Kalendarium, 18-10-2017

Wiadomości

powrót do listy

Magiczny krąg

Eros i Psyche

- Twoje zdrowie w twoich rękach

11-10-2017 09:53

Twoje zdrowie w twoich rękach
Twoje zdrowie w twoich rękach


Bądź czujny w stosunku do swojego otoczenia i powszechnych opinii. Z badań wynika, że pesymizm jest zaraźliwy. Nie zdając sobie z tego sprawy, możesz zostać zarażony negatywnymi i defetystycznymi myślami. Twój własny osąd ustąpi wówczas miejsca cudzemu.


Istnieje przecież coś takiego jak wpływ innych na nasze wnętrze. Unikaj osób smutnych i nie słuchaj Kasandr, które wszystko widzą w czarnych barwach: mógłbyś wówczas stać się odbiornikiem i przekaźnikiem takich ponurych myśli, a potem rozpylać je wokół siebie.
Nieświadomie stałbyś się źródłem złej energii i utraciłbyś siłę.

Optymizm pozwala bez obaw o niepowodzenie wykorzystać całą kreatywność dla jak najlepszych rezultatów. W razie trudności optymiści myślą, że przykre sprawy miną, ponieważ są one zjawiskiem zewnętrznym. Mają zdolność znajdowania nowych wyjść z sytuacji. Wiele osób powołuje się na geny, by twierdzić, że nieważna jest dobra higiena życia, bo i tak wszystko jest „zapisane w górze”. Powtarzam: geny są czynnikiem ryzyka chorób jedynie w 15 procentach.

Źródło: Frederic Saldmann "Twoje zdrowie w twoich rękach" wydawnictwo Muza

powrót do listy
Komentarze [0] zobacz wszystkie »
Komentarze do: Magiczny krąg


zobacz także:

Magiczny krąg

11-10-2017 09:53

Bądź czujny w stosunku do swojego otoczenia i powszechnych opinii. Z badań wynika, że pesymizm jest zaraźliwy. Nie zdając sobie z tego sprawy, możesz zostać zarażony...

więcej

Dobrze dobrana antykoncepcja, czyli jaka?

26-09-2017 00:10

26 września obchodzimy Światowy Dzień Antykoncepcji, którego celem jest kształtowanie świadomości seksualnej, zwłaszcza wśród młodych ludzi oraz...

więcej

Co zrobić, aby wyglądać dziesięć lat młodziej?

21-08-2017 00:01

Co zrobić, aby wyglądać dziesięć lat młodziej? Neuropsycholog z Edynburga radzi, by uprawiać seks trzy razy w tygodniu.

więcej