Kalendarium, 23-02-2017

WiadomościŻywność jest jak moda, też podlega trendom

Dieta

- Dietetyczne trendy 2017

22-02-2017 10:50

Każdy rok przynosi ze sobą zupełnie nowe trendy – w modzie, makijażu czy nawet kierunkach naszych podróży. Nie inaczej sprawa wygląda z jedzeniem. Jakie dietetyczne trendy tym razem opanują świat? Czym będziemy się inspirować w 2017 roku, by być pięknymi i tryskać witalnością?

więcej

Naturalne kosmetyki

Uroda

- Aromaterapia

20-02-2017 13:58

Gdy za oknem zimno i buro, w domu za pomocą olejków eterycznych możesz stworzyć niezwykle ciepłą atmosferę. Wykorzystaj substancje zapachowe by poprawić swój nastrój i odporność, uśmierzyć bóle mięśniowe, oczyścić organizm oraz poprawić kondycję skóry. Przygotuj maseczkę piękności i poczuj się pięknie i zdrowo tej zimy!

więcej

Lagom, Kaizen i 66 dni – czyli jak zmienić cel w działanie

Zdrowie

- Jak zmienić cel w działanie

18-02-2017 10:44

O tym, że jesteśmy wytrwali w wyznaczaniu sobie celów i w dużej mierze niekonsekwentni w osiąganiu tych założeń, już wiemy. Wskazują na to statystki. Jak wynika z badań CBOS, przeprowadzonych na koniec 2016 roku, tylko niespełna 10% Polaków realizuje wcześniej postawione zadania, pozostali rezygnują już na początku. Dlaczego? Zbyt ambitny cel nas paraliżuje, przez co często pozostaje tylko w sferze pragnień. A o czym marzymy najczęściej? Według najnowszych badań, o uprawianiu sportu (36%), redukcji masy ciała (25%) i zdrowszej diecie (19%). Chcemy poprawić wygląd i czuć się lepiej. W tym wszystkim brakuje nam jednak odpowiedniej równowagi, konsekwencji i sprawdzonej metody, która pomoże wypracować zdrowe nawyki, a następnie zamienić je w styl życia.

więcej

Ajurweda na tle indyjskiej historii i tradycji

Medycyna Alternatywna

- Ajurweda

16-02-2017 12:22

Indyjska legenda głosi, że wiedza o ajurwedzie pochodzi od Brahmy — stwórcy, pierwszej żywej istoty we wszechświecie. Od niego wiedza ta dotarła do Atrei, pierwszej ludzkiej istoty, która została uznana przez bogów za godną poznania tej nauki. Atreja jest jednym z riszych, starożytnych mędrców, którzy przez medytacyjny wgląd poznawali istotną dla ludzkości wiedzę. A zatem ajurweda jest metodą wglądową, w przeciwieństwie do współczesnej medycyny akademickiej nie opiera się tylko na badaniach naukowych, ale przede wszystkim na wykorzystaniu medytacyjnej uważności w holistycznym diagnozowaniu i leczeniu pacjenta.

więcej

Czy afrodyzjaki naprawdę działają?

Eros i Psyche

- Afrodyzjaki

14-02-2017 15:25


Naukowcy z Kanady sprawdzili – szafran i żeń-szeń naprawdę poprawiają nasze życie seksualne.

więcej

Dietetyczne eksperymenty tylko z głową!

Dieta

- Dietetyczne eksperymenty

12-02-2017 11:33

Moda na bycie fit opanowała cały świat. Coraz częściej podąża za nią również młodzież, która obserwując styl życia swoich idoli, zaczyna eksperymentować ze swoim sposobem odżywienia. Trend ten jest pożądany dopóki opiera się na wzroście popularności aktywności fizycznej, promuje zbilansowaną dietę i co ogromnie istotne - nie zaleca nieodpowiedzialnego stosowania diet.

więcej

5 ciekawostek, których nie wiemy o naszych ustach

Zdrowie

- Usta

10-02-2017 08:47

Nasze usta kryją w sobie wiele ciekawostek, o których większość z nas nigdy nie miała okazji usłyszeć, oto 5 z nich:

więcej

3 korzyści z bycia eko - dlaczego warto być bardziej przyjaznym dla środowiska?

Zdrowie

- Dlaczego warto być bardziej przyjaznym dla środowiska?

08-02-2017 10:57

Przełom roku to moment, gdy wielu z nas robi noworoczne postanowienia. Chcemy być lepsi dla siebie samych i dla siebie nawzajem. Do listy postanowień warto dopisać jeszcze jedno – abyśmy stali się lepsi dla natury, która coraz bardziej potrzebuje naszej pomocy. Decyzję o wprowadzeniu proekologicznych zachowań do naszego życia powinna ułatwić nam świadomość realnych korzyści, które z tego wynikają. Zwłaszcza, że wiążą się one bezpośrednio z tak często podejmowanymi noworocznymi zobowiązaniami o zadbaniu o swoje zdrowie, figurę czy stan konta. Sprawdźmy więc, dlaczego bycie „eko” się po prostu opłaca.

więcej

Mniej cukru, soli, tłuszczu? Kupuję to!

Aktualności

- Kampania edukacyjna

06-02-2017 11:13

Jak wynika z badań, zaledwie co trzeci Polak sprawdza datę ważności na produkcie i jest to najczęściej sprawdzana informacja. To niestety efekt niedostatecznej wiedzy konsumentów na temat tego, co oznaczają informacje umieszczone na produkcie i jak można je przełożyć na wybór zdrowszej, a przez to lepszej dla siebie żywności. Dlatego Instytut Żywności i Żywienia przeprowadza kampanię edukacyjną pod hasłem: „Mniej cukru, soli, tłuszczu? Kupuję to!”. Jej celem jest przekonanie Polaków do porównywania etykiet, dokonywania korzystnych dla zdrowia wyborów, a co za tym idzie świadomego podejścia do żywienia.

więcej

Czakry

Medycyna Alternatywna

- Czakry

04-02-2017 13:09

Każdy człowiek posiada siedem centrów energetycznych zwanych czakrami. Nie znajdują się one bezpośrednio w ciele, lecz stanowią tak zwaną energię zewnętrzną. Osoby, które potrafią widzieć aurę, mogą także dostrzec czakry. Czakry wspomagają nasz organizm, są one połączone z kręgosłupem, rozmieszczone tam w konkretnych odstępach. Każde z tych siedmiu centrów energetycznych pulsuje we frekwencji szczególnego drgania danego koloru i jest połączone z określoną częścią ciała. Czakry spełniają funkcję absorbowania określonych drgań energetycznych z wszechświata w celu utrzymania ciała w równowadze.

więcej