczenie. Do tej pory wiązało się to z koniecznością transportu do szpitala. Teraz, dzięki ultramobilnemu Philips Lumify, to USG jest tam gdzie pacjent. Badanie można wykonać „od ręki” na miejscu. Dzięki szybkiej diagnozie, możliwa jest natychmiastowa reakcja!

więcej

„Wszystkie ręce na pokład” – Piknik Profilaktyki Nowotworowej w Kołobrzegu

Aktualności

- Piknik Profilaktyki Nowotworowej

03-08-2017 10:07

„Wszystkie ręce na pokład” to wyjątkowa inicjatywa promująca profilaktykę onkologiczną poprzez żeglarstwo. W ramach akcji żaglowiec Pogoria wraz z załogą pacjentów onkologicznych na pokładzie weźmie udział w ostatnim etapie regat The Tall Ship Races, a następnie zawita do Kołobrzegu, gdzie w dniach 9-10 sierpnia 2017 r. odbędzie się Piknik Profilaktyki Nowotworowej. Liderem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Rakiem Jajnika Niebieski Motyl.

więcej

Centrum Mikrochirurgii Oka Laser w nowej warszawskiej placówce

Aktualności

- Centrum Mikrochirurgii Oka Laser

28-07-2017 09:24

Centrum Mikrochirurgii Oka Laser to największy, niepubliczny ośrodek chirurgii okulistycznej w Polsce, wykorzystujący nowoczesne metody diagnostyki i leczenia schorzeń wzroku.  Od 1 lipca 2017 r. w nowej siedzibie kliniki, przy ul. Dolańskiego 2 w Warszawie, pacjenci będą mogli w szerszym zakresie skorzystać z diagnostyki i leczenia jaskry, zaćmy oraz chirurgii refrakcyjnej, w tym zabiegów w technologii SMILE.

więcej

Lepszy wzrok to lepsze życie

Aktualności

- Rusza ogólnopolska kampania edukacyjna na temat zaćmy

14-07-2017 10:45

Nieleczona zaćma jest jedną z głównych przyczyn pogorszenia lub utraty widzenia u osób powyżej 55 roku życia. Mimo to w naszym społeczeństwie nadal brakuje wiedzy na temat tej choroby oraz  jej leczenia. Polacy, w porównaniu do obywateli innych krajów, częściej mają błędne przekonania na temat zaćmy – co drugi uważa, że można jej zapobiec, a co dziesiąty próbowałby wyleczyć ją witaminami. Zwiększenie świadomości na temat istoty wczesnego diagnozowania i leczenia zaćmy oraz jej negatywnego wpływu na jakość życia, to cele kampanii „Lepszy wzrok, lepsze życie”.

więcej

Wczesne diagnozowanie autyzmu będzie łatwiejsze

Aktualności

- Dzięki naukowcom z Wydziału Psychologii UW łatwiej zdiagnozujemy zaburzenia ze spektrum autyzmu

12-07-2017 10:45

ADOS-2, czyli wystandaryzowane narzędzie wykorzystywane w diagnozowaniu osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) i zarazem jedno z najpopularniejszych i najwyżej cenionych narzędzi diagnostycznych stosowanych w rozpoznawaniu ASD na świecie, jest już dostępne w Polsce.

więcej

Przełom w sprawie chorób rzadkich? - apel Grupy Ekspertów „Polska dla chorób rzadkich”

Aktualności

- „Polska dla chorób rzadkich”

26-06-2017 09:24

23 czerwca Grupa Ekspertów „Polska dla rzadkich chorób” przedstawiła wiceministrowi zdrowia Markowi Tombarkiewiczowi apel w sprawie podjęcia pilnych działań na rzecz poprawy sytuacji osób z chorobami rzadkimi. Spotkanie było reakcją na trwające od lat zaniechania w zakresie potrzeb i rozwiązań systemowych wobec chorych na choroby rzadkie w Polsce. Apel zostanie skierowany do Pani Premier Beaty Szydło oraz Pana Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła.

więcej

Mały szpital, który robi wielkie rzeczy

Aktualności

- Angioplastyka tętnic udowych balonem lekowym

23-06-2017 20:41

20 czerwca 2017 roku w Małopolskim Centrum Sercowo – Naczyniowym PAKS w Chrzanowie odbył się zabieg z wykorzystaniem innowacyjnej technologii angioplastyki tętnic udowych balonem lekowym. Operatorami byli dr Przemysław Nowakowski, ordynator oddziału chirurgii naczyniowej i doc. Piotr Buszman zastępca kierownika Centrum Badawczo – Rozwojowego American Heart of Poland.

więcej

I Międzynarodowy Dzień Raka Nerki: „Pytania i Odpowiedzi”

Aktualności

- Rak nerki

21-06-2017 09:19

Jakie czynniki zwiększają ryzyko zachorowania na raka nerki? Ile osób dowiaduje się o diagnozie każdego dnia? Na jakie objawy warto zwrócić uwagę? Poznaj najważniejsze fakty o raku nerki i upewnij się, że choroba nie dotyczy Ciebie. „Pytania i Odpowiedzi” – pod takim hasłem 22 czerwca 2017 r. odbędzie się I Międzynarodowy Dzień Raka Nerki.

więcej

Everest dla osób z rzadką chorobą Pompego

Aktualności

- Choroba Pompego

14-06-2017 12:23

Najmłodsza Polka zdobywająca Mount Everest– Sylwia Bajek oraz Szczepan Brzeski kończący tym szczytem swoją Koronę Ziemi, podczas swojej wyprawy wspierają budowanie świadomości o objawach choroby Pompego. W Polsce pacjenci z tym schorzeniem na diagnozę czekają nawet 8 lat. Akcja towarzyszy kampanii „Nasz Everest”.

więcej

‘Świadoma Mama’ w Warszawie

Aktualności

- Paulina Holtz zaprasza do szpitala specjalistycznego im. Św. Rodziny na bezpłatne warsztaty ‘CZAS DZIECKA’ oraz „RADOŚĆ W CIAŻY’

07-06-2017 09:57

W dniu 8 czerwca 2017 r. (czwartek) w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny odbędą się warsztaty dla rodziców – ŚWIADOMA MAMA. Warsztaty poprowadzi Paulina Holtz – aktorka, aktywna mama dwóch córek, certyfikowana instruktorka zajęć bezpiecznych dla mięśni dna miednicy. Spotkanie podzielone jest na dwa panele: ‘CZAS DZIECKA’ - warsztaty dla rodziców z dziećmi (godz. 11:00-15:00) oraz ‘ RADOŚĆ Z CIĄŻY’ – warsztaty dla przyszłych rodziców (godz. 15:30 – 20:00).

więcej