Kalendarium, 23-01-2018

Blogi

Wiosenny spacer

Okiem eksperta

- Domowe przedszkole

17-04-2008 08:59

Po długim okresie zimowych chłodów z otwartymi ramionami witamy wiosenne prominie słońca. Przyroda budzi się z długiego snu i z dnia na dzień pojawia się coraz więcej listków, pączków, kwiatów i uśmiechniętych twarzy.

więcej

Higiena na wesoło

Okiem eksperta

- Domowe przedszkole

16-04-2008 13:16

Dzieci często nie lubią zabiegów higienicznych, które wydają im się nieprzyjemnym i niezrozumiałym obowiązkiem. Boją się mycia włosów i tego że szczypiący szampon dostanie się do oczka. Nie chcą szczotkować ząbków, bo pasta nie zawsze ma przyjemny zapach. Nie wspominając o stresie jakim jest wizyta u fryzjera. Co zrobić, by wszystkie te zabiegi przestały być postrachem, a nasze pociechy je polubiły?

więcej

Przedszkolna miłość

Okiem eksperta

- Domowe przedszkole

02-04-2008 13:02

Pięcioletnia dziewczynka z zawstydzeniem powiedziała mi, że jej koleżanka z grupy Zuzia zakochała się w rówieśniku Maksiu prosząc, bym nikomu o tym nie mówiła. Na moje zapytanie co oznacza zakochanie, zakryła oczy rączkami i śmiejąc się stwierdziła, że nie wie.

więcej

W samochodzie

Okiem eksperta

- Domowe przedszkole

27-03-2008 14:39

Dłuższa lub krótsza podróż samochodem może być przygodą i przyjemnością zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców, jednak aby się tak stało, potrzebne są odpowiednie przygotowania.

więcej

Komputerek

Okiem eksperta

- Domowe przedszkole

25-03-2008 14:25

Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo szybko nabywają umiejętność posługiwania się sprzętem elektronicznym i bardzo chętnie wyręczają w ich obsłudze rodziców, a tym bardziej dziadków. Odkąd postawią pierwsze małe kroczki, dziarsko przemieszczają się po całym mieszkaniu dotykając wszystkiego co się da. Szczególne zainteresowanie budzą przedmioty, które się ruszają i wydają dźwięki.

więcej

Porządki

Okiem eksperta

- Domowe przedszkole

10-01-2008 12:44

Wbrew pozorom dzieci bardzo lubią być pomocne we wszelkich pracach domowych. Pod jednym warunkiem - że robią to w towarzystwie jednego, a najlepiej obojga rodziców, w atmosferze pełnej domowego ciepła, wzajemnej uprzejmości i miłości.

więcej

Święta.

Okiem eksperta

- Domowe przedszkole

15-12-2007 12:07

No i zaczął się gorączkowy tydzień przedświąteczny. To i tak późno w porównaniu z krajami Europy a szczególnie ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie już od listopada błyszczy, migoce i świeci. Zbyt łatwo jest zapomnieć, że podczas Świąt nie chodzi tylko o błyskotki i prezenty. Najważniejsza jest ciepła rodzinna atmosfera i magia tradycyjnej polskiej Wigilii.

więcej