Kalendarium, 24-11-2017

Wiadomości

powrót do listy

Lekarstwo zwane energią

Medycyna Alternatywna

- Energia

07-08-2017 11:20

Lekarstwo zwane energią
Lekarstwo zwane energią


Jesteśmy świadkami najbardziej radykalnego i zasadniczego przewrotu w zachodnim modelu medycznym... Zmiana naszych przekonań na temat opieki zdrowotnej jest konieczna, byśmy mogli wziąć pod uwagę energię subtelną i medycynę energetyczną. – dr n. med. Judith Orloff Positive energy

Medycyna energetyczna jest najprawdopodobniej najstarszą profesją świata. Znajomość sposobów utrzymania ciała w zdrowiu i witalności pozwoliła naszym przodkom przetrwać. Strategie wyczuwania i regulowania zaburzeń energii poprzez stymulowanie konkretnych „punktów energetycznych” były przekazywane z pokolenia na pokolenie, zarówno w Chinach, jak i w innych częściach świata, przez co najmniej 5000 lat. Zmumifikowane około 3000 lat p.n.e. w zaśnieżonym rejonie górskim ciało, znalezione na granicy austriacko-włoskiej, posiadało tatuaże dokładnie w tych samych punktach, które tradycyjna akupunktura wykorzystuje do leczenia pewnego rodzaju zwyrodnienia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Zwyrodnienie zostało potwierdzone przez analizę rentgenowską. Dziewięć spośród piętnastu oznaczeń znajdowało się na meridianie, który odpowiada za leczenie bólu pleców, łącznie z „punktem mistrzowskim” na bóle pleców.

Analiza lekarska ujawniła również, że jelita były pełne jajeczek nicienia, a niektóre z pozostałych oznaczeń na ciele wskazywały na punkty tradycyjnie wykorzystywane do leczenia chorób żołądka. Podobne tatuaże miały zmumifikowane ciała z innych rejonów świata, od Ameryki południowej po Syberię.
Akupunktura oraz inne metody tradycyjnej medycyny chińskiej służą utrzymaniu zdrowia ciała poprzez zachowanie zdrowego pola energetycznego, wspierającego ciało. W niektórych prowincjach starożytnych Chin lekarz pobierał ustaloną opłatę, gdy pacjent był zdrowy. Jeśli pacjent zachorował, lekarz ciężko pracował nad wyleczeniem go, ale chory nie musiał płacić za jego usługi, ponieważ lekarzowi nie udało się zapobiec chorobie poprzez utrzymanie pola enegetycznego w należytym zdrowiu. Zaproponowanie takiej umowy lokalnemu szpitalowi nie wchodzi w ogóle w grę!
Zaburzenia równowagi energetycznej poprzedzają chorobę w ciele fizycznym i można je usunąć, zanim przejawią się w formie choroby. Medycyna energetyczna może leczyć chorobę, ale może również zapobiegać jej wystąpieniu. Traktuj pole energetyczne jako kopię ciała fizycznego. Zdrowe pole to zdrowe ciało. Jeśli zostanie uszkodzone, odbije się to na ciele fizycznym. Zachowanie zdrowego pola energetycznego jest skuteczną strategią zachowania zdrowia i zapobiegania chorobom. Poprzez prawidłowe zarządzanie energetyką ciała możesz ulepszyć swoje zdrowie, powstrzymać chorobę oraz żyć pełnią sił witalnych.
 
Dwa proste eksperymenty
Metody medycyny energetycznej mogą być zarówno niezwykle proste, jak i bardzo skomplikowane. Niektóre z nich wiążą się z dotykaniem ciała, inne natomiast w ogóle nie korzystają z dotyku. Spróbuj wykonać eksperyment.
Zbliżaj dłonie do siebie na odległość około 7 centymetrów. Następnie ułóż ręce w literę X, tak by na środku znajdowały się nadgarstki oddalone od siebie o 7 centymetrów. Zwróć uwagę na przestrzeń pomiędzy nadgarstkami. Znajduje się na nich kilka centrów energetycznych, więc energie połączą się, co większość ludzi odczuwa właśnie pomiędzy nadgarstkami. Zbliż nadgarstki do siebie o mniej więcej 2 centymetry, a następnie zbliżaj je i oddalaj od siebie o kilka centymetrów. Jak zmienia się twoje odczucie przestrzeni pomiędzy nadgarstkami, w miarę jak zmieniasz odległość między nimi? Nie martw się, jeśli nie odczuwasz energii, ale wiedz, że ona istnieje. Dłonie również emitują znaczną ilość subtelnej energii. Przekonaj się, czy jesteś w stanie poczuć energię w przestrzeni pomiędzy dłońmi – złącz je, a następnie na przemian zbliżaj i oddalaj od siebie.
A teraz proponuję kolejny eksperyment. U większości ludzi w ramionach gromadzi się napięcie. Dotknij prawą dłonią swego lewego ramienia i naciśnij w którymkolwiek miejscu swoim środkowym palcem. Poszukaj punktu, który jest najbardziej wrażliwy (możesz skupić się na innym obszarze ciała, jeśli chcesz). Oceń bolesność tego punktu na skali od 0 do 10, gdzie 0 oznacza brak napięcia czy wrażliwości, a 10 bardzo silne napięcie i wrażliwość. Następnie energicznie potrzyj dłonie o siebie i strzepnij z nich energię. Dłonie mają wyczuwalne pole energetyczne. Ustaw dłoń około 5 centymetrów nad obszarem, w którym wyczułaś napięcie i przesuwaj ją ruchem okrężnym w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, wykonując około 12 obrotów. Zwróć uwagę na to, czy odczuwasz wymianę energii pomiędzy dłonią a ramieniem. Przytrzymaj dłoń nad obszarem przez kilka sekund, a następnie odpręż się.
Jakie masz teraz odczucia? Raz jeszcze przyciśnij ten sam punkt środkowym palcem i oceń wrażenia na skali od 0 do 10. Większość ludzi zauważa zmniejszenie napięcia.
Jest to niezwykle prosta technika, a eksperyment pokazuje, że z łatwością możesz poruszać swoją energią. Medycyna energetyczna zaczyna od prostych metod zmniejszania napięcia i uzdrawiania, przechodząc do bardziej złożonych procedur, służących osiąganiu zamierzonych korzyści oraz leczeniu poważnych problemów zdrowotnych.
 
Uzdrawianie jest w twoich rękach
Medycyna energetyczna jest jedną z pięciu dziedzin „medycyny alternatywnej i komplementarnej” według National Institutes of Health (NIH).
Metody stosowane w ramach medycyny energetycznej wykorzystują takie pomoce, jak: urządzenia elektryczne, magnesy, kryształy, igły, zapachy oraz zioła i inne substancje spożywcze. Dłoń jest jednak podstawowym narzędziem większości praktykujących, służącym poruszaniu i harmonizowaniu energii oraz pola energetycznego ciała. Terapeuci medycyny energetycznej i czytelniczki tej książki mogą użyć swoich dłoni do zrównoważenia i zharmonizowania pola energetycznego. Możesz ostukiwać, masować, szczypać, uciskać lub łączyć określone punkty na skórze. Dłonie każdego człowieka posiadają pewien mierzalny ładunek elektromagnetyczny, dlatego też można otoczyć nimi określone obszary ciała, aby wytworzyć efekt pola lub użyć ich do poruszania i wyrównania energii poprzez przeprowadzanie ich wzdłuż ścieżek energetycznych.
Zastosowanie konkretnych pozycji i ruchów jest kolejnym nieinwazyjnym sposobem na uzdrawianie systemu energetycznego ciała.
Jednym z najbardziej podstawowych założeń medycyny konwencjonalnej jest to, że na początku należy zastosować jak najmniej inwazyjną dawkę, jaka może zatrzymać chorobę.  Na  szczęście niezaawansowane technologicznie metody medycyny energetycznej są nie tylko łatwo dostępne, ale również nieinwazyjne, zapobiegawcze i uderzająco opłacalne w przeciwieństwie do niewyobrażalnych kosztów medycyny konwencjonalnej i jej katastrofalnego wpływu na ekonomię.
Przewaga medycyny energetycznej nad konwencjonalnym podejściem „wyleczyć lub wyciąć” przejawia się również poprzez to, w jaki sposób jej metody wpływają szybko na całe ciało fizyczne i energetyczne, zamiast koncentrować się jedynie na poszczególnych jego częściach. Jak to się dzieje, że zabiegi energetyczne mają na nas taki holistyczny wpływ?
Chociaż nie traktujemy tkanki łącznej ciała jako narządu, w rzeczywistości jest ona niezwykle ważnym narządem, który szybko przewodzi impulsy energetyczne do każdej części ciała. Każdy narząd ciała, według Dawsona Churcha: jest otoczony największym organem, funkcjonującym jako ciekły, krystaliczny półprzewodnik, który przewodzi informacje oraz sygnały elektryczne, dzięki temu, że jest w stanie: przechowywać energię, wzmacniać sygnały, filtrować i przenosić informacje do każdej komórki ciała. Dzięki tkance łącznej, służącej jako wielki półprzewodnik elektryczny, zabiegi energetyczne wpływają jednocześnie na wszystkie komórki ciała.
Najważniejsze zalety medycyny energetycznej zawierają się w sześciu podstawowych zasadach, które nie dotyczą konwencjonalnych modeli opieki zdrowotnej. Zostały one rozwinięte w formie artykułu, który możesz pobrać bezpłatnie ze strony www.EnergyMedicinePrinciples.com. 

Poniżej  prezentuję w skrócie te zasady:

1. Zasięg: Medycyna energetyczna zajmuje się procesami biologicznymi u ich podstaw energetycznych, dlatego też jest w stanie wpłynąć na całe spektrum problemów zdrowotnych.
 
2. Skuteczność: Medycyna  energetyczna  reguluje  procesy  biologiczne w sposób szybki, precyzyjny i elastyczny.

3. Praktyczność: Medycyna energetyczna pielęgnuje zdrowie dzięki nieinwazyjnym i ekonomicznych zabiegom, które można z łatwością wykonać.

4. Samodzielność i poczucie własnej mocy pacjenta:
Medycyna energetyczna proponuje metody, które można stosować w domu, dzięki czemu pozwala na bardziej efektywne, samodzielne działanie. Sprzyja również bardziej kreatywnej relacji między pacjentem a terapeutą w procesie uzdrawiania.

5. Spójność z fizyką kwantową: Medycyna energetyczna przyjmuje koncepcje nieliniowe, spójne z uzdrawianiem na odległość, uzdrawiającym wpływem modlitwy oraz rolą intencji w uzdrawianiu.
 
6. Orientacja holistyczna: Medycyna energetyczna wzmacnia integralność ciała, umysłu i ducha, skupiając się nie tylko na uzdrawianiu, ale także na osiągnięciu większego spokoju, woli życia oraz dobrego samopoczucia.

Rozciąganie skóry głowy(czas – około 30 sekund)
Mózg przetwarza ogromną ilość energii, a zablokowanie energii na czubku głowy (zwanym w tradycji jogi czakrą korony) utrudnia mu to zadanie. Rozciąganie skóry głowy fizycznie otwiera tę czakrę, umożliwiając przepływ przez nią energii. Ćwiczenie to oczyszcza umysł i uspokaja układ nerwowy, zmniejszając napięcie umysłowe, odświeżając myślenie i otwierając na inspiracje „z góry”.
Ludzie pragną teraz doświadczać wyższych form inspiracji i przewodnictwa oraz odczuwać silniejszą więź z naturą lub Bogiem (w zależności od ich systemu wierzeń), a czakra korony otwiera ich właśnie na te doświadczenia. Rozciąganie skóry głowy jest skutecznym sposobem na otwarcie czakry korony, przynoszącym również bardziej „przyziemne” korzyści, takie jak oczyszczenie zablokowanej energii. Wykonując to ćwiczenie, oddychaj głęboko, wdychając powietrze przez nos i wydychając ustami.
 
1. Dotknij kciukami skroni. Zegnij palce i oprzyj koniuszki palców na środku czoła.

2. Powoli, z pewnym naciskiem, rozciągaj palcami skórę czoła, tuż powyżej brwi.

3. Dotknij koniuszkami palców linii włosów i powtórz rozciąganie.

4. Kontynuuj rozciąganie z zagiętymi palcami w następujący sposób:

a) Dotknij palcami czubka głowy, ale małe palce oprzyj na linii włosów.
Uciskaj, lekko rozciągając ręce od siebie, jakbyś próbowała rozdzielić
nimi skórę głowy.

b) Oprzyj palce na tylnej części głowy i ponownie wykonaj rozciąganie.

c) Wykonaj to samo na szyi w trzech turach – na górnej, środkowej i dolnej części szyi. Na koniec oprzyj palce na ramionach.
 
d) Po wykonaniu głębokiego oddechu przeciągnij palcami po ramionach w kierunku przedniej strony ciała i opuść ręce.

Masaż limfatyczny (czas – co najmniej minuta)
Spróbuj masować dwa lub trzy bolesne punkty każdego dnia – masz wiele punktów do wyboru, przez mniej więcej 10 do 20 sekund każdy. Może okazać się, że punkty, które zwykle były bolesne, stały się mniej wrażliwe (czasem nawet od razu). Oznacza to, że zostały oczyszczone z toksyn. Alternatywą automasażu jest wykonanie masażu limfatycznego kręgosłupa z partnerem. Wiele refleksowych punktów neurolimfatycznych wpływa na wszystkie meridiany, które przebiegają wzdłuż kręgosłupa, dlatego też na nich należy się skupić najbardziej podczas wspólnej sesji masażu.
 
Oto instrukcja masażu limfatycznego kręgosłupa:

1. Połóż się na brzuchu lub stań zwrócona twarzą do ściany, oddalona od niej o krok. Oprzyj się o ścianę rękami, pomoże ci to zachować równowagę, gdy partner będzie naciskał na twoje plecy.

2. Partner  masuje  (kciukami  lub palcami  środkowymi)  punkty  po obu stronach kręgosłupa, stosując przy tym nacisk ciała (aby ucisk był silniejszy).  Zaczyna  od  końca  szyi i masuje wzdłuż kręgosłupa aż do kości krzyżowej.

3. Głęboko i z silnym naciskiem partner masuje zagłębienia pomiędzy kręgami (kierując się od górnej do dolnej części ciała). Masaż wykonuje ruchem okrężnym, zatrzymując się przy każdym punkcie co najmniej na 3 sekundy i upewniając się, że nacisk nie jest dla ciebie nieprzyjemny.
 
4. Partner kończy masaż na kości krzyżowej. Może go teraz powtórzyć lub uzupełnić „zamiataniem” energii w dół ciała („zamiata” otwartą dłonią, dwa lub trzy razy, od ramion w kierunku stóp i ze stóp na ziemię).
 
Nie martwcie się, że pominiecie jakiś punkt. Żaden z meridianów nie zostanie pominięty dzięki masażowi obszarów pomiędzy kręgami. Nie musisz wiedzieć, z którymi punktami związane są poszczególne meridiany, po prostu poproś o poświęcenie szczególnej uwagi bolesnym punktom.
Jeśli odczuwasz intensywne napięcie emocjonalne lub fizyczne albo przebywałaś w zanieczyszczonym środowisku, wykonanie ogólnego masażu limfatycznego lub masażu kręgosłupa  pomoże  szybko  oczyścić  układ  limfatyczny.  Masaż  kręgosłupa nie tylko oczyszcza układ limfatyczny, lecz stymuluje także płyn rdzeniowo-mózgowy, oczyszczając umysł. To szybki sposób na przywrócenie równowagi; ze wszystkich technik energetycznych, jakie poznałam, ćwiczenie to wydaje się dostarczać najwięcej korzyści przy stosunkowo niewielkim wysiłku. Jeśli czujesz zbliżające się przeziębienie, masaż kręgosłupa może zapobiec jego wystąpieniu. Często polecam to ćwiczenie parom, gdyż stanowi ono okazję do okazania czułej troski sobie nawzajem oraz sposób zapobiegania problemom.
Jeśli czujesz, że wymiana zdań zwiastuje kłótnię, poproś partnera, tak czule jak tylko potrafisz, by stanął przy ścianie i mocno masuj jego refleksowe punkty neurolimfatyczne.
Ta prosta technika od razu zmniejsza nagromadzony stres i uspokaja emocje.
 
Zapinanie merdianu (około 20 sekund)
Meridian centralny (jedna z dwóch ścieżek energetycznych zawiadujących ośrodkowym układem nerwowym) jest niczym odbiornik radiowy przechwytujący negatywne myśli i energie innych ludzi. Wrażliwość na negatywne energie zwiększa się, gdy jesteś szczególnie osłabiona lub przygnębiona – twoje pole energetyczne jest wtedy bardziej podatne na wpływy zewnętrzne. Wyobraź sobie, że meridian centralny jest twoim zamkiem, przebiegającym od kości łonowej w górę, do dolnej wargi. Możesz użyć energii swoich dłoni do zapięcia go. Zapinanie pomoże ci poczuć się pewniej i pozytywnie nastawić się wobec siebie, sprawniej myśleć i chronić się przed negatywnymi energiami otoczenia. Przeprowadzając dłonie w górę meridanu centralnego, przeciągasz wzdłuż niego energię. Zanim wykonasz zapinanie, ostukaj energicznie punkty, aby upewnić się, że energia w meridianach przepływa w odpowiednim kierunku.
 
Następnie:

1. Dotknij dłonią (lub dłońmi) kości łonowej, która stanowi dolny koniec meridianu centralnego.
 
2. Weź głęboki wdech, przesuwając jednocześnie dłoń (dłonie) powoli ku górze, przez środek ciała, do dolnej wargi, gdzie kończy się meridian.
 
3. Gdy przesuwasz dłonie ku górze nad ustami i energicznie wznosisz je ku niebu, łączysz energię meridianu centralnego ze swoją aurą oraz z siłami znajdującymi się poza tobą.
 
4. Odwróć dłonie wewnętrzną stroną na zewnątrz i powoli wydychaj powietrze. Rozciągaj ręce na boki, jak możesz najdalej, a następnie zbliż je ponownie do kości łonowej.
 
5. Wykonaj trzy powtórzenia

Łączenie meridianów (czas – 15 do 20 sekund)
Zapinanie wzmacnia meridian centralny, który transportuje  energię  wzdłuż  przedniej  części  ciała,  współpracując z meridianem zarządzającym, który przenosi energię wzdłuż kręgosłupa. Meridiany te spotykają się w tylnej części gardła. Ćwiczenie łączy je ze sobą, stwarzając pomost dla energii przedniej i tylnej części ciała, a także głowy i tułowia. Usprawnia również koordynację ruchową i stabilizuje wszystkie systemy energetyczne, łącznie z aurą, która cię otacza. Jest to jedna z najskuteczniejszych znanych mi technik na szybkie odzyskanie równowagi wewnętrznej. Przynosi natychmiastowe korzyści neurologiczne. Pamiętaj o wdychaniu powietrza przez nos i wydychaniu ustami.

1. Dotknij trzeciego oka (pomiędzy brwiami, powyżej grzbietu nosa) środkowym palcem jednej dłoni.
 
2. Dotknij pępka środkowym palcem drugiej dłoni.
 
3. Delikatnie naciskaj skórę pod palcami ku górze, przytrzymując punkty przez 15 do 20 sekund.

Badanie energi ciała
Niektóre techniki medycyny energetycznej, takie jak ćwiczenia z CZĆ, mogą przynieść korzyści praktycznie wszystkim ludziom. Pozostałe metody dostosowane są do specyficznych wzorców energetycznych danego człowieka. Wskazówek na temat potrzeb energetycznych ciała udzielają ci własne odczucia gdy dostrajasz się do wewnętrznych wrażeń, odnajdujesz źródło dyskomfortu, obserwujesz zmiany emocjonalne i symptomy fizyczne. Symptomy te są przejawami wewnętrznych zaburzeń energetycznych. Dokonując wyborów służących twemu zdrowiu, możesz obserwować reakcje ciała oraz posłużyć się konkretną techniką badania energii.
Testowanie energii służy ocenie stanu energii ciała oraz wykryciu obszarów, w których przepływ energii jest zaburzony. Może ono dostarczać niezwykle szczegółowych informacji na przykład na temat wyczerpanej energii wątroby, przeładowania meridianu nerek lub zablokowanej czakry trzeciego oka. Metodę tę możesz stosować również do sprawdzenia, czy dany preparat (konwencjonalny lub niekonwencjonalny) będzie dla ciebie skuteczny lub w jaki sposób wpłynie na energię twego ciała. Metoda została zaczerpnięta z kinezjologii stosowanej, w której używa się nazwy „testowanie mięśni”. Kinezjologia stosowana została rozwinięta w latach sześćdziesiątych przez kręgarza George’a Goodhearta. Odkrył on związek pomiędzy mięśniami, narządami i meridianami ciała (zwanymi „ścieżkami energii subtelnych”). Na 14 meridianach znajduje się co najmniej 670 punktów akupresurowych. Nakłuwanie punktu akupunkturowego (lub masowanie punktu akupresurowego) wpływa na przepływ energii w meridianie, na którym dany punkt się znajduje. Goodheart przebadał i zweryfikował te zależności w ramach kinezjologii (nauki o mięśniach oraz koordynowania ruchów ciała przez mięśnie). Kinezjolodzy stworzyli techniki testowania mięśni do oceny siły i zakresu ruchów poszczególnych mięśni.
Ponieważ wszystkie główne mięśnie związane są z meridianami, Goodheart doszedł do wniosku, że osłabienie mięśnia lub ograniczenie zakresu jego ruchów świadczy o zaburzeniu meridianu lub przepływu energii przez mięsień. W konsekwencji może to wpłynąć również na narządy czerpiące energię z danego meridianu. Kinezjologia stosowana to pomost pomiędzy tradycyjną medycyną chińską a kulturą Zachodu. Wywarła ona silny wpływ na wiele współczesnych poglądów medycyny energetycznej, łącznie z moim podejściem. Kinezjologia wykorzystuje różnorodne metody – dotykanie, masowanie i ostukiwanie określonych punktów akupunkturowych – do skorygowania nieprawidłowości w przepływie energii przez meridiany, odkrytych za pomocą testowania mięśni.
Chociaż wiarygodność testowania energii jest coraz częściej potwierdzana naukowo, technika ta jest zarówno nauką, jak i sztuką. Różni terapeuci wykonują testowanie energii na wiele różnych sposobów. Istnieje tyle wariantów i niuansów związanych z testowaniem energii, że nauczenie ludzi tej procedury oraz przeprowadzanie badań na ten temat jest bardzo trudne.
Procedurę testowania energii opisałam szczegółowo w swojej poprzedniej książce. Przedstawiłam ją również dziesiątkom tysięcy uczestników moich zajęć. Chociaż badania naukowe wykazały silną korelację pomiędzy wynikami testowania energii uzyskanymi przez nowicjuszy a wynikami doświadczonych terapeutów, zawsze podkreślam, że biegłość w testowaniu, umiejętność kontrolowania różnych zmiennych oraz pewność co do wyników przychodzi dopiero wraz z praktyką. Umysł jest czynnikiem, który może zaburzyć trafność testu. Myśli zmieniają energię. Jeśli zbadasz przepływ energii w meridianie, myśląc o tym, jak wielką masz ochotę na coś słodkiego, możesz zbadać wpływ swojego pragnienia zamiast wpływu cukru na twoje pole energetyczne. Jeśli nie potrafisz kontrolować swoich myśli, wynik testu wykaże twoje pragnienia lub oczekiwania zamiast rzeczywistego wpływu danej substancji na ciało.
Zaadoptowałam instrukcje dotyczące testowania energii z Energy Medicine i zamieściłam je w aneksie. Nie chcę, aby ta książka opierała się zbyt mocno na testowaniu energii. Jest to bezcenna umiejętność, która przydaje się przez całe życie, ale zanim zaczniesz ją stosować, zalecam, byś skorzystała z treningu lub skonsultowała się z profesjonalistą. Istnieje wiele absurdalnych i błędnych zastosowań tej metody, którą czasami przedstawia się jako swego rodzaju sztuczkę. Metoda ta ma jednak niesamowity potencjał. Wielu lekarzy prosiło mnie o pomoc w ustaleniu odpowiedniego rodzaju lub dawki lekarstwa w przypadku ciężkiej choroby, kilka razy zapraszano mnie również do sali operacyjnej, aby zasięgnąć mojej rady odnośnie znieczulenia.
Książka ta została napisana w taki sposób, by można było korzystać z niej bez testowania energii, ale w pewnych miejscach zaznaczyłam, że możesz skorzystać z tej metody, ucząc się jej samodzielnie lub z pomocą wykwalifikowanego profesjonalisty. Testowanie energii jest najbardziej efektywną metodą badania energii ciała dla osób, które jej nie „widzą”. Jest nieoceniona w ustaleniu sposobu stosowania technik medycyny energetycznej oraz badania ich efektów.
Zachęcam zatem do korzystania z instrukcji zamieszczonych w aneksie w formie poradnika, służącego rozwinięciu tej umiejętności.
Zanim zdobędziesz biegłość w testowaniu energii, samo uczenie się tej metody przyniesie ci ogromną korzyść – dostrojenie do świata energii, w którym żyjemy. Pozostawanie w harmonii z tymi energiami umożliwia uzyskanie większej łączności z siłą życiową, a testowanie energii sprzyja doświadczaniu energii ciała i otoczenia. Otwiera cię ono również na wyższe wymiary. Dostrajając się do świata energii, zaczynasz wyczuwać wyższe cele istnienia. Testowanie energii jest wspaniałym narzędziem, które możesz wykorzystywać przez całe życie.

Źródło: Donna Eden, dr David Feinstein "Medycyna energetyczna dla kobiet. Techniki przywracania harmonii w meridianach" wyd.Studio Astropsychologii


powrót do listy
Komentarze [0] zobacz wszystkie »
Komentarze do: Lekarstwo zwane energią


zobacz także:

Oddychanie w jodze

09-11-2017 00:55

Oddychanie jest synonimem życia. Jest tak naturalne i automatyczne, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że oddycha, dopóki nie jest ono zaburzone lub...

więcej

Aronia – same witaminy!

21-10-2017 02:18

Pierwsze doniesienia o leczniczych właściwościach jakie posiada aronia pochodzą z II poł. XX w. z ówczesnego Związku Radzieckiego, jednak to pierwotni mieszkańcy...

więcej

Cytryna jako lek

28-08-2017 20:59

Cytryna ma różnorakie działanie i posiada także moc leczenia. Stosowana wewnętrznie hamuje zapalenia, działa moczopędnie i napotnie oraz wspomaga trawienie....

więcej