Kalendarium, 18-12-2017

Kalendarium

powrót do listy

Targi: SALMED

kalendarium

12-03-2008

12-14 MARCA: XXII Międzynarodowy Salon Medycznym SALMED, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Salonu Medycznego SALMED 2008, w którym swój udział zapowiedziało ponad 250 wystawców z 17 krajów. Honorowy Patronat nad targami objęło Ministerstwo Zdrowia.

W roku 2008 ekspozycja wystawców zlokalizowana zostanie w najnowszym i najbardziej nowoczesnym kompleksie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na obiekt ten składają się 4 pawilony wystawiennicze połączone ze sobą oszklonymi łącznikami komunikacyjnymi. Dzięki temu możliwe będzie poruszanie się po całej ekspozycji bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz obiektu.

Bogata ekspozycja

Podczas targów SALMED 2008 na stoiskach wystawców zaprezentowane zostaną: instrumenty i aparatura medyczna, wyposażenie szpitali, gabinetów medycznych i laboratoriów, meble medyczne, sprzęt do rehabilitacji i fizjoterapii itd. Dla osób zawodowo związanych z branżą medyczną będzie to doskonała okazja, by zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami na rynku.
Udział w targach zapowiedziało wielu liderów rynku medycznego, w wśród nich FAMED Żywiecka Fabryka Sprzętu Szpitalnego, GE Medical Systems oraz Dräger Polska (pełna lista wystawców dostępna jest na stronie na stronie www.salmed.pl). Specjalne wystąpienie narodowe przygotowuje na SALMED Ambasada Francji – Misja Ekonomiczna. Na wspólnym stoisku Francji zaprezentuje się 8 firm, a wśród nich: Deltalyo Sas, Societé Diffusion Technique Française, Chrimogen Produits Medicaux, ABISS Analytic Biosurgical Solutions, Laboratoires Eona, BMD SA, Societé Praxiline oraz CAIR LGL.
Zwiedzając ekspozycję, bez problemu odnaleźć będzie można ponad 70 „Nowości” – nowych produktów prezentowanych po raz pierwszy na targach SALMED. Stoiska wystawców, którzy zgłosili „Nowość” będą specjalnie oznakowane.

Co w programie?

Targom towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń, podzielony w tym roku na bloki tematyczne: Salmed Klinika (seminarium Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej poświęcone omówieniu wyników prac w ramach projektu Foresight „Stan i perspektywy rozwoju sektora technologii medycznych w Polsce”), Salmed Laboratorium (trzydniowa Konferencja Naukowo – Szkoleniowa „Zarządzanie przez jakość medycznym laboratorium diagnostycznym i mikrobiologicznym” dla diagnostów laboratoryjnych i klinicystów) oraz Salmed Medycyna Ratunkowa (Seminarium naukowo – szkoleniowe „Symulacje w stanach zagrożenia życia”). Oprócz tego w programie znajdą się tematy z zakresu pielęgniarstwa i innych ciekawych zagadnień. (Szczegółowy program wydarzeń oraz zasady uczestnictwa znaleźć można na stronie www.salmed.pl).
Specjalny cykl prelekcji, przygotowanych przez uczestniczące w targach firmy, odbędzie się także w ramach „Speaker’s Corner”. Jest to otwarta dla zwiedzających salka konferencyjna w pawilonie wystawienniczym, przeznaczona na komercyjne prezentacje wystawców. Dotychczas swój udział w Speaker’s Corner zapowiedziały firmy: FAMED Żywiecka Fabryka Sprzętu Szpitalnego, EUROSOFT, ELMI Systemy Automatyki, Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno – Chemiczne PROFARM, KONKRET Dagmara Fik, Koncept – L, DRB Centrum Odszkodowań, UHC oraz ALTERIS.
Poza tym wystawcy targów przygotowują prezentacje na swoich stoiskach. Jednym z nich jest FAMED ŻYWIEC S.A. , największy polski producent sprzętu medycznego. Firma przedstawi najnowocześniejsze rozwiązania stosowane na salach operacyjnych, OIOM-ie, salach chorych i w gabinetach zabiegowych. Famed Żywiec SA zaprasza na prezentacje: „Postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym” , połączoną z możliwością ćwiczeń praktycznych prowadzoną przez instruktorów certyfikowanych przez Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne (AHA), „Pielęgnacja chorego leżącego” oraz „Nowoczesny stój operacyjny”. Więcej informacji o firmie na stronie www.famed.com.pl.


Nagrody dla najlepszych

Najlepsze stoiska i produkty targów SALMED 2008 tradycyjnie zostaną nagrodzone. Prezentowane na targach produkty charakteryzujące się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i prezentujące najwyższy poziom jakości, uhonorowane zostaną Złotym Medalem MTP – Złotym Eskulapem. To jedna z najbardziej prestiżowych w Polsce nagród jakościowych, przyznawanych produktom medycznym. W skład kapituły konkursowej wchodzą największe autorytety naukowe z branż reprezentowanych na targach SALMED. W konkursie Acanthus Aureus wyróżnione zostaną stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy. W konkursie „Mój doktór” wyłonieni zostaną z kolei najlepsi lekarze rodzinni Wielkopolski.

Patronem Medialnym targów jest telewizja TVN Med.

SALMED zwiedzać będzie można w dniach 12 – 14 marca 2008r. w godzinach 9.00 – 17.00. Bilet wstępu na targi kosztuje 20 zł lub 15 zł po uprzedniej rejestracji za pośrednictwem strony www.salmed.pl lub przez wejściem na targi.



powrót do listy