Kalendarium, 24-11-2017

Blogi

Nie lubię premiera

Variete

- Z GŁOWĄ W BAGAŻNIKU

19-10-2010 11:47

Ktoś zwariował? Coś złego dzieje się z dopuszczonymi do władzy? Jeśli w szaleństwo idzie opozycja   - to jej dobre prawo (no może nie w tym wymiarze jak u nas?!). Jeśli jednak oznaki szaleństwa udzielają się legalnym władzom- w tym także ustawodowaczym – to zapala się czerwone światło.

więcej

Dr Google przyjmuje 24/7

Variete

- Z GŁOWĄ W BAGAŻNIKU

08-10-2010 11:24

Co pewien czas mamy szanse upewniać się, że to co dane nam było doświadczyć przez niefachowość, bezmyślność czy złą wolę – gdzieś tam w jakiejś placówce służby zdrowia, to nie osobiste odczucia chorych,czy może zmęczonych osobników. Oto opublikowano ostatnio kolejne,naukowe -  a więc z ramami bezstronności-badania Health Barometr.

więcej

Przyzwoici nie pozwalają!

Variete

- Z GŁOWĄ W BAGAŻNIKU

11-09-2009 11:58

Nie ma większej głupoty jak eskalacja pomysłów posłów z PiS .
Dobrym  prawem  opozycji  niech pozostanie  podważanie wszystkiego  co rządzący postanowią, inicjowanie posunięć ustawodawczych przekraczających wszelkie - w kategoriach zasad logiki czy zwyklej przyzwoitości -  zasady. Jeśli jednak nowe prawo ma łamać  podstawowe zasady praw -  to już przesada !

więcej

Religia Barbi

Variete

- Z głową w bagażniku

19-02-2009 06:33

Pewnie zawsze świat miał ideały kobiecego  piękna, a  nagłaśniały je media. A gdy mediów nie było (drukowanych czy internetowych opiniotworczych mediów) zajmowali się tym malujący,  dworscy wielcy - w śród nich Rubens. Kto dziś nie podziwia kształtów jego kobiet....

więcej

Nekrologi nie są rozwiązaniem

Variete

- Z głową w bagażniku

11-02-2009 07:18

„Człowiekowi wydaje się, że jest gigantem, a tymczasem jest gówniarzem „ - to zdanie Marka Hłaski doskonale definiuje nasze, jakże trudne czasy. Globalny kryzys, to raczej globalny upadek mechanizmów i autorytetów świata finansów. Ci, którzy rządzili światem, dziś uciekają w samobójstwa...

więcej

Życie z pilotem

Variete

- Z głową w bagażniku

09-02-2009 07:50

Kto dziś papięta czasy gdy telewizja publiczna w najlepszym reklamowym czasie (19,20- przed Dziennikiem TV) zamieszczala dobranocki. 10 minut, które miało wystarczyć dla wygaszenia emocji dziecka... Jak oni to robili?

więcej

No-Ana

Variete

- Z głową w bagażniku

27-01-2009 08:59

Są granice tolenrancji. Nie ma zgody na akceptacje dla publikowania „naukowych" czy  popularnych metod popełniania samobójstwa, tak zresztą jak nie ma zgody na publikowanie metod produkcji czy użyania narkotykow,  czy choćby promocji alkoholizowania się. Dla tego wszystkiego nie - bo taka „zabawa" może zabijać... 

więcej

Afrodyzjak na nudę

Variete

- Z głową w bagażniku

26-01-2009 09:00

Świat jest tak skonstruowany, że człowiek musi znać lakarstwo na każde objawy. Także na brak objawów. Jeśli lekarz go nie przepisuje,  to zły to lekarz. Sięga się wtedy po "medycynę ludową", rady bliższych lub dalszych znajomych, daje wiarę spamowym ofertom napływającym masowo przez internet.

więcej

Wstydzę się kawałka

Variete

- Z głową w bagażniku

19-01-2009 15:17

30 lat to wiek dojrzały dla człowieka, czas wystarczający na sprawdzenie większości tez, nawet hipotez naukowych, napewno wystarczający dla rozwiązań implementowanych w praktyce.  Poprzez 30 ostatnich lat dzięki in vitro urodziło się 3 miliony dzieci. W 3 milionach rodzin odnotowano szcęśliwe narodziny wlasnego dziecka poczętego z miłości, nieważne, że w probówce, poza ludzkim organizmem.

więcej

Modna dziura w mózgu

Variete

- Z głową w bagażniku

15-01-2009 09:17

Są rzeczy, które wybaczyć trudno. Każdemu. Wczoraj podwioziłem znajomą, a ostatnio podwiezienie o kilka ulic to spędzenie razem 50-60 minut, bo trudno - to co dzieje się na ulicach miasta nazwać ruchem. Przesuwaliśmy się metr po metrze, rozmowa była wartka, znajoma sięgnęła po papierosa, ja nie zaprotestowałem.

więcej