Kalendarium, 17-12-2017

Wiadomości

powrót do listy

Magiczny krąg

Eros i Psyche

- Twoje zdrowie w twoich rękach

11-10-2017 09:53

Twoje zdrowie w twoich rękach
Twoje zdrowie w twoich rękach


Bądź czujny w stosunku do swojego otoczenia i powszechnych opinii. Z badań wynika, że pesymizm jest zaraźliwy. Nie zdając sobie z tego sprawy, możesz zostać zarażony negatywnymi i defetystycznymi myślami. Twój własny osąd ustąpi wówczas miejsca cudzemu.


Istnieje przecież coś takiego jak wpływ innych na nasze wnętrze. Unikaj osób smutnych i nie słuchaj Kasandr, które wszystko widzą w czarnych barwach: mógłbyś wówczas stać się odbiornikiem i przekaźnikiem takich ponurych myśli, a potem rozpylać je wokół siebie.
Nieświadomie stałbyś się źródłem złej energii i utraciłbyś siłę.

Optymizm pozwala bez obaw o niepowodzenie wykorzystać całą kreatywność dla jak najlepszych rezultatów. W razie trudności optymiści myślą, że przykre sprawy miną, ponieważ są one zjawiskiem zewnętrznym. Mają zdolność znajdowania nowych wyjść z sytuacji. Wiele osób powołuje się na geny, by twierdzić, że nieważna jest dobra higiena życia, bo i tak wszystko jest „zapisane w górze”. Powtarzam: geny są czynnikiem ryzyka chorób jedynie w 15 procentach.

Źródło: Frederic Saldmann "Twoje zdrowie w twoich rękach" wydawnictwo Muza

powrót do listy
Komentarze [0] zobacz wszystkie »
Komentarze do: Magiczny krąg


zobacz także:

Emocje i apetyt

05-12-2017 00:37

Wielu z nas objada się, gdy czuje zdenerwowanie. Badacze z Wydziału Medycznego Uniwersytetu Calgary postanowili zbadać ten mechanizm.

więcej

Antykoncepcja jest kobietą?

29-10-2017 02:21

30 października obchodzimy Światowy Dzień Kobiecości, zwany czasem Światowym Dniem Spódnicy. W ramach uczczenia tego święta, oprócz założenia...

więcej

Magiczny krąg

11-10-2017 09:53

Bądź czujny w stosunku do swojego otoczenia i powszechnych opinii. Z badań wynika, że pesymizm jest zaraźliwy. Nie zdając sobie z tego sprawy, możesz zostać zarażony...

więcej