Kalendarium, 22-11-2017

Wiadomości

powrót do listy

Czakry

Medycyna Alternatywna

- Czakry

04-02-2017 13:09

Czakry
Czakry


Każdy człowiek posiada siedem centrów energetycznych zwanych czakrami. Nie znajdują się one bezpośrednio w ciele, lecz stanowią tak zwaną energię zewnętrzną. Osoby, które potrafią widzieć aurę, mogą także dostrzec czakry. Czakry wspomagają nasz organizm, są one połączone z kręgosłupem, rozmieszczone tam w konkretnych odstępach. Każde z tych siedmiu centrów energetycznych pulsuje we frekwencji szczególnego drgania danego koloru i jest połączone z określoną częścią ciała. Czakry spełniają funkcję absorbowania określonych drgań energetycznych z wszechświata w celu utrzymania ciała w równowadze.

Każdy człowiek posiada wymienione poniżej czakry:

Czakra serca – Anahata

 Stabilizuje pracę serca oraz płuc i uśmierza bóle.
 Odpowiada za pracę serca, oskrzeli, stawów, służy łagodzeniu bólu i wprowadza harmonię.
 Odpowiada jej kolor: zielony/różowy.
 Kamień: jadeit.

Czakra czoła – Ajna
 Pobudza przepływ limfy i stabilizuje psychikę.
 Odpowiada za zatoki przynosowe, centralny układ nerwowy, psychikę.

 Odpowiada jej kolor: indygo.
 Kamień: szafir.

Czakra krtani – Vishudha
 Reguluje skurcze mięśni i tkanek.
 Odpowiada za łagodzenie bólu.
 Odpowiada jej kolor: niebieski.
 Kamień: opal.

Czakra pępka – Manipura
 Stabilizuje pracę układu trawiennego, wątroby, pęcherza, nerek.
 Odpowiada za układ nerwowy.
 Odpowiada jej kolor: żółty.
 Kamień: tygrysie oko.

Czakra sakralna – Svadhisthana
 Stabilizuje psychikę, łagodzi psychozy.
 Odpowiada za tętnice, depresje.
 Odpowiada jej kolor: pomarańczowy.
 Kamień: opal ognisty, karneol.

Czakra wierzchołka – Sahasrara, unosząca się
 Stabilizuje krążenie, pobudza pracę różnych gruczołów.
 Odpowiada za duchowość.
 Odpowiadają jej kolory: fioletowy/biały.
 Kamień: kryształ górski, ametyst.

Czakra podstawy – Muladhara
 Łagodzi zaburzenia ukrwienia.
 Odpowiada za zakorzenienie się.
 Odpowiada jej kolor: czerwony.
 Kamień: granat.

Gdy człowiek jest chory, najczęściej związane jest to z faktem, że w jego ciele powstały różne blokady energetyczne. Są one widoczne w czakrach, a osoby widzące aurę wizualnie odbierają te zaburzenia i tym samym znają ich przyczynę. Choroby wskazują nam z reguły, jakie aspekty naszego życia lekceważymy. Przyczyny zachorowań leżą bardzo często w naszym sposobie zachowania. Powód pojawienia się choroby tkwi przeważnie w nas samych, gdyż całe życie połączone jest z naszym umysłem. Dlatego tak ważne jest, aby stale pozostawać w stanie czystego, duchowego samopoczucia. O umysł należy dbać i utrzymywać go w czystości oraz żyć w zgodzie z duchowymi prawami. Tylko wtedy, gdy odkryjemy na tym poziomie nasze słabości, wyrównają się energie w czakrach, a my będziemy potrafili znakomicie widzieć aurę. Gdy jednak nie wsłuchamy się w nasze ciało, czakry zostaną osłabione, co nazywa się także „dziurawą aurą”.
W centrach energetycznych zawartych jest wiele informacji, które są ze sobą powiązane. Wszystko jest wzajemnie połączone – tak jak w pajęczynie – nasza energia, nasz sposób myślenia oraz nasze postępowanie. To, co dziś się nam przytrafia, może mieć swoje skutki jeszcze długo potem. Tak samo dzieje się z czakrami: gdy pojawia się w nich uszkodzenie, energia organizmu nie może przepływać dostatecznie szybko i tym samym powstają blokady energetyczne – korek, przez co także pozostałe centra energii nie mogą poprawnie działać czy też są poddane negatywnemu wpływowi.
Moc, jaką połączonych jest tych siedem czakr, nazywa się z indyjskiego kundalini. Płynie ona w obszarze kręgosłupa i zaopatruje organizm w energię.
Energii czakr nie da się tak po prostu aktywować, aby wyzdrowieć. Mimo to warto spróbować ponownie ją pobudzić i pozwolić jej płynąć, wyrównując pracę czakr. Na pracę czakr mają wpływ różne czynniki, między innymi muzyka, terapia światłem czy też masaże aury. W przypadku medytacji (światłem), przede wszystkim czakry w obszarze głowy oraz te wzdłuż przedniej części ciała stają się aktywne. Duże znaczenie ma także kręgosłup jako przewód energetyczny. W celu uzyskania cieplejszego światła należy lekko przyciemnić pokój i zapalić świecę. Następnie kładziemy różne kamienie przyporządkowane danym czakrom w okręgu z góry na dół, tak że jasne kamienie będą leżały na górze, a ciemne na dole. Przy stopach kładziemy czarny kamień. Potem w celu relaksacji kładziemy się na podłodze, próbujemy poczuć wszystkie czakry i pozwolić, aby przepłynęło przez nie światło.
Oczyszczanie czakr: Oczyszczanie czakr jest tak samo ważne jak zdrowe odżywianie. W tym celu wszystkie miejsca umieszczenia czakr naciera się raz w tygodniu solą. Można także oczyszczać ciało zapaloną świecą – ostrożnie przesuwać nią wzdłuż ciała; zaczynamy od głowy, przesuwając świecę przed sobą w dół do stóp.
Czakry są centrami energetycznymi i może zdarzyć się tak, że jakieś obce energie będą chciały w nie wniknąć. Aby temu zapobiec, powinno się je regularnie oczyszczać. Tym samym straty energii w czakrach zostaną wyrównane. Potrzebne są do tego różne kamienie, najlepiej aby były to kamienie szlachetne.
Kładzie się je bezpośrednio na czakry. Do tego uzdrowiciel dotyka ręką każdego kamienia na danej czakrze. Po upływie około kwadransa zabiera się kamienie i umieszcza je w wodzie.

Źródło: Vadim Tschenze "Rosyjski leksykon zdrowia. Ludowe metody przywracania równowagi duszy i ciała" wyd. Studio Astropsychologii

powrót do listy
Komentarze [0] zobacz wszystkie »
Komentarze do: Czakry


zobacz także:

Oddychanie w jodze

09-11-2017 00:55

Oddychanie jest synonimem życia. Jest tak naturalne i automatyczne, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że oddycha, dopóki nie jest ono zaburzone lub...

więcej

Aronia – same witaminy!

21-10-2017 02:18

Pierwsze doniesienia o leczniczych właściwościach jakie posiada aronia pochodzą z II poł. XX w. z ówczesnego Związku Radzieckiego, jednak to pierwotni mieszkańcy...

więcej

Cytryna jako lek

28-08-2017 20:59

Cytryna ma różnorakie działanie i posiada także moc leczenia. Stosowana wewnętrznie hamuje zapalenia, działa moczopędnie i napotnie oraz wspomaga trawienie....

więcej