Kalendarium, 16-01-2018

Wiadomości

powrót do listy

Z usług dietetyków najczęściej korzystają młodzi Polacy

Dieta

- Dietetyka

13-11-2017 00:29

Z usług dietetyków najczęściej korzystają ...
Z usług dietetyków najczęściej korzystają młodzi Polacy


Co dziesiąty Polak przyznaje, że w ciągu ostatnich dwóch lat korzystał z usług dietetyka lub
z poradni dietetycznej. Wśród tych osób jest niemal dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn,
a także trzykrotnie więcej ludzi młodych niż tych po 40-tym roku życia. Przy wyborze dietetyka najbardziej pomocne są opinie znajomych. Co trzecia konsultacja dietetyczna odbywa się online – wynika z badania ARC Rynek i Opinia.


Co piąty młody Polak w wieku do 24 lat, przyznaje, że korzysta lub korzystał z indywidualnego, rozpisanego przez dietetyka planu posiłków. Odsetek ten istotnie spada wśród osób powyżej 40-tego roku życia.

Mimo iż w relacji z dietetykiem dominuje kontakt osobisty (59%), to niemal co trzecia konsultacja dietetyczna odbywała się online (29%). Część osób przyznaje, że korzystała zarówno z porad online jak i z kontaktu bezpośredniego.

Wybierając dietetyka, respondenci zdecydowanie najczęściej kierują się opiniami znajomych.

Usługi dietetyków są stosunkowo mało popularne wśród ogółu Polaków. Z naszego badania wyraźnie wynika, że najczęściej z profesjonalnych porad korzystają ludzie z najmłodszej grupy wiekowej. Usługi te są także znacznie bardziej popularne wśród kobiet, niż wśród mężczyzn. Z czego może to wynikać? Obserwując portale społecznościowe wyraźnie widoczny jest, zwłaszcza wśród osób młodych, kult ciała. Wiele osób zajmujących się zawodowo dietetyką promuje swoje usługi i udziela porad właśnie w mediach społecznościowych. Wydaje się też, że usługi dietetyczne stają się coraz bardziej dostępne i przez to są również tańsze. Połączenie tych kilku czynników może powodować, że wśród młodych dorosłych popularność tego typu usług jest największa – komentuje Sonia Łoszewska, badaczka z ARC Rynek i Opinia.

Warto też zwrócić uwagę na to, jak duża w tej kategorii usług jest siła rekomendacji. Dietetycy, którzy chcieliby pozyskać nowych klientów przede wszystkim powinni stawiać na lojalność i zadowolenie tych, którzy już korzystają z ich usług – dodaje Sonia Łoszewska.

Czytaj też:  Diety/Dietetyka - Centra Wiedzy

powrót do listy
Komentarze [0] zobacz wszystkie »
Komentarze do: Z usług dietetyków najczęściej korzystają młodzi Polacy


zobacz także:

Czy wiesz, że picie soku pomarańczowego pomaga zapobiegać wielu chorobom?

03-01-2018 01:27

Zgodnie z rekomendacjami ekspertów, należy spożywać min. 400 g warzyw i owoców dziennie w 5 porcjach. Jedną z nich może stanowić szklanka soku, czyli ok....

więcej

Sztuka jedzenia – jak nie odmawiać sobie smakołyków w Święta?

20-12-2017 02:03

Święta Bożego Narodzenia nieodzownie kojarzą się nam z radością z przebywania z bliskimi, upominkami i cudowną atmosferą. To także magiczny czas, w którym...

więcej

Zasada pięciu minut

11-12-2017 00:35

Pożywienie dostaje się z ust do żołądka w ciągu zaledwie siedmiu sekund. Czas ten jest bardzo krótki i pokazuje, jak szybko nasz brzuch może się napełnić....

więcej