Kalendarium, 24-11-2017

Blogi

Rutyna, a zdrowie psychiczne człowieka

Moje zdrowie

- Z pamietnika młodej mamy

10-12-2008 11:57

Dzieci kochają rutynę, wtedy to czują się bezpieczne. Pozwala ona im zrozumieć otaczający je świat. Natomiast rodzicie (a przynajmniej my) niekoniecznie cieszymy się przewidywalnością kolejnych dni. Każdy dzień do siebie bliźniaczo podobny. Jak go sobie urozmaicić i umilić?

więcej

Czego ryczy, czyli moje dzidzi płacze (vol 1)

Moje zdrowie

- Z pamietnika młodej mamy

01-11-2008 19:02

Płacz dziecka to jego jedyny sposób komunikacji ze światem. Tak, tak. Wiemy, wiemy. Od zawsze wzbudzał w dorosłych o litość, i na pewno zniecierpliwienie. Niektóre modele dzieci są łatwe w obsłudze od samego początku – tak było z moim. Płacze = głodna, śpiąca, spragniona, zsikana, ewentualnie kolki lub zęby (niepotrzebne skreślić).

więcej

Dziecięca skłonność do uzależnień

Moje zdrowie

- Z pamiętnika młodej mamy

14-10-2008 20:18

Smoczki, miśki, butelki, pierś, ulubione kocyki, bajki. Nawyki. Rutyna i przewidywalność zachowań. Rodzice. Dzieci są wręcz mistrzami uzależnień.

więcej

Misiek za burtą

Moje zdrowie

- Z pamiętnika młodej mamy

08-10-2008 07:50

Ostatnio wszystkiego mam w nadmiarze, z wyjątkiem czasu. Karola się znowu pochorowała i nagle lekarz staje się naszym częstym gościem. Ciągle coś wypada, coś się dzieje, ktoś przychodzi, idę gdzieś ja i czas na pisanie topi się jak lód.

więcej

Kazimierz Dolny - weekendowo

Moje zdrowie

- Z pamiętnika młodej mamy

01-10-2008 08:13

Weekend był piękny. W sobotę zebraliśmy się wszyscy skoro świt i pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego. Jest to niewątpliwie urodziwe miasto i bezsprzecznie ma w sobie to „coś”. Piękna architektura, ogromna ilość galerii, targ staroci, zabytki – jest co robić. Dodatkowo tamtejsza atmosfera pozytywnie nastraja i uspokaja.

więcej

O byciu zdrowym inaczej i o zdrobnieniach

Moje zdrowie

- Z pamietnika młodej mamy

16-09-2008 12:21

Pierwszy tydzień asymilacji w żłobku diabli wzięli. Zaraziłam i dziecko i męża i mamę moją i tatę grypą i nie wiadomo kogo jeszcze. O szczegółach nie będę tu prawić, bo mogą być w pewnych momentach niesmaczne. Jestem zła i rozgoryczona, że to się stało akurat teraz, w trakcie pierwszych dni w żłobku.

więcej

13

Moje zdrowie

- Z pamiętnika młodej mamy

11-09-2008 12:15

Właśnie mija pierwszy tydzień, jak Karola zaczęła chodzić do żłobka. Przeżyłam w tym czasie trochę dumy, trochę wstydu i trochę strachu. Oczywiście mam w związku z powyższym masę przemyśleń.

więcej

Przeciętna rodzina polska

Moje zdrowie

- Z pamiętnika mlodej mamy

03-09-2008 07:53

Wczorajszy wieczór spędziłam przed TV. Jest on pełen rodziny polskiej, takiej „przeciętnej” familii. To, że TV nie można wierzyć to nic nowego tudzież odkrywczego. Poza tym rozumiem, że produkcje mają mieć raczej aspirujący charakter, ale wizerunek rodziny jest w tej chwili tak wyidealizowany, tak skrzywiony, że raczej jak karykatura wygląda

więcej

Encyklopedia, ryby i bańki, czyli radość i łzy

Moje zdrowie

- Z paiętnika młodej mamy

28-08-2008 07:08

Wczoraj przechodząc obok jednego ze sklepów dla dzieci nie omieszkałam do niego zajrzeć i zakupić kilka rzeczy dla dziecka mego. Wybór spory. Kolory, światełka, muzyka. Prawie cały asortyment dla małego dziecka to oczywiście zabawki edukacyjne.

więcej

Pieluszkowe zapalenie skóry...

Moje zdrowie

- Z pamiętnika młodej mamy

13-08-2008 08:13

Karolę dotknęło pieluszkowe zapalenie skóry, zwane również rumieniem. Pierwszy raz. Wygląda to jak coś co boli, więc trzeba coś z tym zrobić. Zrobiłam reaserch i wyszło mi, że trzeba iść do apteki.

więcej