Kalendarium, 23-06-2017

WiadomościI Międzynarodowy Dzień Raka Nerki: „Pytania i Odpowiedzi”

Aktualności

- Rak nerki

21-06-2017 09:19

Jakie czynniki zwiększają ryzyko zachorowania na raka nerki? Ile osób dowiaduje się o diagnozie każdego dnia? Na jakie objawy warto zwrócić uwagę? Poznaj najważniejsze fakty o raku nerki i upewnij się, że choroba nie dotyczy Ciebie. „Pytania i Odpowiedzi” – pod takim hasłem 22 czerwca 2017 r. odbędzie się I Międzynarodowy Dzień Raka Nerki.

więcej

Witamina C pomaga chronić przed stresem oksydacyjnym

Zdrowie

- Stres oksydacyjny

20-06-2017 10:27

Wraz z końcem wiosny i nadejściem lata coraz chętniej uprawiamy sport i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Wysiłek fizyczny jest niezbędnym elementem dbałości o poprawne funkcjonowanie organizmu, ale może być jedną z przyczyn stresu oksydacyjnego. Wysiłek fizyczny powoduje bowiem zwiększenie ilości „wolnych rodników” w organizmie, w wyniku czego dochodzi do uszkodzenia komórek, na skutek ich utlenienia, a co za tym idzie do zaburzenia ich funkcjonowania.

więcej

Katar alergiczny czy katar sienny?

Zdrowie

- Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa

18-06-2017 00:22


Z powodu kataru alergicznego cierpi aż jedna czwarta dorosłych Polaków. Jak walczyć z jego objawami i przyczynami?

więcej

Jak przygotować ciało do lata?

Uroda

- Szczupła sylwetka

16-06-2017 10:52


Szczupła sylwetka na lato to marzenie każdej kobiety. Warto jednak pamiętać, że zimowych zaniedbań nie usuniemy w kilka dni. Podpowiadamy jak przygotować ciało do lata, by zachwycać na plaży jędrną, gładką skórą oraz szczupłym ciałem.

więcej

Everest dla osób z rzadką chorobą Pompego

Aktualności

- Choroba Pompego

14-06-2017 12:23

Najmłodsza Polka zdobywająca Mount Everest– Sylwia Bajek oraz Szczepan Brzeski kończący tym szczytem swoją Koronę Ziemi, podczas swojej wyprawy wspierają budowanie świadomości o objawach choroby Pompego. W Polsce pacjenci z tym schorzeniem na diagnozę czekają nawet 8 lat. Akcja towarzyszy kampanii „Nasz Everest”.

więcej

Co wyczytasz z krwi i kości?

Zdrowie

- Choroba Gauchera

12-06-2017 00:46

Mówi się, że we krwi nosimy przyzwyczajenia, a w kościach przeczucia. W rzeczywistości lekarze wyczytać z nich mogą znacznie więcej - przyczynę gorszego samopoczucia, miejsce ostatnio spędzonych wakacji, a nawet rzadką chorobę genetyczną. Potrzebna jest do tego jednak wnikliwość i ciekawość na miarę doktora House’a.

więcej

Rośliny, które zapewnią ci zdrowie

Medycyna Alternatywna

- Domowa apteka

11-06-2017 10:32

Doniczka na balkonie albo grządka w ogródku może stać się Twoją własną domową apteką. Posadź rośliny lecznicze i wykorzystaj potencjał natury. Są stosowane od setek a nawet tysięcy lat. Współczesna nauka tylko potwierdziła to, o czym od dawna wiedzieli zielarze, znachorzy i szamani. Rośliny lecznicze to doskonały sposób, aby zatroszczyć się o swoje zdrowie, kondycję i dobry wygląd.

więcej

Krajowy konsultant w kardiologii: Za jakość powinno się płacić

Zdrowie

- Krajowy konsultant w kardiologii

09-06-2017 11:02

Jakość w kardiologii to temat, nad którego wdrożeniem do systemu finansowania od lat zastanawiają się urzędnicy i lekarze. Dziś w kontekście ustawy o sieci szpitali pada pytanie, czy za jakość należy płacić i czy jakość może być jednym z kryteriów oceny leczenia?

więcej

‘Świadoma Mama’ w Warszawie

Aktualności

- Paulina Holtz zaprasza do szpitala specjalistycznego im. Św. Rodziny na bezpłatne warsztaty ‘CZAS DZIECKA’ oraz „RADOŚĆ W CIAŻY’

07-06-2017 09:57

W dniu 8 czerwca 2017 r. (czwartek) w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny odbędą się warsztaty dla rodziców – ŚWIADOMA MAMA. Warsztaty poprowadzi Paulina Holtz – aktorka, aktywna mama dwóch córek, certyfikowana instruktorka zajęć bezpiecznych dla mięśni dna miednicy. Spotkanie podzielone jest na dwa panele: ‘CZAS DZIECKA’ - warsztaty dla rodziców z dziećmi (godz. 11:00-15:00) oraz ‘ RADOŚĆ Z CIĄŻY’ – warsztaty dla przyszłych rodziców (godz. 15:30 – 20:00).

więcej

Antykoncepcja szyta na miarę - co to właściwie oznacza?

Eros i Psyche

- Antykoncepcja

05-06-2017 00:09

Tabletki antykoncepcyjne to jedna z najpopularniejszych metod zabezpieczenia przed zajściem w nieplanowaną w danym momencie ciążę, od lat dostępna na rynku. Jednak, choć są powszechnie stosowane, to ich dobór wciąż pozostawia wiele do życzenia. Jak pokazują badania przeprowadzone przez NEUROHM, mimo że znaczna większość ich użytkowniczek deklaruje, iż przy przepisywaniu tabletek antykoncepcyjnych ginekolog powinien wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów, to w głębi duszy nie mają takiego przekonania. Najwyraźniej nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest dobór odpowiedniej tabletki.

więcej