Kalendarium, 24-09-2017

WiadomościPapierosy są w odwrocie, prawie cały świat walczy z epidemią palenia

Aktualności

- Papierosy są w odwrocie

23-09-2017 00:05

121 krajów, obejmujących 63 proc. globalnej populacji, wdrożyło przynajmniej jeden z sześciu zalecanych przez WHO sposobów do walki z tytoniową plagą. Polska jest jednym z prymusów. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wiele lat temu zarekomendowała przywódcom wszystkich krajów świata 6 skutecznych, systemowych rozwiązań, jakie należy wdrażać, aby skutecznie ograniczyć konsumpcję wyrobów tytoniowych w społeczeństwie.

więcej

Warzywa i owoce podstawą diety – podkreślają naukowcy zgromadzeni na XIII Międzynarodowym Kongresie Promocji Warzyw i Owoców

Aktualności

- Warzywa i owoce podstawą diety

21-09-2017 00:22

W pierwszym dniu Kongresu eksperci zgodzili się, że konieczne jest zwiększenie zaangażowania rządów poszczególnych krajów w inicjatywy, których celem jest edukacja społeczeństwa w zakresie spożycia warzyw i owoców oraz korzyści z tego płynących. Międzynarodowi eksperci zaangażowani w kształtowanie polityki prozdrowotnej dzielili się wiedzą i doświadczeniami z poszczególnych krajów. Wniosek jest jednoznaczny – ogólnoświatowe spożycie warzyw i owoców jest poniżej zaleceń ekspertów, co jest przyczyną wielu chorób niezakaźnych np. cukrzycy, niektórych rodzajów nowotworów, udarów i zawałów.

więcej

Spożycie warzyw i owoców

Dieta

- Warzywa i owoce

20-09-2017 08:40

Warzywa i owoce stanowią podstawę zbilansowanej diety, a witaminy, substancje mineralne i inne bioaktywne składniki mają istotne znaczenie dla prawidłowego rozwoju organizmu. Niestety spożycie warzyw i owoców jest niewystarczające i stało się problemem globalnym. Niski poziom konsumpcji produktów z tej grupy dotyczy wielu ludzi, niezależnie od ich miejsca zamieszkania, statusu majątkowego, wieku czy płci.

więcej

Wspieramy jakość życia chorych po leczeniu nowotworów głowy i szyi

Aktualności

- Nowotwory głowy i szyi

19-09-2017 00:07

Pod hasłem "Wspieramy jakość życia chorych po leczeniu nowotworów głowy i szyi", 18 września 2017 r. rozpoczyna się V Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.

więcej

Aspirin®. Kontynuacja tradycji

Aktualności

- Aspirin®

18-09-2017 10:42

Przez 120 lat kwas acetylosalicylowy, substancja czynna Aspirin®, zdobył wiarygodność i zaufanie pacjentów. Pomimo upływu czasu, kwas acetylosalicylowy pozostaje niezmiennie ważnym lekiem dla pacjentów.

więcej

Rynek warzyw i owoców w Polsce – produkujemy, ale nie spożywamy

Aktualności

- Rynek warzyw i owoców w Polsce

16-09-2017 09:54

Rynek warzyw i owoców stanowi jeden z istotnych segmentów branży spożywczej w Polsce. Polska należy do czołowych graczy na europejskim rynku uprawy warzyw i owoców. Jednak spożycie warzyw i owoców nadal pozostaje zbyt niskie. Kwestie produkcji, spożycia oraz światowych trendów w konsumpcji warzyw i owoców będą jednymi z tematów poruszanych na XIII Międzynarodowym Kongresie Promocji Warzyw i Owoców, który odbędzie się we wrześniu w Warszawie.

więcej

Po raz piąty przegonili zawał w Krynicy

Aktualności

- V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Pacjentów - Przegoń Zawał

14-09-2017 00:03

Ponad 200 pacjentów kardiologicznych 9.09.17 r. wzięło udział w V Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking Pacjentów Przegoń Zawał, który organizowany jest przez krakowską fundację Cardiovascular Center Foundation w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy. Marsz od lat wspierają znani sportowcy, m.in. Justyna Kowalczyk czy Marcin Urbaś oraz profesorowie kardiologii i kardiochirurgii. W tym roku gościem specjalnym marszu była znana aktorka, Ewa Kuklińska.

więcej

Dziś Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Z jakim problemem najczęścej zgłaszamy się do dentysty?

Zdrowie

- Z jakim problemem najczęścej zgłaszamy się do dentysty?

12-09-2017 12:56

Dziś, 12-tego września na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Z tej okazji specjalista - lek. med. chir. stom. Roman Borczyk przybliża temat utraty zęba – jeden z najczęstszych powodów, z jakim pacjenci zgłaszają się do dentysty.

więcej

Słabo, blado i niemrawo, czyli o anemiach

Zdrowie

- Anemia

11-09-2017 00:13

Wiele zaburzeń i chorób ma źródło w niewystarczającej ilości określonych składników odżywczych w organizmie. Może się to wiązać zarówno z ich brakiem lub małą ilością w diecie, jak również ze zmniejszonym ich przyswajaniem lub zwiększonym wydalaniem z organizmu. Przyczyną tych ostatnich są nabyte, często rozwijające się w związku z predyspozycjami genetycznymi zaburzenia, które zdiagnozować można z pomocą badań laboratoryjnych.

więcej

Osobisty specjalista od spraw sercowych

Aktualności

- MiTAC prezentuje profesjonalną opaskę EKG

09-09-2017 09:04

Już wkrótce na rynku dostępne będzie przełomowe rozwiązanie telemedyczne z zakresu diagnostyki kargiologicznej. MiCor A100, bo o nim mowa, to pierwszy elektrokardiograf w formie naręcznej opaski. Dzięki wbudowanemu sesnsorowi EKG pozwala na monitorowanie pracy serca z dokładnością, jaką osiągają urządzenia medyczne.

więcej