Kalendarium, 18-12-2017

Blogi

Okiem eksperta

e-psychologowie.pl

REFLEKSJE PSYCHOLOGA

Tak wiele dzieje się wokół nas i tak wiele dzieje się w nas samych. Jak żyć, jak się odnaleźć, jak nie pogubić się do reszty? Czasem dajemy sobie radę sami, a czasem przydaje się spotkanie z kimś, kto pokaże nam lustro, pomoże zbliżyć się do siebie lub przeciwnie - nabrać dystansu. Potrzebujemy kogoś, kto z uwagą wysłucha, zrozumie czy zaproponuje inne spojrzenie na naszą sytuację. Blog to przemyślenia i refleksje nad człowiekiem i jego podróżą przez życie. Prowadzi go dwójka psychologów z internetowej poradni psychologicznej e-psychologowie.pl - Tamara Miś-Szczechura i Izabela Jung-Wolska.

więcej

Okiem eksperta

Fitoterapia

ZIOŁA I ZIÓŁKA

Ziołolecznictwo – inaczej fitoterapia – czyli leczenie oparte na surowcach i przetworach roślinnych, jest jedną z najstarszych dziedzin medycyny. Porad udziela dr hab. Ewa Osińska - Katedra Roślin Warzywnych i Leczniczych SGGW.

więcej

Okiem eksperta

Sztuka wychowania

DOMOWE PRZEDSZKOLE

Nikt nie lubi nudnego moralizowania. Szczególnie dzieci... Dużo łatwiej wpływać na nie za pomocą zabawy i śmiesznych wierszyków. Swoim doświadczeniem dzieli się Ewa Wojda -- pedagog przedszkolny z wieloletnim doświadczeniem, specjalista procesów rozwoju i wychowania dzieci.

więcej