Kalendarium, 18-10-2017

Wiadomości

powrót do listy

Philips Lumify – kompletne USG w smartfonie!

Aktualności

- USG w smartfonie

09-08-2017 11:08

Philips Lumify – kompletne USG w smartfonie!
Philips Lumify – kompletne USG w smartfonie!


Ofiara wypadku drogowego czeka na pomoc. Chore na grypę dziecko leży w łóżku w pokoju z bólem brzucha. Piłkarz doznaje fatalnej kontuzji w trakcie meczu. Wszystkie te sytuacje łączy jedno – potrzeba szybkiej diagnozy by móc niezwłocznie rozpocząć właściwe leczenie. Do tej pory wiązało się to z koniecznością transportu do szpitala. Teraz, dzięki ultramobilnemu Philips Lumify, to USG jest tam gdzie pacjent. Badanie można wykonać „od ręki” na miejscu. Dzięki szybkiej diagnozie, możliwa jest natychmiastowa reakcja!

USG to jedno z najbardziej efektywnych i powszechnie stosowanych badań. Pozwala lekarzowi bezinwazyjnie zajrzeć w głąb ciała pacjenta. Do tej pory, USG wykonywano głównie w szpitalnej pracowni za pomocą dużego, stacjonarnego urządzenia. Od czerwca to już przeszłość. Na polskim rynku, pojawiło się urządzenie Philips Lumify – mała, mobilna głowica do USG, którą wystarczy podłączyć do smartphone’a aby móc przystąpić do badania!

Ten niezwykle prosty w obsłudze sprzęt ma szansę zrewolucjonizować codzienną pracę lekarzy. Obecnie najczęściej wykonują oni podstawowe badanie stetoskopem. Dzięki możliwości sięgnięcia po ultramobilne USG, będą mogli wesprzeć swoją diagnozę na wynikach dokładnego badania obrazowego. Philips Lumify ma powszechne zastosowanie. Można nim zbadać wiele narządów i tkanek ludzkich.

Niewielkie rozmiary to nie jedyna zaleta urządzenia. Philips Lumify jest też bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Wystarczy pobrać darmową, dedykowaną aplikację. Następnie należy podłączyć głowicę do smartphone’a czy tableta z systemem Android. W tym momencie można już rozpocząć pracę! Dodatkowo, niezwykle ważną funkcją urządzenia jest system archiwizacji obrazów. Pozwala on na przesyłanie obrazów w dowolnej chwili i miejscu. Lumify przeszedł też rygorystyczne testy środowiskowe i wytrzymałościowe – również testy wstrząsowe, upadkowe, temperaturowe czy na działanie wody. Można na nim polegać w każdym, nawet najmniej sprzyjającym otoczeniu – nawet w lotniczych środkach transportu ratowniczego.

Philips Lumify to niewielkie, mobilne USG, które jest tam, gdzie lekarz i jego pacjent, zarówno w murach placówki medycznej, jak i poza nimi.
Lumify łączy kompaktowy rozmiar – mieści się w kieszeni i ultramobilność z wysoką jakością  uzyskanego obrazu, która jest porównywalna z jakością tradycyjnych stacjonarnych USG stosowanych w pracowniach USG.

powrót do listy
Komentarze [0] zobacz wszystkie »
Komentarze do: Philips Lumify – kompletne USG w smartfonie!


zobacz także:

Tydzień Świadomości Dawstwa Szpiku – Fundacja DKMS rusza z projektem edukacyjnym „Naszpikuj się wiedzą”

12-10-2017 09:21

Dziewięciu na dziesięciu Polaków (89%) słyszało o dawstwie szpiku i komórek macierzystych. Choć większości społeczeństwa ten termin nie jest obcy, to...

więcej

Spacer najlepszym lekiem człowieka

05-10-2017 10:10

30 września w 6. Miastach Polski odbył się „Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza!”. To pierwsze takie wydarzenie w Polsce, gdzie mieszkańcy...

więcej

20 lat od badań pilotażowych do badań powszechnych we wczesnym wykrywaniu zaburzeń słuchu

29-09-2017 01:08

Od końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku zespół Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu zorganizował i przeprowadził szereg programów wczesnego...

więcej