Kalendarium, 23-01-2018

Blogi

powrót do listy

Dr Google przyjmuje 24/7

Variete

Z GŁOWĄ W BAGAŻNIKU

08-10-2010 11:24

Z głową w bagażniku
Z głową w bagażniku


Co pewien czas mamy szanse upewniać się, że to co dane nam było doświadczyć przez niefachowość, bezmyślność czy złą wolę – gdzieś tam w jakiejś placówce służby zdrowia, to nie osobiste odczucia chorych ,czy może zmęczonych osobników. Oto opublikowano ostatnio kolejne, naukowe -  a więc z ramami bezstronności-badania Health Barometr.

Robione przez dwa - amerykański i europejski renomowane ośrodki badawcze potwierdziły wyjątkową pozycję jakości usług medycznych w Polsce.

Przebadano opinie mieszkańców Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Austrii, Stanów Zjednoczonych i Polski. Zajeliśmy najgorsze,ostatnie miejsce.
 
Większość, bo 80 proc ankietowanych Polaków,oceniło naszą służbę zdrowia jako słabą.

Lista zaniedbań:

* kolejki,
 
* czas oczekiwania na wizytę lekarską (90% badanych),
 
* brak wykwalifikowanych lekarzy(60% badanych),
 
* błędy medyczne,

* brak diagnostyki,
 
* ryzyko infekcji w szpitalach(76% badanych).

 
Jeśli szukać otuchy to najbliżej nas w ilości złych ocen były Stany Zjednoczone i Włochy.

Co ciekawe- co trzeci Polak zgodziłby się, na podniesienie wysokości ubezpieczenia obowiązkowego lub dodatkowego, 26 proc. gotowych było by płacić za każdą usługę indywidualnie.

Zapytano także co nam dziś pomaga - „by przeżyć“?

Coraz częściej padały odpowiedzi , (szczególnie w Europie) o potrzebie i możliwościach szukania pomocy lekarskiej za granicą. (67 proc Europejczykow uznało, że najlepsza opieka medyczna jest we Francji). Niestety żaden(0 proc.) obcokrajowiec  nie wymienił Polski jako kraju, do którego wybrał by się by znaleźć lekarza.

Większość Szwedów i Niemców wskazało na internet jako cenne źródło informacji medycznych, podnoszenia poziomu wiedzy tzw. medycyny praktycznej. Diagnozują więc sami choroby odwiedzając specjalistyczne portale, fora internetowe. Także  w Polsce już blisko 40 proc pytanych potwierdzało znaczenie korzystania z internetu,w pozyskiwaniu niezbędnej wiedzy medycznej.

Jest jednak między internautami Szwecji, Niemiec i Polski istotna różnica  - obcokrajowcy zwyczajnie konsultują rewelacje z sieci z lekarzami. Pukają do drzwi gabinetów lekarzy rodzinnych czy specjalistów…  Polacy wchodą w sieć by znaleźć ratunek, pukają do drzwi gabinetu dr Googla, chłoną wszelkie informacje  zazwyczaj po to,  by móc… zrezygnować z wizyty u lekarza. Nie mają na to zdrowia.
 

powrót do listy
Komentarze [1] zobacz wszystkie »
Komentarze do: Dr Google przyjmuje 24/7
Gość: Bzdura | 13:59 13.11.2010 | odpowiedz »
Mieszkam w Uk I tutaj to dopier jest tragedia-a opinia sluzby zdrowia jest mizerna wsrod polakow. Kobiety w ciazy wolalyby rodzic w Polsce,zreszta ja tea. Jestem tu z dziecmi jus 5 lat I na wszystko dostajemy paracetamol lub penicyline- 2 tyg temu dostalam skurczy porodowych w 30 tyg crazy I w szpitalu gamiest mnie zbadac to po 2 godz kazali brac paracetamol. Tylko w Polsce robie wszystkie badania od lat I chodzimy do dentysty. Wiem co mow, polscy lekarze nie maja sie czego wstydzic bo to tu sa nieuki I deb..e- moze nie w kazdej dziedzinie ale napewno lekarze Gp.


zobacz także:

Nie lubię premiera

19-10-2010 11:47

Ktoś zwariował? Coś złego dzieje się z dopuszczonymi do władzy? Jeśli w szaleństwo idzie opozycja   - to jej dobre prawo (no może nie w tym wymiarze jak u...

więcej

Dr Google przyjmuje 24/7

08-10-2010 11:24

Co pewien czas mamy szanse upewniać się, że to co dane nam było doświadczyć przez niefachowość, bezmyślność czy złą wolę – gdzieś tam w jakiejś...

więcej

Przyzwoici nie pozwalają!

11-09-2009 11:58

Nie ma większej głupoty jak eskalacja pomysłów posłów z PiS . Dobrym  prawem  opozycji  niech pozostanie  podważanie wszystkiego ...

więcej