Kalendarium, 23-03-2017

WiadomościAby nie przytyć - codziennie godzina ćwiczeń

Fitness i sport

- Codziennie godzina ćwiczeń

06-03-2017 00:02

Kobiety, które chcą stracić na wadze i utrzymać linię, powinny nie tylko ograniczyć kalorie, lecz także poświęcić na ćwiczenia fizyczne przynajmniej 275 minut w tygodniu, czyli około 55 minut dziennie przez pięć dni w tygodniu.

więcej

Przygotuj się na białe szaleństwo na stoku

Fitness i sport

- Białe szaleństwo na stoku

30-01-2017 08:51

Płatki śniegu sypiące się z nieba, zmarznięte uszy i nosy oraz zbliżający się czas ferii zimowych zwiastują nic innego, jak wyjazd w góry! Jednak, aby wypad na narty czy snowboard był udany zarówno dla rodziców, jak i dzieci, należy się do niego odpowiednio przygotować. By mięśnie nie odmówiły posłuszeństwa, a dobry nastrój towarzyszył „feriowiczom” każdego dnia białego szaleństwa, należy wziąć pod uwagę zarówno aspekty kondycyjne, jak i zdrowotne.

więcej

Zima nie musi być nudna. Zachęcajmy dzieci do aktywnego spędzania ferii

Fitness i sport

- Ferie zimowe

22-01-2017 13:22

Zimowe ferie to czas, kiedy możemy korzystać z aktywności niedostępnych w pozostałych porach roku, dlatego warto go czynnie i kreatywnie wykorzystać. Niektóre dzieci wyjadą na ferie w góry, są i tacy, którzy nawet zimą wolą morze. Jak co roku, także i teraz, duża część dzieci zostanie we własnych domach. Jednak bez względu na miejsce, czas wolny najlepiej będzie spędzić możliwie najaktywniej. Również zimą ruch to istotny element dzieciństwa. Dzięki temu można oderwać wzrok od ekranu komputera, zrelaksować się i nabrać sił na wyzwania czekające w dalszej części roku. Tymczasem, dla wielu rodziców zaproponowanie form ruchu, które w oczach dziecka wygrają z grą komputerową lub programem telewizyjnym to spore wyzwanie.

więcej

Z biegiem czasu jest z nami coraz lepiej

Fitness i sport

- Bieganie

01-09-2016 00:10

Silnie uzależnia. Według naukowców podobnie do substancji psychoaktywnych. Bez obaw, bieganie to wciąż jeden z najzdrowszych nałogów na świecie. Dodatkowo, jak wynika z najnowszego badania dla 97% respondentów bieganie sprawia, że ich dzień jest po prostu lepszy. Ponad połowa zaś przyznaje, że w czasie takiego treningu rodzą się najlepsze pomysły, a blisko 60% osób z dumą dzieli się swoimi wynikami w social media.

więcej

Badania dla uprawiających sport

Fitness i sport

- Badania dla uprawiających sport

02-08-2016 00:29

Aktywność fizyczna musi być podejmowana „z głową” tzn. w poszanowaniu indywidualnych możliwości i ze zwróceniem uwagi na to, jak zmieniają się potrzeby organizmu, z każdym mililitrem wyprodukowanego potu. Dla aspirujących sportowców istotne może być oznaczenie, we krwi, poziomu jonów sodu, potasu, magnezu i wapnia.

więcej

Aktywność fizyczna - 60 minut dziennie

Fitness i sport

- Aktywność fizyczna

02-07-2016 11:40

Kobiety, które nie chcą przytyć, a jednocześnie nie stosują diet o obniżonej podaży kalorii, powinny każdego dnia poświęcać około godziny na umiarkowaną aktywność fizyczną.

więcej

Ćwicz z głową, czyli jak uniknąć kontuzji na siłowni

Fitness i sport

- Kontuzje

11-12-2015 11:17

Wraz ze wzrostem zainteresowania zdrowym stylem życia i sportem, rośnie liczba osób regularnie odwiedzających siłownię. Zwłaszcza w dużych miastach amatorzy treningu siłowego mogą przebierać w ofercie nowoczesnych klubów fitness. Siłownia wydaje się często najprzystępniejszym miejscem do rozpoczęcia przygody ze sportem. Moda na szczupłą i umięśnioną sylwetkę przyciąga na siłownię nawet tych, którzy do tej pory mieli niewiele wspólnego ze sportem. To właśnie te osoby powinny szczególnie uważać rozpoczynając swoje ćwiczenia na przyrządach, aby nie ulec na wstępie poważnej kontuzji.

więcej

Wakacyjny sport – o czym pamiętać, żeby uniknąć kontuzji?

Fitness i sport

- Kontuzje

22-08-2015 00:01

Rodzinne wycieczki rowerowe, bieganie brzegiem morza, piesze wędrówki – czas wakacji sprzyja wszelkiej aktywności fizycznej, a co za tym idzie – również kontuzjom. Pojawiają się one wszędzie tam, gdzie intensywnemu wysiłkowi nie towarzyszy właściwe przygotowanie. O co zadbać, by naszą „pamiątką” z urlopu nie była zwichnięta kostka czy naderwany mięsień? Podpowiada Robert Korzeniowski, Menedżer Programu „Medycyna dla Sportu i Aktywnych”.

więcej

Jak Polacy uprawiają sport?

Fitness i sport

- Najnowsze wyniki badania opinii na temat aktywności fizycznej Polaków

10-08-2015 00:02

Jak wynika z najnowszych badań opinii aż 40% Polaków uprawia sport co najmniej raz w tygodniu, a ok. 8% ankietowanych co najmniej raz w miesiącu. Mimo iż stajemy się społeczeństwem coraz bardziej aktywnym i dbamy o zachowanie dobrej formy, zapominamy o odpowiednim przygotowaniu do wybranej dyscypliny, również pod względem zdrowia. Wyniki badania „Jak Polacy uprawiają sport” przeprowadzonego na zlecenie LUX MED, pokazują, że 4 na 10 Polaków nie wykonało żadnych działań, aby przygotować się do uprawiania aktywności fizycznej.

więcej

Jak bezpiecznie wrócić do aktywności fizycznej na wiosnę?

Fitness i sport

- Aktywność fizyczna

03-06-2015 08:44

Miłośników sportów przybywa w Polsce z roku na rok. Aktywność fizyczna to nie tylko moda, ale dla wielu osób również styl życia. Amatorów sportów przybywa zwłaszcza na wiosnę, kiedy po zimowej przerwie chcą zrzucić dodatkowe kilogramy, nacieszyć się słońcem lub spędzić aktywnie czas z przyjaciółmi na świeżym powietrzu.

więcej